Yeni Hyundai i10 1,0 LPG alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
İsteyen istediği tepkiyi göstersin, bana göre 20 yaşındaki tüm arabaların geri dönüşüme gitmesi gerek.
Toplatıldığını düşün, sen de araba almadan önce eski arabalara bakıyordun abi hatırlatırım. Maddi durumu el verdiği kadar herkes kendi arabasını alır. Eğer toplatılırsa seni de çok etkiler bu durum. Sen o arabayı satıp illa ki yeni araba almak isteyeceksin, bu durumda bankalara talep çok olacağı için müşteri seçecekler ve faiz oranları ile araba fiyatları da tavan yapacak. Birdenbire araba denilen kavram lüks ve halkın çoğunun erişemeyeceği duruma gelecek.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Senin 20 yaşında dediğin araba , neredeyse 4 yaşındaki arabayla aynı fiyat. Örnek verdiğim civic sedan fiyatına 1,4 grande punto alabilirsin.

grande punto dediğin arabayla civicin bakım masrafı dayanıklılığı aynı olmadığı için daha uygun zaten. Araba fiyatlarının yüksekliğiyle ilgili dilediğini söyleyebilirsin kimse hiç bir şey demez bende desteklerim kaldı ki yorumlarımda da görmüşsündür. 20 yaş üstü araba trafikten çekilsin ncap mcap dersen eğer haklı kabul edilmezsin

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Toplatıldığını düşün, sen de araba almadan önce eski arabalara bakıyordun abi hatırlatırım. Maddi durumu el verdiği kadar herkes kendi arabasını alır. Eğer toplatılırsa seni de çok etkiler bu durum. Sen o arabayı satıp illa ki yeni araba almak isteyeceksin, bu durumda bankalara talep çok olacağı için müşteri seçecekler ve faiz oranları ile araba fiyatları da tavan yapacak. Birdenbire araba denilen kavram lüks ve halkın çoğunun erişemeyeceği duruma gelecek.

Toplatılsın belki ağır oldu ama, fiyatlar neden bu kadar yüksek, ne kadat ekmek okadar köfte olması gerek.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben araba almak için 1 sene uğraştım. en az 12 binek araba test ettim. Hepsinde sorun sıkıntı vardı. Çünkü araba kiralayıp kullandığım için, ikinci el ile sıfır modelini rahat kıyaslıyabiliyordum. 2010 model i20 ile sıfır kullandığım i20 arasında inanılmaz farklar vardı. Aynısı diğeraraçlar içinde geçerli. Nissan micrayı kiralayıp kullandım, İkinci elini test sürüşünde kullandım. Fiestların 2008 modelini kullandım, 2014 dünü kullandım. Farklar okadar muazamki, sadece motor boyut farkı değil. Birinini freni kilitleniyor, diğeri süper tutuyor. Vitesi geçmeyen, ön takımı zıplayan, motorü gücten düşmüş, okadar araba kullandımki. En sonunda 15 bin kredi çekip bu arabamı aldım. Onuda almadan önce 3 farklı showroomda test sürüşünü yaptım. İkinci elini alırken test sürüşü yaptım. Fark olmayınca okey dedim aldım. 2003 model ağır hasar kayıtlı c3 için 22000 tl vermek üzereydim ben... Bu tecrubeleri yaşayınca bu arabamı öpüp başıma koydum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben araba almak için 1 sene uğraştım. en az 12 binek araba test ettim. Hepsinde sorun sıkıntı vardı. Çünkü araba kiralayıp kullandığım için, ikinci el ile sıfır modelini rahat kıyaslıyabiliyordum. 2010 model i20 ile sıfır kullandığım i20 arasında inanılmaz farklar vardı. Aynısı diğeraraçlar içinde geçerli. Nissan micrayı kiralayıp kullandım, İkinci elini test sürüşünde kullandım. Fiestların 2008 modelini kullandım, 2014 dünü kullandım. Farklar okadar muazamki, sadece motor boyut farkı değil. Birinini freni kilitleniyor, diğeri süper tutuyor. Vitesi geçmeyen, ön takımı zıplayan, motorü gücten düşmüş, okadar araba kullandımki. En sonunda 15 bin kredi çekip bu arabamı aldım. Onuda almadan önce 3 farklı showroomda test sürüşünü yaptım. İkinci elini alırken test sürüşü yaptım. Fark olmayınca okey dedim aldım. 2003 model ağır hasar kayıtlı c3 için 22000 tl vermek üzereydim ben... Bu tecrubeleri yaşayınca bu arabamı öpüp başıma koydum.

iyi de anlayamadığın bir nokta var. Kimse senin arabana laf etmiyor ki? Herkesin arabasına laf eden sensin. Senin için o dönem bütçene tercihine göre en uygunu odur ama benim için değildir. Senden olmayanı ötekileştirmek , senin arabandan yaşlı olana toplatılsın demek ne kadar mantıklı?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Senin 20 yaşında dediğin araba , neredeyse 4 yaşındaki arabayla aynı fiyat. Örnek verdiğim civic sedan fiyatına 1,4 grande punto alabilirsin.
Neden alinmali ben anlamadim. Forumda genel olarak i10 cok guzel araba diye bahsediyorsunuz , arabanizin cikardigi sorunlari her gun foruma yaziyorsunuz.belki yazmadiklarinizda vardir.sizin yasadiginiz problemleri ben 6 senedir arabamda yasamadim.belki yakit masrafiniz ucuz ama bagaj hacmi yok denecek kadar az , en ufak kazada akordeon gibi tost olma olasiligi yuksek kutu gibi araba yerine , eski kasa civic tercih etmek daha mantikli.hem motoru motor hem sorunsuz hem uzun omurlu birde ustune genis.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
iyi de anlayamadığın bir nokta var. Kimse senin arabana laf etmiyor ki? Herkesin arabasına laf eden sensin. Senin için o dönem bütçene tercihine göre en uygunu odur ama benim için değildir. Senden olmayanı ötekileştirmek , senin arabandan yaşlı olana toplatılsın demek ne kadar mantıklı?

Eski püskü arabalar almayın diyorum başka bişey demiyorum. 1991 yılından beri kullandığımız arabalar elimizde olduğu sürece 7 yaşını geçmemiştir. Bu böyle gidecektir. Benden kim tavsiye istersede cevabım bu olcaktır. Foruma kim araba alınırmı diye sorarsa gerekceleri sayarım bunu yazarım.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
@istanbul senin aldigin fiyata 2 yaşında İ10 bulsaydım alırdım ama bu fiyatlara kusura bakmasın ama kapısından bile geçmem. Giderim o paralara tertemiz Golf 5, Astra H hatta 1.2 TSI Manuel Comfortline Polo alırım paşalar gibi binerim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Neden alinmali ben anlamadim. Forumda genel olarak i10 cok guzel araba diye bahsediyorsunuz , arabanizin cikardigi sorunlari her gun foruma yaziyorsunuz.belki yazmadiklarinizda vardir.sizin yasadiginiz problemleri ben 6 senedir arabamda yasamadim.belki yakit masrafiniz ucuz ama bagaj hacmi yok denecek kadar az , en ufak kazada akordeon gibi tost olma olasiligi yuksek kutu gibi araba yerine , eski kasa civic tercih etmek daha mantikli.hem motoru motor hem sorunsuz hem uzun omurlu birde ustune genis.

Ben objektif insanım, sizden sakladığım bir şey yok. Ne yaşadıysam yazarım.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Başka sayın bakalım birde 5 yıldız alanları sayalım orana bakalım
Yanlız karıştırdığın bir durum var bundan 2 yıl öncesine kadar hakikaten her araba 5 yıldızı verip geçiyorlardı ama yeni düzenlemelerden sonra bu oran baya düştü. Son 2 yıl içindeki testlere bakmanı tavsiye derim :).

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yanlız karıştırdığın bir durum var bundan 2 yıl öncesine kadar hakikaten her araba 5 yıldızı verip geçiyorlardı ama yeni düzenlemelerden sonra bu oran baya düştü. Son 2 yıl içindeki testlere bakmanı tavsiye derim :).
1 yıldız direk yeni çıkan otomatik fren,şerit takip,kör nokta gibi donanımlar var mı yok mu ona veriliyor yani son 2 yılda bu donanımlar olmadan 4 yıldız almış 5 yıldız almış olanlarla kaza anında aynı güvenliği sağlıyor

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
1 yıldız direk yeni çıkan otomatik fren,şerit takip,kör nokta gibi donanımlar var mı yok mu ona veriliyor yani son 2 yılda bu donanımlar olmadan 4 yıldız almış 5 yıldız almış olanlarla kaza anında aynı güvenliği sağlıyor
Valla madem kriterleri beğenmiyorsun arabaları sen alıp duvara çarp hacım ne diyim :D. Her araba IIHS testlerine giremez bunu sende biliyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım