KAPALI Tuscon-3008 sizce hangisi

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
geçen konu başlığı acmıstım engelli indirimi ile araba için aklımda bu 2 si oluştu tuscon dizel ve 3008.
3008 için fiyat aldım 135 bin active prime paket tusconu soramadım daha kullanan arkadaslarım varsa bilgi almak isterim
Şimdiden teşekkürler

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Eğer otv indirminiz 2.0 araçlar için geçerliyse hiç düşünmeyin Mazda Cx5 alın sorunsuzlugu iç mekandaki muhteşem hissiyati malzeme kalitesi dış tasarımı ile tam bir Japon Audisi aranan taze kan. Lakin Tucson ve 3008 arasından 3008 derim tabi burada fiyat da önemli siz 137.000tl yi vergi indirimi ile verecekseniz bence çok. 1.2 otomatik Qashqai Tekna donanımı 100.000tl ye alabilirsiniz bu devirde nakit değerli. Yada Grandladx 3008 den en az 20.000 daha uygun oluyor onu da düşünün derim. Lakin 3008 in iç mekanı Premium bunu da unutmayın
engelli indiriminde 200.00 tl sınırı var,mazda cx-5 292.000 tl.
alınan araç 5 yıl boyunca satılamıyor(vergisi ödenmediği taktirde)
qashqai ise 20.000 km sonra trim sesleri insanı rahatsız edecek şekilde beliriyor,

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
3008 kesinlikle,ama 1.6 bluehdi active paket almak yerine 1.2 allure /gt line almanızı tavsiye ederim.
motorlar arası yakıt farkı çok yok ama donanım olarak dolusunu almanızı tavsiye ederim(adaptif cruze,led farlar,focal ses sistemi insanı şımartan şeyler)
Askeri personel oldugum ıcın yılda cok km yapamam bıde anlamadığım bi konu var araclarla ilgili 1.2 be 1.6 arasında ne gibi fark var

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Ekran Alıntısı.PNG
Askeri personel oldugum ıcın yılda cok km yapamam bıde anlamadığım bi konu var araclarla ilgili 1.2 be 1.6 arasında ne gibi fark var
1.2 Benzinli 1.6 Dizel Her İkisininde Donanım Seçenekleri var

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Gürültü, uzun vadede bakım maliyeti, ilk alımda ancak yıllık 60-70 bin km kullanımda amorti edilebilecek ciddi fiyat farkı var. :)
Tucson'u kullanmadım ama içini çok beğenmiştim, kaliteli bulmuştum. Peugeot fanatiği kesinlikle değilim ama 3008'i de çok beğendim. Forumda 3008 inceleme yazım vardı, detaylı izlenimlerim için aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
https://www.otopark.com/forum/threads/İnceleme-toyota-c-hr-peugeot-3008.4321/

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
1.2puretech 130 hp 230nm , 1.6bluehdi 120hp 300nm
bu motorlardan 1.6 bluehdi şehir dışı 4 litre civarı yakıyor,şehir içi de 5-6 litre arasında değişiyor
1.2 puretech hiç kullanmadım ama ikiside gayet yeterli motorlar
puretech tüm gücünü 5500rpm de veriyor ,bluehdi 3500rpm de
çok km yapmayacaksanız 1.2 mantıklı çünkü iki motor da az yakıyor.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Sırf içerideki futuristik havadan dolayı bile 3008 tercih edilebilir. Tucson'un şanzımanına da güven olmaz. dağda bayırda ısınıyor hemen.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Xtrail bakabilirsiniz şu anda 1.6 dizel fulü 190 bin tl sizlere indirimle çok uygun fiyatlara gelebilir.4.51 boyuyla bir passattan bir fluanceden kısadır ama heybetli durur.

hadsafhada

Asfalt Kurutucu
12 May 2018
10
40
595
İstanbul
Marka
Peugeot
200 bin bandını geçiyo onlar alamıyorum 1.2 tavsiye edermısınız eksısı artısı nedir memnun edermi
Biz 1.6 dizel otomatik kullanıyoruz. Benzinli motorları ile ilgili yorum yapamam fakat. Kendi yakıt ortalamamız 8000 km de 5.8 litre.

Allure+ep yada gt line deme sebebim şu açıkcası güvenlik donanımları çok cazip. Aslında ailem için tercih ettik yaşları ilerledi kolaylık olsun diye ama bu aralar özellikle hem okul hem iş yoğunluğumda iki sefer beni çok ciddi kazalardan kurtardığını söyleyebilirim araba için. Diğer yandan diğer araçlar arasındaki en büyük farklılığı iç ve dış tasarımı bence.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
200 bin bandını geçiyo onlar alamıyorum 1.2 tavsiye edermısınız eksısı artısı nedir memnun edermi

ALLURE Elegance Pack için 199.900 tl fiyat veren bayiiler var bence araştırın (Prime Edition 175.000 tl alan oldu)
1.2 Benzinliyi Çok Tercih Edilmediği için Stoklarına Pek Getirmiyorlar ve Kampanyalarıda Yok. Tüketimide 6.5 ile 7.5 lt gibi

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
ALLURE Elegance Pack için 199.900 tl fiyat veren bayiiler var bence araştırın (Prime Edition 175.000 tl alan oldu)
1.2 Benzinliyi Çok Tercih Edilmediği için Stoklarına Pek Getirmiyorlar ve Kampanyalarıda Yok. Tüketimide 6.5 ile 7.5 lt gibi
Evet prime edition paketı ıcın fıyat aldım ındırımlı hali 135 bin dedi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Hocam bizde 1.2 grandland x var. Kardeşi diyebiliriz. Araba normal bir sürüşte 7.5 lt/100km yakıyor istenilse daha az yakılabilir. Ama otomatik vitesin şöyle bir sorunu var. Şanzıman az yaktırmak için çabalıyor bu da çoğu durumda arabayı düşük devir yüksek viteste tutmak için çabalıyor. Bu dizel versiyonda sorun olmuyor çünkü 1600 devirden itibaren 300 tork ile rahatça yürütebiliyor ama aynı kalibrasyonu benzinli içinde yapmışlar ve alt devirlerde dizel kadar güç olmadığı için bu arabayı boğuyor ve bu durum küçük hacimli benzinli motorlar için ciddi ve maliyetli bir sorun yani kullanırken dikkatli olmak gerekiyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
Bayiler size herhalde otv odemeyeceginizden dolayi yüksek fiyat verip yüksek kar etmek istiyorlar daha asagida olması lazım aslında 20.000 fazlası var gibi duruyor
Bende anlam veremedım 2. El engelli araclarına felan bakıyorum onlar daha berbat 0 aractan fazlasını istiyolar artık kim ne koparırsama gelmiş iş

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Tucson'un şanzımanına da güven olmaz. dağda bayırda ısınıyor hemen.
Eğer 3008'in tam otomatik şanzımanı ile karşılaştırırsak evet daha sağlam ama bir 4wd olan diğerinin 4wd seçeneği bile olmayan iki aracı karşılaştırıyorsanız pek anlamlı bir hareket değil . Lakin 2wd otomatik tucson alıp bu şanzıman sorun çıkarıyor diyen bir Allah'ın kulunu da görmedim.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Tucson'la ilgili birçok mesajda şanzıman ısınıyor yazılmış, o konuyla ilgili tecrübelerimi aktararak yanlış bilinen şeyleri düzeltmek istiyorum. Şanzıman dağda, bayırda, trafikte ısınmıyor. İlk çıktığında o uyarıları veriyordu, hatta basit sayılabilecek bazı offroad sürüşlerinde ben de birkaç kere bu uyarıyla karşılaştım fakat 2016'nın yaz aylarında (yanlış hatırlamıyorsam temmuz ayıydı) yapılan geliştirme ile o sorun çözüldü. O tarihten beri (yani son 30 bin km boyunca) çokça hafif offroad, kısa sürse de derin sayılabilecek çamur sürüşü, karda dakikalarca yanlama, yoğun trafikte sürüş, yokuş yukarı yoğun trafikte sürüş, karda Kuzuyayla Kartepe tırmanışı vs. birçok şey yaptım ve henüz yeni bir uyarıyla karşılaşmadım.

Şöyle bir gerçek de var, bu araç diagonal testte başarılı değil, eger diagonal testte zorlarsak ya da örneğin 4 tekerleğin saplandığı çamurlu yol uzun olsaydı bir süre sonra ısındı uyarısı gelebilirdi ancak bunların birçoğu zaten önden çekişli bir araçla yapılamayacak şeyler. 3008 özelinde yazmıyorum, herhangi bir önden çeker araçla yapılamayacak sürüşler için "Tucson'un şanzımanı ısındı uyarı veriyor." demenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Bunların haricinde tork konvertörü tabi ki daha sağlam olacaktır ancak 3008 ile yapacağınız, yapabileceğiniz şeyler Tucson'un şanzımanı için sorun oluşturmayacaktır.

İki araç arasında sadece şanzımana göre tercih yapacağınızı farz edelim, seçiminizi şanzıman tepkilerine ve hangisinin hoşunuza gideceğine göre yapmanızı tavsiye ederim. Tepkilerle ilgili de birkaç bilgi bırakayım:
  • İlk gaz tepkisi zayıf.
  • Çok yavaş akan trafikte genelde 2. viteste ilerliyorsunuz. Yarım kavrama yapmasını istemezseniz manuel moda almak yerine sport modda da kullanabilirsiniz, o zaman 2. viteste kalmak için ısrar etmiyor ve 1. viteste gitmeye başlıyorsunuz. Bunun dezavantajı da 1. viteste artan gaz tepkisi yüzünden çok yavaş akan yavaşla-hızlan-yavaşla türü trafikte konforun azalması.
  • Yüksek viteslerde kick down yaptığınızda vites düşürüp gücü tekrar vermesi 1-1.5 saniye civarı sürüyor.
  • Vitesleri en hızlı yükselten şanzıman değil ancak bence yeterli bir hızda yükseltebiliyor.
  • Trafik dahil olmak üzere titreme yaptığına pek şahit olmadım, yalnızca yokuş yukarı yoğun trafikte bir miktar titreme yapabiliyor.
Benim şanzımanla ilgili aklıma gelenler bunlar. Vites değişim hızı, kick down tepkisi biraz daha kişisel hissiyata girebilir, bunları kısa bir turda deneyimleyerek hoşunuza gidip gitmediğine kendinizin karar vermesi daha doğru olacaktır. Şanzımanla ilgili bunların haricinde bir sorunuz varsa, ya da araçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa bildiklerim doğrultusunda seve seve cepanlandırabilirim.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım