Haberler

Roadster versiyonu da tanıtıldı
Audi, TT ve TT S Roadster modellerini Paris Motor Show’da tanıttı.

Roadster modelin tasarımı coupeden pek de farklı değil. 10 saniye içinde açılıp kapanabilen tavanı selefine göre 3 kg daha hafif ve bu operasyonu 50 km/s hıza kadar gerçekleştirebiliyor.

TT Roadster modelini 4 silindirli 2 litrelik 230 HP güç ve 370 Nm tork üreten TFSI motorla ya da daha ekonomik olan 2 litrelik 184 HP güç ve 380 Nm tork üreten TDI motor ile alabilirsiniz. TT S Roadster’a yükseldiğimizde ise bizi 310 Hp güç ve 380 Nm tork üreten TFSI ünite karşılıyor. Bu motor seçeneği modeli 0’dan 100’e 4.9 saniyede çıkarıyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s son hıza ulaştırıyor.

VAG grubunun MQB platformuna geçmesiyle TT Roadster ciddi miktarda ağırlık kaybederek 2 litrelik TFSI motor ve 6 ileri manuel şanzıman ile 1,320 kg ağırlığa ulaşmış. Audi, TT S Roadster’da standart olan Quattro sistemini ve 6 ileri S tronic şanzımanı opsiyonel olarak sunuyor.

Standart model, evinde bu ay satışa sunulacak ancak S versiyonu önümüzdeki yılın ilk aylarında showroomlarda yerini alacak.

Faruk

Küçüklüğümden beri sahip olduğum otomobil aşkı zaman içinde beni Otopark ailesinin bir parçası haline getirdi. Aileye katıldığım ilk günden beri siteyle ilgilenmeye zevkle devam ediyorum...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu