Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    677

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Ayakkabı için mağazaları gezerken bir ayakkabı mağazasında at kılından ayakkabı fırçası buldum. Fiyatı çok uygundu, 25 TL olunca ve gerçek at kılı olunca kaçırmak istemeden aldım.

Aldığım gün direk 3D APC ile kapı döşemesine giriştim. Kapı döşemesi suni deri tarzında, tamamı yumuşak malzeme. Yıpranmaya müsait, aynı şekilde kirlenmeye de çok müsait bir yapısı var. Yaklaşık 4 defa ince ince fırça ile ovaladım. Fırça o kadar yumuşak ki "acaba sakal traşı yaparken kullansam mı?" diyorsunuz. Maalesef öncesini çekmek aklıma gelmedi, ama sonrası var. :)

WhatsApp Image 2018-08-03 at 00.09.36.jpeg

Boyamız artık kurudu ve tekrardan boyacıya giderek işlem görmesi gerekiyor. Boya kurudukça araç matlaşıyor, dolgun bir görüntü ortaya çıkmaya başlıyor. Vernikte bulunan portakal kabuğu görünümü ve matlaşmayı gidermek için boyacımıza gitmeden el ile cilamızı aynı gün içinde yaptık. Son olarak tamponda hafif bir düşüklük olduğunu farkettim. Küçük bir düzeltme yapacağız. :)

WhatsApp Image 2018-08-03 at 23.54.58.jpeg

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,444
4,970
kocaeli
Ayakkabı için mağazaları gezerken bir ayakkabı mağazasında at kılından ayakkabı fırçası buldum. Fiyatı çok uygundu, 25 TL olunca ve gerçek at kılı olunca kaçırmak istemeden aldım.

Aldığım gün direk 3D APC ile kapı döşemesine giriştim. Kapı döşemesi suni deri tarzında, tamamı yumuşak malzeme. Yıpranmaya müsait, aynı şekilde kirlenmeye de çok müsait bir yapısı var. Yaklaşık 4 defa ince ince fırça ile ovaladım. Fırça o kadar yumuşak ki "acaba sakal traşı yaparken kullansam mı?" diyorsunuz. Maalesef öncesini çekmek aklıma gelmedi, ama sonrası var. :)

Ekli dosyayı görüntüle 14453

Boyamız artık kurudu ve tekrardan boyacıya giderek işlem görmesi gerekiyor. Boya kurudukça araç matlaşıyor, dolgun bir görüntü ortaya çıkmaya başlıyor. Vernikte bulunan portakal kabuğu görünümü ve matlaşmayı gidermek için boyacımıza gitmeden el ile cilamızı aynı gün içinde yaptık. Son olarak tamponda hafif bir düşüklük olduğunu farkettim. Küçük bir düzeltme yapacağız. :)

Ekli dosyayı görüntüle 14455
Hocam bazı apc ler deride kuruma yapıyor . Gerçi bu dediğim gerçek deri için geçerli ama bilmiyorum :)

Birde portakal kabuğu düzeltmesi için boyacı değilde daha işinin ehli kişilere mi yaptırsaniz acaba ? Boyacılar genelde yüzüne bakilmayacak ömrü bitmiş süngerleri kullanıyorlar :) sizin boyacinizi bilmem ama ben kesinlikle bir boyaciya pastacila veya zımpara yaptırmazdım .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hocam bazı apc ler deride kuruma yapıyor . Gerçi bu dediğim gerçek deri için geçerli ama bilmiyorum :)

Birde portakal kabuğu düzeltmesi için boyacı değilde daha işinin ehli kişilere mi yaptırsaniz acaba ? Boyacılar genelde yüzüne bakilmayacak ömrü bitmiş süngerleri kullanıyorlar :) sizin boyacinizi bilmem ama ben kesinlikle bir boyaciya pastacila veya zımpara yaptırmazdım .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haklısınız hocam. Bazı APC'ler bu konuda cidden deride kuruma yapabiliyorlar. Fakat kullandığım ürünü biraz araştırdım, derimsi yumuşak yüzeylerde sulandırılarak hafif bir şekilde kullanılabiliyor. Gerçek deride şuan için maddi durumdan dolayı vazelin kullanıyorum. Deri cidden koruması açısından maliyetliymiş. :)

Boyacıların çoğu bu konuda özensiz, pasta cila konusunda özensiz olan boyacılar aynı şekilde boya işlerinde de fazlasıyla özensiz oluyorlar. Ama kendi boyacımı bu konunun dışında tutabilirim. :) 3 ay boyunca araç revizyonunu özenerek ve çok başarılı bir şekilde yaptılar. Pasta ve cila için de kullandıkları ürünleri kendi gözlerimle gördüm, içim bu konuda o yüzden rahat. :) Aslında direk boyacı demek yanlış olabilir, bir arabayı tamamen baştan hayata döndürüyorlar. Genellikle antika konumuna gelmiş araçların sık sık revizyon edildiğini görüyorum. :)

Eğer böyle bir revizyon firması olmasaydı kesinlikle sizin dediğiniz gibi yaptırmazdım. Muhtemelen Paddock gibi firmalara yönelirdim. :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım