Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Toyota Supra’ya 700 bin lira harcayan Türk
Trabzon’da bir otomobil tutkunu, çocukluk hayali olan 1994 model Toyota Supra satın aldı. Ardından ise aracına tam 700 bin liralık modifikasyon işlemi uyguladı.

Trabzo’nun Ortahisar ilçesinde özel bir araç bakım servisi sahibi olan Mustafa Çağılcı yaptığı modifikasyon ile tüm dikkatleri üzerine çekti. 2014 yılında çocukluk hayalini gerçekleştiren Çağılcı, 126 bin liraya 1994 model bir Toyota Supra satın aldı. Ardından ise yaklaşık 700 bin lira harcama yaparak, modifikasyon işlemleri uyguladı. Modelin beygir gücünü 335’ten 1200’e kadar çıkaran sürücü gelen teklifleri de reddediyor.

Araç sahibi, Mustafa Çağılcı,“Aracı 126 bin liraya Antalya’dan aldım. O yıllarda kimsenin bilmediği, standart bir arabaydı. Yaklaşık 100 bin dolar masraf ettik. Bunun sayesinde, aracımız 1200 beygire ulaştı. Aracımızda 1600 beygirlik setup var. Yani araçla 1600 beygir güce kadar ulaşabiliyoruz. Amerika, Malezya ve dünyanın birçok yerinden özel parçalar getirdik. Ortalama 7 yılda bu arabayı yaptık. Bununla beraber gereken güç ve değere ulaştı. Şu an araç 1,2 milyon TL ve üzerinde bir değere sahip. O da aracı satmak isterseniz satıyorsunuz. Yoksa satılacak bir araç değil, koleksiyonluk, antika değerinde bir araç. Bu araç Türkiye’de hiçbir dönem satılmadı. Gümrükten geçme bir araç. Paranız olsa bile bu araca ulaşamıyorsunuz, alamıyorsunuz. Bir de bin beygir ve üzeri bir araca sahip olmak için 20 milyon ve üzerinde paralar vermek lazım. “

“Araba sevdalısıyım, çocukluktan beri modifikasyon işleri yapıyoruz. TIR’larda ve araçlarda bu işlemleri yapıyoruz”

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. “126 bin₺ ya aldım o zamanlar kimsenin bilmediği standart bir arabaydı” Arabalarla içli dışlı olan birinin Supra’yı bilmeme ihtimalini düşünüyorum da yok sanırsam.

  Parçalarının çoğu komşu Gürcistan’dan gelmiştir, muhtemelen, o bölgedeki oto tamirciler sıklıkla böyle yaparlar.Yalnız yazılan fiyatlar bana aşırı uçuk geldi.

  Aşırı beygir konusunda ise yukarıdaki yoruma birebir katılıyorum 1600 whp yi yere aktarmak olası değil(AWD’de bile çok uğraşılması gerekiliyor ki bu araçlar 90 model RWD araçlar)patinaj yapmaktan araç nefes dahi alamaz.

  Şu güzellik stock kalsaydı eminim çok daha özel olurdu.Şimdi 1000 beygir üstüne çıkma yarışına dahil olmuş herhangi bir Supra gibi geliyor gözüme.

  Sahibi güle güle binsin, emek var ortada.

  1. Ahshaha valla o kadar doğru yazmışsın ki bizim milletimiz abartmayı sever güncel kur arttı ya satmadan önce yapılan reklam bence bu ve 1000hp muhabbeti keyfi ancak bu arabaları seven sahip çıkan insanlar 450-600hp arası tutup keyfine bakıyor koleksiyonluk sadece kazasız olması değil motor orijinalliği de gerektirir çok gereksiz haber ama emeğinize sağlık seviyoruz sizleri :)
 2. "700 bine mâl olan Supra." Maliyete bu kadar dikkat çektirildiğine göre bir satım işi var sanırım.
  2014 yılında 126 bin lira çok uygun değildi. Bugün 200 bin lira civarında olan kompakt sınıf araçlar o yıllarda 55-60 bin civarındaydı.

  O zamanlar kimsenin bilmediği derken plakayı görünce "aa şunun aracı" demediği "standart/oynanmamış bir Supra’ydı" sanırım. Yoksa Supra’yı kimsenin bilmediğini iddia etmemiştir diye düşünüyorum, onu dediyse pes. :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu