HABER Benzin ve motorine büyük zam!

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ya şimdi bi haber okudum yine kan beynime sıçradı. Konu ile alakasız ama 15 temmuz'da şehit olanların yakınları askerlik yapmayacak, askerde olanları da istek halinde terhis edilecekmiş. Ya benim yakın akrabam Şırnak'da kolunu kaybetti çatışma sırasında kolunu. Çocuğa gazilik ünvanı bile vermedi karaktersizler. Ama 15 Temmuz'da yaralanan herkese gazi ünvanı verildi, en baba yardımlar yapıldı, eşine dostuna iş olanağı sağlandı. Allah kahretsin bunları başka bir şey demiyorum artık. Hükümet uğuruna değil de vatan uğruna şehit olan kardeşlerimin kanlarında boğulurlar inşallah.
Daha kendi çocugu askere gitmedi askere... allah şifa versin bu arada üzüldüm gercekten akrabanıza. sızın akrabanız gıbı ınsanların sayesınde gece rahat uyuyabılıyoruz yoksa iphonedan sokaga sız cıkın ben evımdeyım dıyenlerden dolayı degıl. allah razı olsun bu ve bu gıbı catısmalarda ulkesı ıcın gozunu kırpmadan canını dahi vermeye hazır askerımızden...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ya şimdi bi haber okudum yine kan beynime sıçradı. Konu ile alakasız ama 15 temmuz'da şehit olanların yakınları askerlik yapmayacak, askerde olanları da istek halinde terhis edilecekmiş. Ya benim yakın akrabam Şırnak'da kolunu kaybetti çatışma sırasında kolunu. Çocuğa gazilik ünvanı bile vermedi karaktersizler. Ama 15 Temmuz'da yaralanan herkese gazi ünvanı verildi, en baba yardımlar yapıldı, eşine dostuna iş olanağı sağlandı. Allah kahretsin bunları başka bir şey demiyorum artık. Hükümet uğuruna değil de vatan uğruna şehit olan kardeşlerimin kanlarında boğulurlar inşallah.
Allah yakınınızın ve diğer bu durumdaki herkesin yardımcısı olsun inşaallah. Terör için ölenlere şehit değil kelle dediklerini, terör gazilerineyse hiç değer vermediklerini zaten biliyoruz. 15 Temmuz'da ölen ve yaralananların da kim ve ne için öldüğünü, aslında neyi korumak uğruna öldüklerini yahut yaralandıklarını iyi biliyoruz. O yüzden 15 Temmuz'da ölenleri ve yaralananları daha fazla koruyorlar. Söylenecek çok şey var ama işte daha fazlasını konuşmak elimizden gelmiyor ama anlayan anladı diyelim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Siyaset yeri değil burası burda şu siyaseti yapıp beni soğutmayın.
Bu iş siyaset meselesi değildir. Bu ülke meselesidir. Bu insanların yaşam standartı, daha iyi yaşayabilme hakkı ve özgürlüğüdür. Devlet politikası yüzünden bir daha satın alınamayacak araçların testini burada izlemeye başladığımızda, bu sadece siyaset işi olmaz. Zaten bizim insanımızın hep en büyük problemi bu oldu, yeri değil burada konuşulmaz, zamanı değil söylenmez diye diye konuşmayı, eleştirmeyi, daha iyi yaşamak için ne yapılması gerektiğini sorgulayamaz olduk. Bizler için ülke meselesinin konuşulduğu tek yer saçma sapan tv programları ve kıraathanelerden ibaret kaldı. Zaten o sebeple bu haldeyiz.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Arkadaşın zoruna gitmiş olabilir böyle şeyleri duyması, ya da gerçekten siyaset sevmiyordur bilemem o yüzden direk olarak cevap vermedim. @CenkGs @pulusoglu allah razı olsun. Bu durumda olan bir sürü askerimiz var sadece benim yakınım ile sınırlı değil bunu sizler de biliyorsunuz zaten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşın zoruna gitmiş olabilir böyle şeyleri duyması, ya da gerçekten siyaset sevmiyordur bilemem o yüzden direk olarak cevap vermedim. @CenkGs @pulusoglu allah razı olsun. Bu durumda olan bir sürü askerimiz var sadece benim yakınım ile sınırlı değil bunu sizler de biliyorsunuz zaten.
Benim bu platformda bu mevzuları konuşmamdaki amaç bu platformun yaptığı iş ile doğru orantılıdır. Yarın öbür gün, burada araba tavsiyesi için başlık açan insanlara fiyatlarından dolayı kullanamadığımız araçları mı anlatacağız ? 130 bin liraya gelmiş fiyatıyla golf 8 çıktığında kaç kişi golf hakkında yorum yapabilecek, and testlerde araçların f/p oranını sorguladığında biz neye göre yorum yapacağız, malzeme kalitesi ve işçliği vasat olan 90 bin liralık aracı neye göre eleştireceğiz ? Yani bu ülke meselesi bu platformu ilgilendirmiyor mu ? Ben şimdiden otomobil tanıtımcılığının 2-3 yıl sonra nereye geleceğini, nerede olacağını, takipçi kitlesinin kimler olacağını ciddi merak ediyorum. Hatta bir kaç sene sonra otomobil tanıtımcılığının hobi amacından öteye geçemeyeceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bu iş siyaset meselesi değildir. Bu ülke meselesidir. Bu insanların yaşam standartı, daha iyi yaşayabilme hakkı ve özgürlüğüdür. Devlet politikası yüzünden bir daha satın alınamayacak araçların testini burada izlemeye başladığımızda, bu sadece siyaset işi olmaz. Zaten bizim insanımızın hep en büyük problemi bu oldu, yeri değil burada konuşulmaz, zamanı değil söylenmez diye diye konuşmayı, eleştirmeyi, daha iyi yaşamak için ne yapılması gerektiğini sorgulayamaz olduk. Bizler için ülke meselesinin konuşulduğu tek yer saçma sapan tv programları ve kıraathanelerden ibaret kaldı. Zaten o sebeple bu haldeyiz.
Bi önceki sayfada yazdığınızdan dolayı yazdım bu ülkenin en çok oy alan partisinin seçmenine cahil yancı diyorsunuz o zaman burda biri çıksın diğer partiye sallasın o zaman. Yoksa beni ilgilendirmez ama seçmen işine girmeyin. Hükümet bizi kazıklıyo devlet bizi şöyle böyle yaptı diyin bende karşıyım yakıttan bu kadar vergi alınmasına 11litre ortalma ile gezen biriyim size koyanın 2 katı koyuyor bana.

furkang

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
54
10
970
Ülkede çok olmadı tbmmnin bombalanması.Bırak yeni arabayı arabandan olmadığına sükret.Çokcası canından oldu.Abd ab nato T;ürkiyeye saldırırken zam gelmiş.Çok çok depoda 20tl fark etsin.Eskisi gibi petrol için sıraya mı giriyorsun?Ya da Motorine %200 zam diye birşey duyuyor musun?Türkün başında bela olmazsa Türk dünyanın başına bela olur derler.O yüzden aleni soğuk savaş yaşıyoruz.Yoksa bizde memnun değliz ama vatan sağ olsun

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ülkede çok olmadı tbmmnin bombalanması.Bırak yeni arabayı arabandan olmadığına sükret.Çokcası canından oldu.Abd ab nato T;ürkiyeye saldırırken zam gelmiş.Çok çok depoda 20tl fark etsin.Eskisi gibi petrol için sıraya mı giriyorsun?Ya da Motorine %200 zam diye birşey duyuyor musun?Türkün başında bela olmazsa Türk dünyanın başına bela olur derler.O yüzden aleni soğuk savaş yaşıyoruz.Yoksa bizde memnun değliz ama vatan sağ olsun
o tbmm nın bombanması olayını saglayanlar zaten kendılerı bu neyın kafası cıdden anlamıyorum... hoca efendının elını ben opmedım kı onlar optu vallahı bırsey dıyemıyorum sıze hayırlı olsun kafanız gule gule kullanın

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Değişen Dünya şartları öyle durumlar zor suriye gibi olması lazım ama ülkede bir darbe olduğunun farkına varmalıyız çokça ekonomi dersleri aldım çok grafik gördüm herkes açsın ticaret rakamlarına baksın nasıl düşmüş.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda

zam mı? ne zammı yau? Zammın bizimle ne alakası var? Zam olsa bile o zam değil, zamcıktır. Azıcık bişeydir. Acıtmaz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bi önceki sayfada yazdığınızdan dolayı yazdım bu ülkenin en çok oy alan partisinin seçmenine cahil yancı diyorsunuz o zaman burda biri çıksın diğer partiye sallasın o zaman. Yoksa beni ilgilendirmez ama seçmen işine girmeyin. Hükümet bizi kazıklıyo devlet bizi şöyle böyle yaptı diyin bende karşıyım yakıttan bu kadar vergi alınmasına 11litre ortalma ile gezen biriyim size koyanın 2 katı koyuyor bana.
Eee o seçmene göre de ben putperestim, gerçeği göremiyorum, alkoliğim, Cumhuriyet yerine şeriatı istemeliyim v.s yani ben bunların hiç biri olmadığımı biliyorum ama beni öyle tanıtıyorlarsa yahut bana öyle söylüyorlarsa bunu dert etmem. O sebeple o seçmen kitlesinin de bizim söylediklerimize karşı sinirlenmesine lüzum yok. Bu senin fikrindir saygı duyarım der ve geçer. Zor bir şey değil yani. Çünkü işin içinde hakaret yok. Ne cahil olmak, ne menfaatini savunmak, ne de dinini yanlış biliyor olmak bir hakaret değildir. Anlatmaya çalıştığım şey de tam olarak buydu; insanlar bu mevzuları o kadar kısıtlı ve vasıfsız mecralarda konuşuyorlar ki neyin hakaret neyin eleştiri olabileceğini artık ayırt edemiyorlar.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
50 lira mı? 20 liralık benzin alıyordum 4 litre onla da kızla 2 kere sinemaya git gel yapsak ışık yakıyordu, şimdi sinema biz olacağız...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım