Toyota Corolla LPG Sorunu

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Selamün aleyküm hayırlı günler herkese
Bende 2017 model Corolla 1.6 Advance otomatik araç var. 9000 km lpg taktırdım aracıma şuan 13000 km.
Aracım bu gaz sürecinde 2.5 buçuk depo benzin bitirdi ve aracım da benzin göstergesi ve yol bilgisayarı doğru göstermiyor.
Aracımı LPG de kullanıyorum ama genelde benzin ibresi düşüyor. Yol bilgisayarı gaz da gittiğim halde hep düşüyor hiç kendini yenilemiyor.
Bilgisi olan varsa cevap verebilirse çok memnun olurum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Benzin yakması konusunda 2 seçenek var. Birincisi gaza geç geçiyor olabilir onun sıcaklık ayarı var o bozulmuştur ayarlanması gerekiyor olabilir. İkincisi de benzin pompası devre dışı kalmıyor olabilir role takıp düzeltiyorlar. Ama ne olursa olsun lpg takınca benzin tüketimi sıfırlanmaz hep derim taktıracaklara bunu da hesaba katın diye.

Yol bilgisayarı da zaten kolay kolay düzgün çalışmaz lpg de yakıtı pompadan hesaplamanız gerekir

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Usta teşekkürler sıcaklık ayarı yaptırdık gaza çabuk geçmesi için düşürdük. Onda sıkıntı yok. Benzin ibresi doğru göstermemesi peki normal mi

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Usta teşekkürler sıcaklık ayarı yaptırdık gaza çabuk geçmesi için düşürdük. Onda sıkıntı yok. Benzin ibresi doğru göstermemesi peki normal mi
Benzinin ibresi mi yanlış gösteriyor? Ben tüketim değerlerini diyorsunuz sanmıştım. Eğer depodaki benzini yanlış gösteriyorsa bunun lpg ile alakası yok gösterge veya depodaki şamandırada sıkıntı vardır

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Benzinin ibresi mi yanlış gösteriyor? Ben tüketim değerlerini diyorsunuz sanmıştım. Eğer depodaki benzini yanlış gösteriyorsa bunun lpg ile alakası yok gösterge veya depodaki şamandırada sıkıntı vardır

Araç daha 1 senelik gaz takılana kadar böyle sıkıntı başıma gelmemişti. Göstergeler normal çalışıyordu LPG takıldıktan sonra bu sorun ortaya çıktı.
Belli marka araçlar da bu sorun varmış galiba bildiğim kadarı ile ama Toyota ben hiç görmedim

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hata vermeyen araca bunu yaptırmak saçmalık asıl arızayı bulunmasi lazım bence
Bende hiç bir Corolla sürücüsüne denk gelmedim bu sorun ile
Lpg de binilirken aşırı benzin tüketimi bi hata ve çözümü bu bildiğim. Sonradan kötü bişey taktırmak olarak düşünmeyin zaten lpg var takılan takılmış

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Çok ilginç sorun önceden 307’lerde bu sorun ile karşılaşılıyordu o da arka tekerleğe bağlı bi olay vardı lpgdede gitsen benzin düşüyordu. En son çıkan Corolladada bu sorun var ama sizin aracınız e160 kasa ve normalde olmaması gerek bence acilen montaj yapılan yere gidin.

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Bugun sahibinden de gezerken tesadüfen sizin sorununuzla alakalı bir ibare gördüm şöyleydi; "lpg de aracı kullanırken benzin göstergesi düşmesin diye 250 dolara cihaz taktırdık" yazıyordu.. ilginç

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Çok ilginç sorun önceden 307’lerde bu sorun ile karşılaşılıyordu o da arka tekerleğe bağlı bi olay vardı lpgdede gitsen benzin düşüyordu. En son çıkan Corolladada bu sorun var ama sizin aracınız e160 kasa ve normalde olmaması gerek bence acilen montaj yapılan yere gidin.

Daha önce götürdüm bilgisayara bağladılar sorun gözükmüyor dediler ama benzin tüketimi arabada var vede ibre düşmesi benzinde var

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Montaj yaptığınız yere gidin , açık ve net durumu anlatın , sorun aracınızda değil montajda , kolay gelsin.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Daha önce götürdüm bilgisayara bağladılar sorun gözükmüyor dediler ama benzin tüketimi arabada var vede ibre düşmesi benzinde var
benzin göstergesinin düşmesi, lpg sisteminden bağımsız, bazı araçlarda benzin tüketmesine bakmaksızın, yapılan km'ye bağlı otomatik ibre düşürür. Dilerseniz toyota servisine başvurun, bir ihtimal yazılım ile bu konuyu düzeltebilirler ama düşük bir ihtimal.

LPG'de benzin yakmasının çok fazla sebebi olabilir.

Bence, LPG AFR ayarı ekibine başvurun. Kendileri hem LPG ayarı yapıyorlar hem de varsa lpg sisteminde sıkıntı, onun düzeltilmesine yönelik hizmet veriyorlar.

Onun dışındaki LPG ustalarımızın belki de %90'ı LPG'yi takıyor, parasını alıyor. İnce ayar işine hiç uğraşmıyor, sorun var diye gelen müşteriyi sallıyorlar. Sizin gittiğiniz usta da yüksek ihtimalle bu %90'ın içinde.

Profesyonel LPG AFR ayarı ekibine facebook'tan ulaşabilirsiniz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bazı Honda Civiclerde de böyle bi olay vardı diye hatırlıyorum ama çözümü illa ki vardır bence..

Moderatör tarafında düzenlendi:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Astra F kasada lpg'nin yakıt sisteminde oluşturduğu ek sıcaklığın, gidip benzin deposunda seviyenin şamandıranın yarı seviyesinin altına indiğinde ibrenin sapıtmasına sebep olduğunu direk sahibinden dinlemiştim. İbretle dinlemiştim. Opel'in sensörleri hassastır, Toyota'da böyle bir şey olacağını sanmam ama yine de aklınızın bir köşesinde bulunsun diye yazdım. Diğer yorumlar çok daha olası.

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Astra F kasada lpg'nin yakıt sisteminde oluşturduğu ek sıcaklığın, gidip benzin deposunda seviyenin şamandıranın yarı seviyesinin altına indiğinde ibrenin sapıtmasına sebep olduğunu direk sahibinden dinlemiştim. İbretle dinlemiştim. Opel'in sensörleri hassastır, Toyota'da böyle bir şey olacağını sanmam ama yine de aklınızın bir köşesinde bulunsun diye yazdım. Diğer yorumlar çok daha olası.
Usta depo her zaman full benim aracım zaten 4000 km yolda 130 lt benzin harcadı bu normal mi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Usta depo her zaman full benim aracım zaten 4000 km yolda 130 lt benzin harcadı bu normal mi
Normal. O 130₺'yi zaten motorun ilk çalıştırmasında lpg'ye geçene kadar yakmıştır.
Hatta daha fazla yakmasını beklerdim. Yeni nesil lpg sistemlerinin bazıları, motoru perişan etmemek için, motor zorlanmaya başladığında veya belli devrin üstüne çıkınca benzinle çalışmaya başlayabiliyor. Sizde böyle bir şey de olmamış.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım