Yurtdışından vergisini ödeyerek araç getirmek?

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
konuyu hortlatmış gibi olacağım ama yurtdışından aldığımız her arabayı vergisini ödeyerek plaka takıp kullanabiliyormuyuz yoksa onda da bir sürü engel falan mı var

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Varmı bilgisi olan yani Türkiyede bulamadığınız yada istediğiniz kondisyonda olmayan mesela mx5 2.0 getirmek istedik yurtdışındaki fiyatı na ne kadar eklenir vergi vesaire

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aracın yüksek model olması gerekiyor tam detayları bilmiyorum ama maksimum 3-4 yıllık bir araç geçirilebiliyor.

Fakat işin öbür ucunda onlar bizlerden eski bir aracı gerekli vergileri ödedikten sonra alabiliyorlar diye biliyorum.Yanlışım varsa düzeltsinler :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu isi ilk kez yapacaklarin gumruk birligine kayit olmasi gerekiyor bildigim kadariyla. Bilim ve Sanayi Bakanligi'nca onayli uygunluk belgesi, garanti belgesi, vergi mukellefiyet yazisi, otv, mtv v.b vergilerin makbuzlari v.s tonla evrak gerekiyor.

Tek basiniza bu isi yapmak yerine Nasyonel gibi firmalar sizin yerinize sifir veya 2.el arac ithalati konusunda hizmet veriyor diye biliyorum.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Bu isi ilk kez yapacaklarin gumruk birligine kayit olmasi gerekiyor bildigim kadariyla. Bilim ve Sanayi Bakanligi'nca onayli uygunluk belgesi, garanti belgesi, vergi mukellefiyet yazisi, otv, mtv v.b vergilerin makbuzlari v.s tonla evrak gerekiyor.

Tek basiniza bu isi yapmak yerine Nasyonel gibi firmalar sizin yerinize sifir veya 2.el arac ithalati konusunda hizmet veriyor diye biliyorum.
yarın nasyoneli bir arıyayım ama 2. el olmuyor galiba sıfır aracın bir avantajı da yokmuş galiba teşekkürler

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
nc kasa 2, el mx5 manuel softtop getirmek istiyorum burada bi kaç tane var ama durumu iyi değil

suleymanmeral58

Senkromeççi
3 Eyl 2019
5
1
70
24
İstanbul
Marka
Volkswagen
En güzeli yurt dışında biraz kalıp sonra Türkiye’ye ordaki arabanızı getirip iki yıl kullanıp geri götürmek. Bende Allah izin ederse 2015-2016 model bi 7 serisi almak istiyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli
Almanya da çalışan bir tanıdığım kendisi orada kullandığı aracı (astra 1.7cdti) buraya getirmek istedi . Vergileri ödeyip (diğer prosedürleri bilmiyorum) aracı getirebilecekken vergileri de ekleyince neredeyse ülkemizdeki sıfır fiyatına denk geldiği için vazgeçmişti.. ama sanırım bizdeki vergilendirmeden dolayı pahalıya geliyor olabilir . 1.6cc altı olduğunda , 4 yaşına kadar problem olmaz .

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
yorumlardan anladığım kadarıyla bu sisteme de mümkün olan maddi manevi engellemeler konulmuş yani imkansızlaştırılmış sistem de herşey engelleme ve sınırlama üzerine kurulu vergi sistemi bile motor hacmine göre

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Getirsiniz ama dediniz mx 5 hakkında bilgim yok sıfır araç ithal edebilirsiniz , bir galeri üzerinden yada 30 yaşından eski klasik araçların girişi mümkün
ya sıfır km ki niye sıfır km yi aynı fiyatlara yakın getirsin insan yada 30 yaşında devlet yine kurnazlığı konuşturmuş buraya da takozu koymuş açık kapı kalmasın aman heryeri herşeyi engelliyelim telefon bile getirmesinler 1500 tl haraç alın adamlar belli meblağın altındaki gümrük muafiyetini bile kaldırdılar ya pes diyorum ,teşekkürler yanıt için

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım