Yeni Hyundai i30 ilk test

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Millennium

Asfalt Kurutucu
11 Mar 2017
86
89
710
2012 i30 gdi elite otm. sahibiydik araç ağırlığını çok ciddi derecede hissettiriyordu ve yakıtı su gibi içiyordu, sattıktan sonra rahata erdik.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
abi değişti mi bilmiyorum ama elite plus tucsonda 1.6 t-gdi motorla birlikte elektrikli bagaj ve havalandırmalı ön koltuklar vardı. baya baya niyetlenmiştik aslında bir ara tucson almaya ama olmadı :D ha kötü mü oldu tabiiki hayır :D
Benim gördüğüm kadarıyla bir değişiklik yok. Şu saatten sonra da getirirlerse gider çok fena çatarım :D

Hocam sportage ile yeni tucson'un satış rakamlarına dair bilginiz var mı ? acaba hangisi daha çok satılıyor merak ediyorum. Denizli'de turkuaz var deli gibi tucson satıyor ama diğer şehirlerde nasıl merak ediyorum
Daha Sportage gelmeden önce etrafta fazla Tucson yoktu fakat şu an her yer Tucson dolu. Çoğu Elite Plus değil ama yine de bu kadar Tucson görmeyi beklemiyordum, hele de benzinin 5 lirayı bulduğu güzel ülkemde.

Tasarım konusunda da bildiğim kadarıyla geliştirmeyi mevcut kasa üstünden yapıp kaportayı daha sonra üretiyorlar. Hatta yanlış hatırlamıyorsam i30N'yi de kamuflajlı olarak eski kasayı kullanarak geliştiriyorlardı. Özgünlüğe gelecek olursak evet, başka arabalara benziyor fakat günümüzde Kia Soul gibi gerçekten farklı araçları saymazsak çoğu araç bazı kısımlarından birbirine benziyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Benim gördüğüm kadarıyla bir değişiklik yok. Şu saatten sonra da getirirlerse gider çok fena çatarım :D

Daha Sportage gelmeden önce etrafta fazla Tucson yoktu fakat şu an her yer Tucson dolu. Çoğu Elite Plus değil ama yine de bu kadar Tucson görmeyi beklemiyordum, hele de benzinin 5 lirayı bulduğu güzel ülkemde.

Tasarım konusunda da bildiğim kadarıyla geliştirmeyi mevcut kasa üstünden yapıp kaportayı daha sonra üretiyorlar. Hatta yanlış hatırlamıyorsam i30N'yi de kamuflajlı olarak eski kasayı kullanarak geliştiriyorlardı. Özgünlüğe gelecek olursak evet, başka arabalara benziyor fakat günümüzde Kia Soul gibi gerçekten farklı araçları saymazsak çoğu araç bazı kısımlarından birbirine benziyor.

Tucson tasarımıyla gerçekten ciddi anlamda ilgi çekti, ve acaip satıyor. Ben sportage da seviyorum. Honda civic'e benzeyen yok bi de :p

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
100.000 bine 1.6 atmosferik otomatik tucson var daha geçen bayide gördüm. heralde çoğu lpg atıp biniyo. o paraya sanırım başka mudaili suv yok
hocam o motora lpg olması için özel kitleri var 6000 TL gibi fiyatı var o kitlerin :D ona 100+6bin TL verene kadar neler alınır ya :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bizim akrabanın 1.6 gdi için 7500 lira mı ne fiyat almıştık lpg için, kaba hesap yapmıştı o zaman yıllık 25bin km yol yaparsa anca kâr edebilecekti :) Taktırmadı

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
O değil de yeni i30'a ACC de gelmiş, Apple Car Play ve Android Auto destekli multimedya ekranı da... Hyundai distribütörünü bulup ekranı kafasına fırlatasım var. Resmen yan sanayi ekranla ithal etmişler Tucson'u. Yeni i10'da bile daha küçük ama daha özellikli ve iyi bir multimedya ekranı var. Hyundai Türkiye, kullanıcılarını kanser etmeyi iyi biliyor maalesef.

çüş lpg 6000 mi millet kafayımı yemiş yahu lpg kaynıyor heryer 6000 3 senelik benzin lpg farkı niye takıyorlar
GDI motorlara normal LPG kitleri takılamıyor. Bu araçlara LPG takmak yerine o paralara dizel araç alınır.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
neyse i30 a dönersek bence bir önceki kasa daha orantılı duruyordu bu kasada bir orantısızlık sezdim bilmiyorum psikolojik olarak da olabilir. ama 1.4 turbo 142 hp fikri fena değil :D en az bizim golflerin 1.4 tsi 150 hp act motorlusu kadar gidebiliyorsa alınabilir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
O değil de yeni i30'a ACC de gelmiş, Apple Car Play ve Android Auto destekli multimedya ekranı da... Hyundai distribütörünü bulup ekranı kafasına fırlatasım var. Resmen yan sanayi ekranla ithal etmişler Tucson'u. Yeni i10'da bile daha küçük ama daha özellikli ve iyi bir multimedya ekranı var. Hyundai Türkiye, kullanıcılarını kanser etmeyi iyi biliyor maalesef.

Makyaja da bir şey bırakmak lazım :)

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,117
4,095
37
İstanbul
Yeni İ30 kısaca değerlendirirsem; eski tasarım daha özgündü, bu tasarım birçok markadan az az almış ortaya etliye sütlüye karışmayan bir tasarım çıkmış. kötü mü ? Değil ama kendine has çizgileri olmalıydı. Yandan egea, vites topuzu mazda 3, ön tasarım v40 'ı andırıyor.
Sürüşü konforunu beğendim, ses yalıtımı iyidi. Arka bağımsız yolda güven veriyor. sürüş keyfi pek yok.
özellikle 1.4 turboyu kullandım.
testi istediğim gibi çekemedim sabah çekmek istedim zaman dardı uzaklaşamadım otelden,trasfiğe girdim İzmirde. Video yakında :) zaten istanbulda tekrar teste alıp detaylı video çekeceğim. öpüyorum hepinizi takibe devam atatattatataat :)

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Arka baş ve diz mesafesine kötü dememek için elinden geleni yapmış ama tekrar baktım arkası çok dar gözüküyor.

Her yeri bir araca benzemiş.rakipleri gibi özgün değil hiç beğenmedim.

1.4 turbo motor 142 bg imiş.burda bircogumuz biliyor ki bu motor rakiplerinin daha gucsuz araçlarıyla bile başa çıkamayacak .

Yeni i30 a ben Hyundai nin yerinde olsam 20 yıl garanti koyarım.malum garanti süresinin uzun olmasını arabanın kaliteli olduğuna yoran çok vatandaş var ve iyi sattiriyor.

1.4 atmosferik motorda iyiymiş.toyota 1.33 ve egea ya iyi rakip olur.baz paket ve motorla golf Astra ve Megane vb araçların rakibi olamaz.

Ayrıca testi çok taraflı buldum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yeni İ30 kısaca değerlendirirsem; eski tasarım daha özgündü, bu tasarım birçok markadan az az almış ortaya etliye sütlüye karışmayan bir tasarım çıkmış. kötü mü ? Değil ama kendine has çizgileri olmalıydı. Yandan egea, vites topuzu mazda 3, ön tasarım v40 'ı andırıyor.
Sürüşü konforunu beğendim, ses yalıtımı iyidi. Arka bağımsız yolda güven veriyor. sürüş keyfi pek yok.
özellikle 1.4 turboyu kullandım.
testi istediğim gibi çekemedim sabah çekmek istedim zaman dardı uzaklaşamadım otelden,trasfiğe girdim İzmirde. Video yakında :) zaten istanbulda tekrar teste alıp detaylı video çekeceğim. öpüyorum hepinizi takibe devam atatattatataat :)
atattatatatatata'ına kurban be abi :D.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım