yeni egea sw

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@abkhaz

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
11
4
595
Herşeyden önce bindiğin araç güven verecek insana,fiat hyundai kia gibi markalarda ben o duyguyu hiç yaşamadım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herşeyden önce bindiğin araç güven verecek insana,fiat hyundai kia gibi markalarda ben o duyguyu hiç yaşamadım
Hocam bence biraz geçmişten gelen önyargıdan oluyor. 2000 yılında kuş serisi satılıyordu bu ülkede. İster istemez Focus'un Astra'nın Golf'ün yanında o satılırken marka imajı yerlerde sürünür oldu. Kia ve Hyundai de son 10 yılda üstüne koyarak ilerliyor. Güvenlik işini tamamen hallettiklerini düşünüyorum. Tek sıkıntıları şasiyi hafifletmek kaldı. Hatta Hyundai'nin son yıllarda en fazla büyüyen marka gibi bir ödül aldığını da biliyorum. Ciddi saygı duyuyorum onlara :) Bence Hyundai ve Kia'ya da gözünüz kapalı binebilirsiniz. Egea'ya güvenmem derseniz ben şahsen güvenlik puanlarıyla ünlü Renault'nun piyasada çok tutan modeli Fluence'dan daha fazla güvenirim. Çünkü şasi rijitliği gerçekten iyi.

@abkhaz

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
11
4
595
Hocam bence biraz geçmişten gelen önyargıdan oluyor. 2000 yılında kuş serisi satılıyordu bu ülkede. İster istemez Focus'un Astra'nın Golf'ün yanında o satılırken marka imajı yerlerde sürünür oldu. Kia ve Hyundai de son 10 yılda üstüne koyarak ilerliyor. Güvenlik işini tamamen hallettiklerini düşünüyorum. Tek sıkıntıları şasiyi hafifletmek kaldı. Hatta Hyundai'nin son yıllarda en fazla büyüyen marka gibi bir ödül aldığını da biliyorum. Ciddi saygı duyuyorum onlara :) Bence Hyundai ve Kia'ya da gözünüz kapalı binebilirsiniz. Egea'ya güvenmem derseniz ben şahsen güvenlik puanlarıyla ünlü Renault'nun piyasada çok tutan modeli Fluence'dan daha fazla güvenirim. Çünkü şasi rijitliği gerçekten iyi.
Reno da var güvenmediğim araç listesinde :)

@abkhaz

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
11
4
595

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Reno da var güvenmediğim araç listesinde :)
30-35 yıl mazisi olan Toros'u, 20 yıl öncesinin teknolojisi Broadway'i allayıp pullayıp 2000'li yıllara kadar satanların yatacak yerleri yok. :)
Benim şahsi görüşüm, güvenlik açısından hiçbir Avrupa markasının veya bilinen hiçbir büyük Uzakdoğu markasının zaafiyeti kalmadı. Piyasadaki rekabetten ötürü tüm markalar belli bir kaliteyi yakaladı. Ama bu markaların Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 3.dünya ülkeleri için tasarlanmış belli başlı modelleri var. O modeller üzerinde 2 kere düşünmeye devam etmek gerekiyor. Açıkçası Egea, tüm Avrupa'da satılmıyor olsaydı benim de şüphelerim olurdu.

@abkhaz

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
11
4
595
Lakin ülkemizde iyi araba anlayışı farlı dediğimiz şeylere pek bakan yok araba ucuz ise az yakıyorsa iyi araba,araba konusunda tuhaf bir hale geldik markalarda türkiye pazarı diye bişi var ona göre araba üretiyor :)

@abkhaz

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
11
4
595
30-35 yıl mazisi olan Toros'u, 20 yıl öncesinin teknolojisi Broadway'i allayıp pullayıp 2000'li yıllara kadar satanların yatacak yerleri yok. :)
Benim şahsi görüşüm, güvenlik açısından hiçbir Avrupa markasının veya bilinen hiçbir büyük Uzakdoğu markasının zaafiyeti kalmadı. Piyasadaki rekabetten ötürü tüm markalar belli bir kaliteyi yakaladı. Ama bu markaların Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 3.dünya ülkeleri için tasarlanmış belli başlı modelleri var. O modeller üzerinde 2 kere düşünmeye devam etmek gerekiyor. Açıkçası Egea, tüm Avrupa'da satılmıyor olsaydı benim de şüphelerim olurdu.
En basitinden ben Fransa'da bi tane fluance görmedim :) veya mercedes e180 elite almanyada yok

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Lakin ülkemizde iyi araba anlayışı farlı dediğimiz şeylere pek bakan yok araba ucuz ise az yakıyorsa iyi araba,araba konusunda tuhaf bir hale geldik markalarda türkiye pazarı diye bişi var ona göre araba üretiyor :)
Brezilya, Arjantin, Meksika gibi Amerika ülkeleri de bu kategoride. VW, Beetle'ı yakın zamana kadar Güney Amerika'da üretti. Tamam, ikon bir modeldi ve üretimi durduğunda açıkçası benim de içim biraz burkuldu ama VW nostalji için değil, satıp kâr etmek için üretti. Peugeot 301, 206 sedan, Renault Clio Symbol, Fluence (Fluence bazı ülkelerde Samsung markasıyla satılıyor diye duymuştum), Fiat Albea, Siena, Palio hep bu pazarlar için üretilmiş araçlar. Hatta Seat Toledo ve Skoda Rapid'i bile ekleyebilirim bunların arasına. Altyapı sağlam da olsa iç mekandan filan çaldıkları arabalar. Dediğiniz gibi, Mercedes bile hem de E serisinde Türkiye piyasası için 1.6 motor koymuş arabasına. Piyasanın alım gücüne göre çok geniş fiyat aralığında 0 km araç bulunabiliyor ülkemizde. Egea, bu konuştuğumuz modeller arasında Rapid ve Toledo ile birlikte şu anda kötünün iyisi konumunda.

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Fiyatı makul olsaydı beğendiğim bir araçtı, aracımı sıfırlardım ama en dolu dizel otomatiğine 85 bin TL istediler. Benim araç için verdikleri fiyat ise çok komikti, öldürdüler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fiyatı makul olsaydı beğendiğim bir araçtı, aracımı sıfırlardım ama en dolu dizel otomatiğine 85 bin TL istediler. Benim araç için verdikleri fiyat ise çok komikti, öldürdüler.
Valla bugün bütün arabalar birbirine yaklaşmışken, fiyat avantajı sunmadığı sürece Fiat, yıllardır boşladığı bu piyasayı kolay kolay delemez. Sürekli arıza çıkarmıyorsa işini gören 500L aracını kullanmaya devam et hocam hiç bozma.

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Valla bugün bütün arabalar birbirine yaklaşmışken, fiyat avantajı sunmadığı sürece Fiat, yıllardır boşladığı bu piyasayı kolay kolay delemez. Sürekli arıza çıkarmıyorsa işini gören 500L aracını kullanmaya devam et hocam hiç bozma.

En mantıklısı dediğin gibi hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım