TOSFED YILDIZLARINI ARIYOR(!)

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,620
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Konu Hortlatma Zamanı;
Öncelikle tüm yazdıklarımı(zı) 2 buçuk yıl sonra kahkahalarla okuduğumu belirtmek isterim :D

Evet sonra ben ne mi yaptım? Bu işlere ve federasyona o kadar laf söyledikten sonra gözetmenliğe başladım. Sonraki sene biraz işlerin içine girince o çok gördüğüm(aslında o organizasyon için ve başta da benimde yaptığım gibi ön yargı ile yaklaşan,bu işi gerçekten istemeyenleri süzgeçten geçirmek için yok para olan) 500 TL'yi vererek organizasyona katıldım :D

İlk turu güzel bir derece ile geçtik ikincide elendik bunlar arka plandaki meseleler. Söylemek istediklerim ise şunlar; bu organizasyon bu sene tekrar yapılacak ve bir aksilik olmaz ise yine katılacağım. Kazanamasam bile 28 yaş sınırı dolana kadar ve organizasyon yapıldıkça her sene katılabilirim arkadaşlar. Yani o 500 TL bu işin sonunda elde edebileceklerinizi ve kendinize katacağınız şeyleri düşününce gerçekten makul bir meblağ. Her şeyden önce gerçek bir yarış otomobili ile gerçek bir yarış pistine çıkıp o atmosferi tadıyorsunuz.
Çevremde bu işe ilgisi olan tüm arkadaşlarıma ve geçen sene yarıştıktan sonra bana yazan onlarca kişiye dediğim gibi herkese bu şansı kaçırmayın mutlaka katılın demek isterim.
Pistte görüşmek üzere forumun yıldız adayları! (TOSFED reklam verse bu kadar yazamazdım, keşke sponsor olsalar :D )

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Konu Hortlatma Zamanı;
Öncelikle tüm yazdıklarımı(zı) 2 buçuk yıl sonra kahkahalarla okuduğumu belirtmek isterim :D

Evet sonra ben ne mi yaptım? Bu işlere ve federasyona o kadar laf söyledikten sonra gözetmenliğe başladım. Sonraki sene biraz işlerin içine girince o çok gördüğüm(aslında o organizasyon için ve başta da benimde yaptığım gibi ön yargı ile yaklaşan,bu işi gerçekten istemeyenleri süzgeçten geçirmek için yok para olan) 500 TL'yi vererek organizasyona katıldım :D

İlk turu güzel bir derece ile geçtik ikincide elendik bunlar arka plandaki meseleler. Söylemek istediklerim ise şunlar; bu organizasyon bu sene tekrar yapılacak ve bir aksilik olmaz ise yine katılacağım. Kazanamasam bile 28 yaş sınırı dolana kadar ve organizasyon yapıldıkça her sene katılabilirim arkadaşlar. Yani o 500 TL bu işin sonunda elde edebileceklerinizi ve kendinize katacağınız şeyleri düşününce gerçekten makul bir meblağ. Her şeyden önce gerçek bir yarış otomobili ile gerçek bir yarış pistine çıkıp o atmosferi tadıyorsunuz.
Çevremde bu işe ilgisi olan tüm arkadaşlarıma ve geçen sene yarıştıktan sonra bana yazan onlarca kişiye dediğim gibi herkese bu şansı kaçırmayın mutlaka katılın demek isterim.
Pistte görüşmek üzere forumun yıldız adayları! (TOSFED reklam verse bu kadar yazamazdım, keşke sponsor olsalar :D )
Fatsa'nın Senna'sına tam destek

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,620
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Bu arada katılmayı düşünenler tosfedyildiziniariyor.com sitesini ve TOSFED sosyal medya hesaplarını takip etsin derim. Ocak ayında bu yılın detaylarının açıklanacağı söyleniyordu. Eli kulağındadır duyuruların.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Girip kendimi denemeyi çok isterim de vakit yok :(

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar her şey tamam da daha 3.vitesi bile göremediğin go-karttan hallice(go-kart pistleri bile daha büyük) bir platformda süre işi gerçekten de karambol yani şansa bağlı. Kusura bakmayın ama Mario gibi 3 kere girip 500 TL verilmesi bekleniyor.

Benim sitemim 500 TL değil motorsporları için 500 TL çok uygun, benim sitemim tamamen ve tamamen ufacık kelimenin tam anlamıyla 3.vitesi dahi doğru dürüst göremeyeceğin ufacık bir parkur koşarak yetenek belirlemeleri, kusuruma bakmayın ama ölçtükleri yetenek değil, kalkış ve vites değiştirme hızından başka bir şey olmaz herhalde varsın şunu 750-1000 tl yapsınlar ama doğru dürüst bir tur atalım.

Ha maddi olarak iyi durumda olsam her sene 3.vitesi göremesek de vites değiştirme hızımıza bakılsa da denerdim sanırsam.

Girecek arkadaşlara kolaylıklar eğer sistemde ya da parkurda değişiklikler olacaksa bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,620
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Arkadaşlar her şey tamam da daha 3.vitesi bile göremediğin go-karttan hallice(go-kart pistleri bile daha büyük) bir platformda süre işi gerçekten de karambol yani şansa bağlı. Kusura bakmayın ama Mario gibi 3 kere girip 500 TL verilmesi bekleniyor.

Benim sitemim 500 TL değil motorsporları için 500 TL çok uygun, benim sitemim tamamen ve tamamen ufacık kelimenin tam anlamıyla 3.vitesi dahi doğru dürüst göremeyeceğin ufacık bir parkur koşarak yetenek belirlemeleri, kusuruma bakmayın ama ölçtükleri yetenek değil, kalkış ve vites değiştirme hızından başka bir şey olmaz herhalde varsın şunu 750-1000 tl yapsınlar ama doğru dürüst bir tur atalım.

Ha maddi olarak iyi durumda olsam her sene 3.vitesi göremesek de vites değiştirme hızımıza bakılsa da denerdim sanırsam.

Girecek arkadaşlara kolaylıklar eğer sistemde ya da parkurda değişiklikler olacaksa bilgilendirirseniz sevinirim.
Ben hala o atmosferi yaşamaya değeceğini iddia ediyorum. Denemeniz lazım. Bazı konuların içine dahil olunca daha iyi anlıyorsunuz.

Sırayla anlatmam gerekirse kalkışlık bir olay yok. Pitten çıkış yapıyorsunuz. Süre start çizgisinden geçince başlıyor. Vites atma hızıyla da işiniz yok çünkü ben kalkış yapıp vitesi 2ye attım ve bir daha dokunmadım. Yani olay tamamen motor sporlarının, dinamiğinin temeli olan slalom ve u dönüşü performansınıza bakıyor. Bununla ilgili daha detaylı anlatımın olduğu videolar youtubeda mevcut.

Ha diyorsunuz ki parkur uzun olsun daha fazla yarışalım. Eminim ki bunu orada yarışacak herkes ister ama bu yıl 604 kişi katıldı. Hem 604 kişiyi elemeye sokmak için vakit yetmez hemde arabalar daha uzun bi parkurda 604 kişinin kullanımına dayanmaz. Kaldı ki şu 2.viteslik parkurda bile arabaları zor zaptedenler veya zaptedemeyip kaza yapanlar varken 600 kişiye büyük bir parkur verip arabaları parçalatmak mantıklı değil. Hepi topu 13 araç var zaten.

Özetle ülkemizde yarışma imkanları zaten kısıtlıyken elimizdeki en kıymetli organizasyon bu. Eğrisiyle doğrusuyla iyi değerlendirmek gerek.

500tl ile ilgili bir kıyasım daha olacak. Grup N Palio ile bir haftasonu ralli yapmak bile iyi ihtimalle en az 5000 TL.

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,620
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Bu arabalarla ilgili biraz fikrim olsun diyenler Egea Seni Piste çağırıyor etkinliğini de araştırabilirler. Orada da benzer şekilde kullanma şansınız var.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
hoooyt... başlık hortlamış. gençler katılan katılmayan fark etmez çıkın çıkın gelin ortam müthiş oluyo :) Atıl abiyle konuştum mayıs sonu gibi yine organize edilecekmiş. Tabiki ordayım... :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım