Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hacı bu üyenin Hondacı olduğu kadar VAG'cı olaydım herkes Golf e binerdi valla :D:D:D:D yanlız 1.6 dizel golf çok yakıyo hiç gitmiyo benzin in gözünü sevem :(.
Ben bunun kadar bir markayı taparcasına sevdiğimde 8. sınıfa falan gidiyordum galiba, sonra zaten onun mal bizim de onların sahibi olduğumuz farkettim, ondan beridir sadece severim yada sevmem, abartıya gerek yok :)
Senin vagcılık da bozuldu artık Alfa var :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yav bu Honda nin RSi CVTsi muhabbetleri hiç de hoş olmayan biryerlere gitmeye başladı. Kullandığınız arabanın tartıştığınız kişinin arabasından iyi olması o arabadan müthiş ARGE ve müthiş mühendislik oldugunu filan göstermiyor lütfen ya. Mutlu olacaksaniz lütfen benim Corolla MMT ile karşılaştırın RSi. Her türlü geçersiniz.

Hocam bizim de c3 var kapışalım istersen :D 1.4 ehdi 2013 ün motoru,baya sessiz,pürüzsüz hatta çıkardığı ses te benzinli sesi gibi baya az da yakıyor 4.5 lara rahatça iniyor ama motorları ilgili büyük bir eksik var. O da beygir koymayı unutmuşlar araba 68 bg ve muhteşem etg5 şanzımanla buluşunca 1000 kiloluk araba 100 e 17 saniye de çıkıyor. Yani diyeceğim o ki corolla mmt candır :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hocam bizim de c3 var kapışalım istersen :D 1.4 ehdi 2013 ün motoru,baya sessiz,pürüzsüz hatta çıkardığı ses te benzinli sesi gibi baya az da yakıyor 4.5 lara rahatça iniyor ama motorları ilgili büyük bir eksik var. O da beygir koymayı unutmuşlar araba 68 bg ve muhteşem etg5 şanzımanla buluşunca 1000 kiloluk araba 100 e 17 saniye de çıkıyor. Yani diyeceğim o ki corolla mmt candır :D

Kapışalım seninle :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ekleme yapayım o kadar güçsüz ki 50 ile arkası gelince gaza basınca kimse yoktu, az daha takla atacaktık yav

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,922
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yav bu Honda nin RSi CVTsi muhabbetleri hiç de hoş olmayan biryerlere gitmeye başladı. Kullandığınız arabanın tartıştığınız kişinin arabasından iyi olması o arabadan müthiş ARGE ve müthiş mühendislik oldugunu filan göstermiyor lütfen ya. Mutlu olacaksaniz lütfen benim Corolla MMT ile karşılaştırın RSi. Her türlü geçersiniz.
Yanlış anlamışsınız beni.Teknik bilgileri veriyorum üstüne olmayınca kıstasa giriyorum çünkü aynı kalemin araçları.Benim arabam olması umrumda değil hatta dikkatini belki çekmiştir birçok başlıkta eğlence konusu olmasına izin vermişimdir arabamın.Öyle bir benimki iyi seninki kötüden ziyade direk civic rs in kötü olduğunu söylüyorum diğer bu kasa cvt civicler gibi

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aşırı bozuk moralime rağmen gülümseten bir sahne =) Hiç bu kadar güzel yamulan bir araba görmemiştim. Ne güzel durduğu yerde kendi kendini prese sokup imha etmeye çalışıyor, nasıl da harakiriye kasıyor garibim.
japonların yuz karası ya. cevrede japon çöp diyen duydum bu hondalar yüzünden.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,070
6,956
5,020
github.com
Marka
BMW
Yanlış anlamışsınız beni.Teknik bilgileri veriyorum üstüne olmayınca kıstasa giriyorum çünkü aynı kalemin araçları.Benim arabam olması umrumda değil hatta dikkatini belki çekmiştir birçok başlıkta eğlence konusu olmasına izin vermişimdir arabamın.Öyle bir benimki iyi seninki kötüden ziyade direk civic rs in kötü olduğunu söylüyorum diğer bu kasa cvt civicler gibi
Asıl siz beni yanlış anladınız. Sizi kast etmemiştim ben

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sürekli forumda atıp tuttuklarınızı geçtim sadece şu mesajınızda Honda'nın motorunda arge göremediğinizi, 98 yılından beri kullanılan CVT'yi kullanıyor, rakiplerinden az beygir ve torkla getiriyor ve CVT uyumu kötü diyorsunuz. Peki elinizde bu iddialarınızı kanıtlayabileceğiniz herhangi bir veri var mı?

Honda'nın 1.5 dohc, i-vtec+vtc teknolojisi ile sizin kullandığınız 1.2 vvt-iw teknolojisini bir araştırın bakalım Toyota'nın ne gibi bir üstünlüğünü göreceksiniz?

Paylaşılan videoda görünen birşey yok bir zahmet element uydurmayalım. Videoda birşey göremedim ama tavan çöküyor çöküyor filan dediklerine göre kafalar güzel herhalde. Heyelan mı bu bir anda çöksün? Bu konu ile ilgili bir konu açmıştım ayrıntılı bilgi istiyorsanız açıp o konuyu okuyabilirsiniz.

Bilmediğiniz bir konu varsa sorun öğrenin tamam derim, yanlış bildiğiniz şeyler olabilir tamam derim ama elinizde en ufak bir bilgi yokken ısrarla tuhaf iddialarda bulunmanızı anlamıyorum. Bakın doğrusu budur diyorum yok efendim öyle değil diye iddia ediyorsunuz. Peki elinizde ne gibi bir bilgi var diyorum o da yok. Başkalarının aracını sürekli olarak mesnetsiz bir şekilde eleştirmenizin amacını anlamadım. Benim ağzımdan Toyota'nın CVT'si dandik, eski, 1980 model, motorları kötü, zaten C-HR kaza yapınca yanıyor gibi şeyler duydunuz mu? Ki C-HR satışa çıktıktan 1 gün sonraki ilk kazasında cayır cayır yanmıştı. Buna rağmen sizin aracınızı sürekli olarak dandik olmakla eleştirmiyorum. C-HR alanları kazık yemiş enayiler yerine de koymuyorum değil mi?

Az çok mesajlarımdan bilgi seviyemi anlamışsınızdır. Sizin zannettiğiniz gibi bir araç olsa zaten sizin söylemenize gerek kalmaz ilk başta ben almazdım. Ben aldım sefasını sürüyorum siz de boş yere cefasını çekmeyin derim.
hocam honda aldıgınızı bütün forum anladık zaten soylemenıze gerek yoktu.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,070
6,956
5,020
github.com
Marka
BMW
17 saniye de iyiymiş yav :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,070
6,956
5,020
github.com
Marka
BMW
Yedek lastiği ve arka koltuğu sökmek zorunda hissediyorum kendimi o kadar hantal hissettiriyor

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,070
6,956
5,020
github.com
Marka
BMW
208 de aynı şekilde yanlış hatırlamıyorsam 16 sn civarı :D bir de 1500 devirlik bir arada patlama yapıyor aha gidiyor diyorsun bi bakıyorsun hala 70 :D ama çok ekonomik, öncelik ekonomiyse alınacak en mantıklı araç.
Bildiğim kadarıyla Fiesta da da aynı motor var. Biz işin dalgasindayiz canım yoksa amacına göre başarılı otomobiller

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bildiğim kadarıyla Fiesta da da aynı motor var. Biz işin dalgasindayiz canım yoksa amacına göre başarılı otomobiller
Fiesta'nın düz vitesinde 0-100 14sn civarlarıydı. Hiçbir çekiş sorunu yok, her bayırı çıkar ama hakikaten seri araba değil. Yavaş yavaş çekiyor :) Ben bir de Fusion'da deneyimlemiştim o motoru, otoyolda ortalama yüklüyken 145'te filan tıkanmıştı.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Rs dediğin araba 200 e hız sınırj koymanın amacı ne? ben cevabını vereyim 182 hp lik cvt dayansın diye torku geniş banda yayaım başımı ağrımasın denen bir modelde 200 e sabitlemek abes değil
benım 1.6 gucsuz atmosferık 4 ılerı tklı mazda 3 bıle 220 yı goruyor. gercekten ılerı muhendıslık urunu cıvıc ın gorememesı komık olmus. canım mazda herkes mazda alsın en ıyısı o zaman ya

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
208 de aynı şekilde yanlış hatırlamıyorsam 16 sn civarı :D bir de 1500 devirlik bir arada patlama yapıyor aha gidiyor diyorsun bi bakıyorsun hala 70 :D ama çok ekonomik, öncelik ekonomiyse alınacak en mantıklı araç.
Tam bayan arabası dedikleri araba işte, harbiden basıyorsun basıyorsun bağırıyor da bayağı ama ibreye bakınca aslında bir şahin kadar bile gidemediğini farkediyorsun :D

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Hocam Fiesta kullanmadığım için ondaki durumu bilmiyorum ama 208 ve c3 çok kullandım tek kötü yanı uzun yolda biraz yüksek hızlarda dizel için fazla yakıyor, tam şehir içi aracı bunlar.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,070
6,956
5,020
github.com
Marka
BMW
Fiesta'nın düz vitesinde 0-100 14sn civarlarıydı. Hiçbir çekiş sorunu yok, her bayırı çıkar ama hakikaten seri araba değil. Yavaş yavaş çekiyor :) Ben bir de Fusion'da deneyimlemiştim o motoru, otoyolda ortalama yüklüyken 145'te filan tıkanmıştı.
Çekişte cidden problem yok. Arabada 5 kişi varmış klima açıkmıs bilmem ne gibi muhabbetlere hiç sokmuyor bizi sağolsun ama sollarken filan o güveni vermiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım