Yeni Hyundai i30 ilk test

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Golf ile fiyat anlamında rekabet edemezse, yani fiyat üstünlüğünü eline geçiremezse i30'u ben de şu aşamada golf'ün yerine düşünmem. Ama Golf'ün ve diğer araçların fiyatlarının böylesine arttığı bir piyasada i30 uygun fiyatlardan getirilebilirse düşünülebilecek bir araç bence.

abi tek ben mi tiksindim :( i20 alırım i30 almam dedim resmen

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bi konuya daha yazmıştım bugün, yine yazayım. Ağır konuşacağım, tiksindim. Evet günümüz otomobilleri birbirine benziyor. Evet firmalar ortak platform üzerinden otomobil geliştiriyorlar. Ama 2017 yılının otomobil piyasasında Türkiyede bunca paralara satılan bu arabanın şaşırtan bütün özellikleri eksik veya göze batan noktaları oldu. Bomboş pakette sunroof var, ama multimedya ekranı rezalet. Sunroof sevmeyen bir sürü kullanıcı var, ama o fiyatlara çıktıktan sonra o multimedya ekranı şaka gibi duruyor. Önden mazda infinity karışımı, arkadan tucsonun küçültülmüş modeli. i20'nin güncel kasası piyasaya çıktığında nasıl ilgi çekti dünyanın satışını yaptıysa bu da bende hayal kırıklığı yarattı. Satar mı? Deli gibi satar. Beğendim mi, hayır.
Panaromik cam tavanın standart olmasına ben de takıldım. Pek sevmem çünkü, hem ağırlığı artırıyor hem de zamanla trim sesi yapıyor. Üstelik dolaylı olarak performansı ve tüketimi etkiliyor. Standart olmasını ben de sevmedim, hele o multimedya ekranının elden geçirilmesi lazımken.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok, tasarımını ben de ahım şahım beğenmedim. Hatta arkadan bakınca Tuscon test ediyorlar sandım yine bir an. Ön tarafa gözüm pek ısınmadı panjurdan olsa gerek. Ama ben tasarım konusunda aşırı tutucu olmadığım için, gözüme çok çirkin gelmediği müddetçe beni kendisine hayran bırakan mükemmelikte tasarımı pek aramam. Ama onun haricinde donanım olarak söylediklerine ciddi katılıyorum, hele multimedya ekranı ve cam tavan çelişkisi gerçekten ilginç

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Her markanin bos paketi rezalet ama cidden
Zaten sorun üst paketlerin yeterince üst olamaması. Tucson'dan örnek verecek olursam havalandırmalı ön koltuklar ve elektrikli bagaj kapağı için 2 litre dizel üniteyi almak zorunda kalmamalıyım. Bunları da opsiyon olarak koyun, o kadar parayı vermişken 3-5 daha koyar Elite Plus'ın da Plus'ını alırdık. Kardeşi Kia Sportage'da tüm bu donanımlar benzinli ünite ile sunuluyor ülkemizde.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Zaten sorun üst paketlerin yeterince üst olamaması. Tucson'dan örnek verecek olursam havalandırmalı ön koltuklar ve elektrikli bagaj kapağı için 2 litre dizel üniteyi almak zorunda kalmamalıyım. Bunları da opsiyon olarak koyun, o kadar parayı vermişken 3-5 daha koyar Elite Plus'ın da Plus'ını alırdık. Kardeşi Kia Sportage'da tüm bu donanımlar benzinli ünite ile sunuluyor ülkemizde.
abi değişti mi bilmiyorum ama elite plus tucsonda 1.6 t-gdi motorla birlikte elektrikli bagaj ve havalandırmalı ön koltuklar vardı. baya baya niyetlenmiştik aslında bir ara tucson almaya ama olmadı :D ha kötü mü oldu tabiiki hayır :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Hocam sportage ile yeni tucson'un satış rakamlarına dair bilginiz var mı ? acaba hangisi daha çok satılıyor merak ediyorum. Denizli'de turkuaz var deli gibi tucson satıyor ama diğer şehirlerde nasıl merak ediyorum

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Hocam sportage ile yeni tucson'un satış rakamlarına dair bilginiz var mı ? acaba hangisi daha çok satılıyor merak ediyorum. Denizli'de turkuaz var deli gibi tucson satıyor ama diğer şehirlerde nasıl merak ediyorum
bende istanbulda çoğunlukla tucson görüyorum :D sportage fazla yok gibi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben yeni tucson'u çok beğendim, 1.6 gdi otomatik versiyonuyla eylül ayında 1400 km yol yaptım. Yakıyordu ama gayet güzeldi, Multimedya ekranı kötüydü. Sportage bindim o daha daha güzeldi :)

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
hocam tam bir bilgim yok ama kulaktan duyma bilgiyle konusacagım biraz, bu otomobiller 5 senede geliştirilmiyor mu. yani bu tasarımların birbirinden ilham alma olayı bana pek olası gelmiyor. bu tasarım 2-3 sene önceden falan belli olmustur oda göre üretilip anca testleri yapılmaya baslamıstır. yani mazda kaç yıllık ki ondan esinlenecek. bu bütün firmalar için geçerli. mazda 2 sene önce yenilendi diyelim, bu araç 2 sene içinde tasarlanıp üretilmesi lazım ki kopya olsun. yani yanlıs mı biliyorum. bide hocam multimedia için hyundai den tiksinmeyin. o üniteyi hyundai türkiye öyle getirtmiştir, ben avrupada en bazda bile öyle sunacaklarını sanmıyorum. parasını verip en iyi mühendisleri tasarımcıları tutuyorlar çalmalarına ihtiyaç yok. ama aynı ekip tasarlıyor olabilir birçok aracı. yoksa bmw 1 serisinde polodan arka tasarım araklayacak firma değil yani

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Alır mıyım? Almam. Alana hayırlı olsun derim. Bana göre öne çıkan bir özelliği yok, önceki kasanın yaptığı gibi çok gelişmiş hissettirmedi. Satar mi? Çok satar diyemem, güncel I30 ülkemizde asla öyle çok satan bir araç olmadı. Astra, Golf, Megane, 308 gibi çok güçlü rakipleri varken fiyatının makul olması gerekli.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hocam tam bir bilgim yok ama kulaktan duyma bilgiyle konusacagım biraz, bu otomobiller 5 senede geliştirilmiyor mu. yani bu tasarımların birbirinden ilham alma olayı bana pek olası gelmiyor. bu tasarım 2-3 sene önceden falan belli olmustur oda göre üretilip anca testleri yapılmaya baslamıstır. yani mazda kaç yıllık ki ondan esinlenecek. bu bütün firmalar için geçerli. mazda 2 sene önce yenilendi diyelim, bu araç 2 sene içinde tasarlanıp üretilmesi lazım ki kopya olsun. yani yanlıs mı biliyorum. bide hocam multimedia için hyundai den tiksinmeyin. o üniteyi hyundai türkiye öyle getirtmiştir, ben avrupada en bazda bile öyle sunacaklarını sanmıyorum. parasını verip en iyi mühendisleri tasarımcıları tutuyorlar çalmalarına ihtiyaç yok. ama aynı ekip tasarlıyor olabilir birçok aracı. yoksa bmw 1 serisinde polodan arka tasarım araklayacak firma değil yani

Yok araklama olarak düşünmüyorum da, iki kişi aynı şeyi düşünüyor olabilir, iki kişi aynı görüşte olabilir. Tasarım biraz da hayal etme işidir, iki kişi bu kadar benzer şeyleri hayal edemez diye düşünüyorum :) tabi tasarım görecelidir, bi başkası i30un tasarımını çok beğenecektir bilemem. Hocam sunroof olmasaydı ve multimedya ekranı yine bu olsaydı dediğinize sonuna kadar katılıyorum derdim ama sen bu arabanın boşunun boşuna sunroof koyup multimedya ekranını böyle bişi yapıyosan hacıdayı sen naabıyon derler adama :)

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Alır mıyım? Almam. Alana hayırlı olsun derim. Bana göre öne çıkan bir özelliği yok, önceki kasanın yaptığı gibi çok gelişmiş hissettirmedi. Satar mi? Çok satar diyemem, güncel I30 ülkemizde asla öyle çok satan bir araç olmadı. Astra, Golf, Megane, 308 gibi çok güçlü rakipleri varken fiyatının makul olması gerekli.
golften 20 kagıt diğer saydıklarınızdan 15 kagıt ucuz olsa, c segment bir arac almak isteseydiniz alır mıydınız

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Yok araklama olarak düşünmüyorum da, iki kişi aynı şeyi düşünüyor olabilir, iki kişi aynı görüşte olabilir. Tasarım biraz da hayal etme işidir, iki kişi bu kadar benzer şeyleri hayal edemez diye düşünüyorum :) tabi tasarım görecelidir, bi başkası i30un tasarımını çok beğenecektir bilemem. Hocam sunroof olmasaydı ve multimedya ekranı yine bu olsaydı dediğinize sonuna kadar katılıyorum derdim ama sen bu arabanın boşunun boşuna sunroof koyup multimedya ekranını böyle bişi yapıyosan hacıdayı sen naabıyon derler adama :)
sunrooflar ortalama ne kadar, gerçekten mantıksız yani herkes sunroof almıyor. bende sevmiyorum mesela. ama o paraya multimedia nın yanına ses sistemide koyabilirlermiş aynı maliyete. sunroofta opsiyonel bıraksalarmıs. acaba hepsinimi öyle üretcekler sunrooflu sürüm/maliyet azaltmak içim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım