FeaturedHaberler

Bentley 100. yılını özel bir model ile kutluyor
Bentley’nin 100’üncü yaşı onuruna tasarladığı Bentley 100 GT konsept otomobil, elektrikli ve otonom sürüş ile sadece markanın değil lüks otomobillerin de gelecek öngörüsünü taşıyor. 

Bentley Motors, 100’üncü kuruluş yıl dönümünü Crewe’deki merkezinde lüks mobilitenin geleceğini görücüye çıkararak kutluyor. Marka tarafından yıllar içinde tasarlanan ve geliştirilen konsept otomobil Bentley EXP 100 GT, Grand Touring’in geleceğini yeniden şekillendirirken, geleceğin Bentley markasının fiziksel olarak vücut bulmuş hali olarak konumlanıyor.

İçeriden dışarıya doğru tasarlanmış olan ve tümüyle elektrikli bir platformun avantajlarından yararlanan EXP 100 GT, 2035’in dünyası için Grand Tourer’ı tekrar şekillendiriyor. Bu, yolcu ve sürücünün kendi sıra dışı yolculuklarının keyfini sürmede eşit statüye sahip olduğu paylaşımlı bir lüks deneyimler dünyası… Otomobilin etkileyici dış tasarımlarının oranları, Bentley’in geçmişteki pek çok Grand Tourer’ını anımsatmakla birlikte bu lüks niteliklerini geleceğe taşıyor. Sonuç, Bentley’in dünyanın en çok aranan lüks markası olarak bilinen statüsüyle orantılı bir gelecek vizyonu…

Mobilitenin Ötesindeki Lüks

Bentley EXP 100 GT otomobili, zenginleştirici ve iham verici olan, sıra dışı ve duygusal bir insan deneyimi olarak yeniden tanımlıyor. Bentley’in vizyonunu, şu anda dünyanın dört bir yanında şirketin 100’üncü yılında kutlanmakta olan lüks tasarım ve el işçiliği deneyimi temelinde geleceğin yolculuklarını hayal etmek olarak belirliyor.

Bentley EXP 100 GT’nin zarif ve kaslı dış mekanı, markanın gelecekteki tasarım yönünü keşfediyor. Şirketin diğer otomobiller ile karıştırılması imkansız DNA’sını barındırıyor ve bu sayede anında algılanabilen bir Bentley olarak gözüküyor.

Ama bu Bentley geleceğe yolculuk ediyor. Hafif alüminyum ve karbon fiberden üretilmiş olan Bentley EXP 100 GT, 5,8 metre uzunluğunda ve hemen hemen 2,4 metre genişliğinde… İki metre genişliğinde olan sürücü ve yolcu kapıları, açıldığında ise 3 metreye ulaşıyor ve otomobil böylece sürücü ve yolculara ihtişamlı bir giriş vadediyor.

Otomobildeki Bentley Kişisel Asistanı, yolcuların ihtiyaçlarını öngörüyor. Örneğin reaktif koltuk yüzeyleri, sürüş sırasında yolcunun oturma konumunu algılıyor ve ihtiyacın algılandığı yere otomatik olarak daha fazla destek sunuyor. Ayrıca  EXP 100 GT’ye göz ve baş hareketlerini ve hatta tansiyonu bile izleyecek biyometrik sensörler monte edilmiş.

Performans ve Teknoloji – Grand Tour’u Yeniden Şekillendirmek

Karbon içermeyen bir geleceğe giden yolda sıra dışı bir adım olanEXP 100 GT’nin elektrikli motorları, otomobilin 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 2,5 saniyede çıkmasını sağlıyor. Azami hızı saatte 300 kilometre olan otomobilin, 4 elektrikli motoru 1500 Nm’ye kadar tork üretirken, 700 metre de menzile sahip.

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu