Haberler

V1 Challenge 2016 sona erdi
Ülkemizin popüler motor sporları organizasyonlarından biri olan V1, bu yıl en heyecanlı sezonunu geride bıraktı. V1 Challenge 2016 sezonu finali yarışları 27 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi.

İzmir Ülkü Park’ta koşulan final etabının son yarışları, yine müthiş bir heyecanla takip edildi. Pisti dolduran seyircilerden tam not alan V1 pilotlarına, final etabında da ilgi büyüktü. Volkicarlar’ın sesi ile yankılanan Ülkü Park Pisti, tarihi günlerinden birini daha yaşadı.

Antrenman ve sıralama turlarıyla birlikte ısınan pistte, resmen heyecan fırtınası vardı. V1 Challenge’ın final yarışlarını tüm motor sporları tutkunları, nefeslerini tutarak takip etti. Dördü İzmir, biri Aydın ve biri de İzmit’te yapılan etapların galibi tecrübeli pilot Burak Çukurova oldu. Körfez Yarış Pisti’nde koşulan sezonun 5. etabında birinciliğini garantileyen Burak Çukurova, altın kupasını ISS Grup Kurumsal İletişim Direktörü Engin Ekin’in elinden aldı. Diğer Klasman galiplerinin ödülleri, İzmir Valisi Erol Ayyıldız tarafından verildi. Gümüş Kupa ikinciliğin sahibi Adem Çetmen’in olurken, Bronz Kupa son yarışa katılmayan üçüncü Ayhancan Güven’in oldu.

6 etapta toplam 12 yarıştan oluşan V1 Challenge 2016 sezonu sonunda 40 yaş üstü Master Cup’ta ise birinci Adem Çetmen, ikinci Ahmet Burkay ve üçüncü Ahmet Mutlubaş oldular. 23 yaş altı genç pilotların klasmanında ise Toprak Candan sezonu birincilikle tamamlarken, Ayhancan Güven ikinci ve Ubeyde Saygılı üçüncü oldular.

TRT Spor’dan yayınlanan ve milyonlarca seyirciye ulaşan V1’de, 2017 sezonu hazırlıklarına ise şimdiden başlandı.

Ömür Deniz Seçilen

İtalyan Otomobillerinin aşığı bir Alfisti. Amatör Fotografçı. Ege Üniversitesi İİBF. Hayallerimi süsleyen makina Alfa Romeo 159 3.2 Q4.,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu