Yazılımı nerede yaptırmalı?

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Beyler sonunda belli miktar para biriktirdim, 2013 F20 116i ye yazılım düşünüyorum, Ankara'da önerebileceğiniz yerler neler?

Bulduğum tüm liste:
Remaps
Vmax
Dr.Ecu
Ecufast
Superchips(fm tuning)
2CR
BoostER Performance(en güçlü adayım)
Megachips
US Performance
KLT Tuning

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Kesinlikle remaps kardeşim bende yaptırdım ilgileri alakları baya iyi arkasındalar herzaman ve bmw de baya iyiler, araca özle yazılım yapılıyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kesinlikle remaps kardeşim bende yaptırdım ilgileri alakları baya iyi arkasındalar herzaman ve bmw de baya iyiler, araca özle yazılım yapılıyor.
bugune kadar tanıdıgım hıc bır usta su yazılımı onermedı. yazılımın yaptıgı tek sey sınırları kaldırmak yanı gereksız yuklenmek. gecen bır taksıcı vw nın kendısının yazılım yaptıgını soledı ama dogrumu @gtepro

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Bu siteye her girdiğimde tel antivüris diye birşey indiriyor kendi kendine sadece bendemi oluyor?

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Zaten usta ne anlar yazilimdan, sok-tak-cikardan anlar, beyler zararli mi zararsiz mi diye sormadim, sadece duydugunuz ettiginiz tecrube edindiginiz firmalari ogrenmek istedim.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bence bu işlerde ustanın iyisi kötüsü yoktur. Ama az biraz muhabbetin olan, nazının geçeceği bir usta olması önemli. Çünkü her hangi bir kişi bunun gibi işlerde problem yaşayabilir. Önemli olan, problem olduğunda ustanın sana destek olacağından, sırtını dönmeyeceğinden emin olmaktır.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
bugune kadar tanıdıgım hıc bır usta su yazılımı onermedı. yazılımın yaptıgı tek sey sınırları kaldırmak yanı gereksız yuklenmek. gecen bır taksıcı vw nın kendısının yazılım yaptıgını soledı ama dogrumu @gtepro
Emisyon için bazı motorlarda yazılım düzeltildi büyük ihtimalle taksici abimiz bunu yanlış anladı keza Volkswagen hicbir sekilde böyle bir uygulama yapmadı.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Arkadaşlar Booster'a bayağı sövüyorlardı, aklında bulunsun, en güçlü adayın olmasın o yüzden.

2CR iyi bir alternatif, ben de duymuştum. Benim önereceğim yer İstanbul'da ama. @AlkanExclusive sanırım biliyor, Yılda Arslan diye biri, G-force motors yerinin adı da. Yurtdışından Evotech'in eski ortağıyla falan çalışmış hatta geçen sene.

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
farklı yerlerde yazilim atılmış kagit üstünde ayni beygiri verdigi gozuken 2 Polo GTİ arasında 4 boy fark görmüştüm. Araca zarar vermeyecek ama hakkı kadar da geri dönüş alabilceğiniz bi yer olması çok önemli. İstanbul'da olsa önerilcek yerler belli fakat Ankara..

F20 116i araca yanlış bi yerde yazılım yapılırsa soğutma sisteminiz yetmeyebilir. 116i ile 118i'nin motorlari aynı olmasina ragmen yazilim farki var fakat bunun yaninda intercooler'lar da farklı. İnce sınırı kaçırırsanız başınıza dert olur. İyi ellerde yazilmasi şart.

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Arkadaşlar Booster'a bayağı sövüyorlardı, aklında bulunsun, en güçlü adayın olmasın o yüzden.

2CR iyi bir alternatif, ben de duymuştum. Benim önereceğim yer İstanbul'da ama. @AlkanExclusive sanırım biliyor, Yılda Arslan diye biri, G-force motors yerinin adı da. Yurtdışından Evotech'in eski ortağıyla falan çalışmış hatta geçen sene.

Booster hakkında detaylı bilgi verir misiniz? Gercekten yakın bir abim ve cok guveniyorum. Olumlu duydugum kadar olumsuz seyde duydum, olumsuzlari dinledim ama bana hepsi kullanici hatasi gibi geldi. Gokce abi yaptirdi 116i sini zaten 2cr de, her asamasinda sohbet ettigim icin biliyorum her detayini, ilk defa yaptiran o orda. Fakat kendileri beyini acamadigi icin 2cr cok pahali. İstanbul'a falan gonderiyolar beyni. 2cr serhat ve umit abi ile de zamaninda editorken burda paylastigim yazilardan dolayi epey yakinim. Kia aracim icin bana cok iyi bir fiyat verdiler(kesinlikle soyleyemem). G force u biliyorum, bmw forumunun sponsoru, ama İstanbul'da, yapacak bir sey yok.

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
farklı yerlerde yazilim atılmış kagit üstünde ayni beygiri verdigi gozuken 2 Polo GTİ arasında 4 boy fark görmüştüm. Araca zarar vermeyecek ama hakkı kadar da geri dönüş alabilceğiniz bi yer olması çok önemli. İstanbul'da olsa önerilcek yerler belli fakat Ankara..

F20 116i araca yanlış bi yerde yazılım yapılırsa soğutma sisteminiz yetmeyebilir. 116i ile 118i'nin motorlari aynı olmasina ragmen yazilim farki var fakat bunun yaninda intercooler'lar da farklı. İnce sınırı kaçırırsanız başınıza dert olur. İyi ellerde yazilmasi şart.

Oncelikle sizi aradaki farklari net ve dogru olarak ogrenmeniz adina bu linke beklerim:
https://www.otopark.com/forum/threads/bmw-f20-116i-ve-118i-farklılıkları-detaylı.3454/

İyi ellerde yazilmasinin sart oldugunu biliyorum, fakat hangi yazilimciya baksaniz en iyi o, herkes ilk basta mutlu, ama 1 yil sonra mutlu mu bilmek istiyorum, bu konuda forumlar cok fakir, kimin gercekten ne oldugu belli degil. Yazilimi yaptirinca gokce abiyle yuruyecegiz bakalim.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
2cr,megachips falan bunlar kim abi? arabanıza kastınız mı var sizin?

Eğer TSI ve BMW motorları ise sıralamam;
1.Superchips
2.RSA

Japon ise de Dr.Ecu'ya giderim.

başkasına da vermem arabamı. Verene hayırlı olsun

Gonul ister superchips ama epey pahalidir diye dusinuyorum, o zaman 2-3 ay daha beklemem gerekecek, kuzenimin f30 316i si orda yapildi. 70 bin km de yaptirdi su an 100 bini gecti, daha en ufak sorun yasamadi. Bakimdan bakima goturuyo arabasini sanayiye.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Gonul ister superchips ama epey pahalidir diye dusinuyorum, o zaman 2-3 ay daha beklemem gerekecek, kuzenimin f30 316i si orda yapildi. 70 bin km de yaptirdi su an 100 bini gecti, daha en ufak sorun yasamadi. Bakimdan bakima goturuyo arabasini sanayiye.
Özgür sadece arabanı düşündüğüm için söyledim inan buna. Bari çevrede bildiğimiz birkaç kişinin arabası doğru insanların eline düşsün. Zaten etrafta zarar ziyan ecufastli,megachipsli ya da bilimum merdiven altı yazılımcının yaptığı araba yeterince var. Yaptırıyorlar yazılımı en iyi ihtimalle ya arabaları yürümüyor ya da ellerine bir şeyleri alıyorlar

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım