Herkese Merhabalar,

Yeni Focus görüntülendi başlığı altında uzun uzun tartışmalar, sorular var. Haberler geldikçe de güncellendi.
Malum ekonomik durumlar sebebiyle diye tahmin ediyorum, lansman ve Türkiye'ye gelişi de zaman aldı ama sonunda o gün geldi.
Sosyal medyayı takip eden varsa bugün lansmanın ilk ayağı belirli bir basın grubuna gerçekleşti, diğeri de yarın gerçekleşecek.
Ben de beraber yönettiğimiz bir abimle sayfamız adına davetliyiz. Amatör olarak ilk inceleme videomuzu ve araçtan detayları aktaracağımız bir video çekeceğiz.
Aklınızda Yeni Focus hakkında sorular varsa bu başlık altından alabilirim, yarın videoda yer vermeye çalışırız, yetkililerden öğreniriz.

1862586_0_1523443432kPMk9.jpg

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Herkese selamlar,

+Otonom 2 seviyesi ile, şerit takip + adaptif cruise harika çalışıyor. ikisini bir arada devreye alınca araç kendi kendisi viraj dönüp, aracı hiç sarsmadan ani fren yapmadan, sürücü kullanıyormuşcasına dengeli frenlerle yavaşlatım, ışıklarda duruyor, öndeki araçla mesafeyi koruyor ve devam ediyor. Sizden sadece ara sıra araç başında olduğunuzdan emin olmak için dokunmanızı istiyor. Buna bayıldım, çok hassas ve çok kararlı çalıştı defalarca farklı yollarda, trafikte, orman yollarında hiç saçmalamadı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, yazdıklarımla ilgili ek sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. Yaklaşık 3 saat araçla birlikteydim.

bunu çok merak ettim. Teslada görmüş olduğumuz deneyime yakın bile bir deneyim sunsa kesinlikle sahip olmak isteyeceğim bir özellik.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Sw St-line kombinasyonu renk ile muazzam görünüyor keşke ülkemiz de beyaz sedanlar yerine bunları sıksık görsek

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Ekli dosyayı görüntüle 16037
Ekli dosyayı görüntüle 16038
Kaynak ; https://www.focusclubtr.com/topic/17413-yeni-ford-focus-15-ecoblue-8-ileri-otomatik-test-sürüşü-neler-değişti-2018-2019/

Bu SW St-line versiyona bayıldım resmen.. Abi ne olurdu şöyle Avrupa gibi şartlarımız, kültürümüz olsa. Beyaz, gri buz dolaplarından kurtulup şunlara binebilsek..

Ben olsam plakalığı daha aşağıya konumlandırır, balina ağzı ön tasarımı iyice ortaya çıkarırdım. (hatta altta siyah dikdöertgen bir alan gayet müsait gibi plakalık için)

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Torsiyonu falan geçtim de Titanium ve St-Line zaten en üst vergi dilimine girmiyor mu? Arka kol dayama gibi basit ama kullanışlı birkaç özellliğin koyulmamasını anlamadım. Ön park sensörünün sadece St-Line'a özel olmasıda garip. Çünkü Titanium görünüş farkı haricinde ön park sensörü ve led sis farı eksiğine sahip. Şu an için Titanium SW gayet hoş gözüktü ancak haziran gibi gelmesi planlanan Active donanıma sahip ve 1.5 benzinli motorlu kombinasyonu merak ediyorum.

Ben olsam plakalığı daha aşağıya konumlandırır, balina ağzı ön tasarımı iyice ortaya çıkarırdım. (hatta altta siyah dikdöertgen bir alan gayet müsait gibi plakalık için)
Alt taraftaki dikdörtgenin radar olma ihtimali yüksek büyük ihtimal o yüzden koymamışlardır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Muhtemelen radyatorun hava girisini kapamak istemediler. Tabii o kisimda bir de sensor var mi bakmak lazim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Torsiyonu falan geçtim de Titanium ve St-Line zaten en üst vergi dilimine girmiyor mu? Arka kol dayama gibi basit ama kullanışlı birkaç özellliğin koyulmamasını anlamadım. Ön park sensörünün sadece St-Line'a özel olmasıda garip. Çünkü Titanium görünüş farkı haricinde ön park sensörü ve led sis farı eksiğine sahip. Şu an için Titanium SW gayet hoş gözüktü ancak haziran gibi gelmesi planlanan Active donanıma sahip ve 1.5 benzinli motorlu kombinasyonu merak ediyorum.
St-line, mk3.5 kasada ki titanium ayarinda artik ( vignale'yi saymazsak ). Bu yeni kasada gordugumuz titanium'un donanim olarak dengi eski focus'ta style paket yani orta donanim hocam. Hem bu sebeple bazi donanimlar eksik kalmis hem de duydugum kadariyla araclar %60'lik otv diliminde tam sinirdaymis bu donanimlarla. Yani fazlasi eklendiginde bir ust vergi dilimine geciyormus.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben dış tasarımı oldukça beğendim. Bence çok karakteristik bir yapısı var. Gel gör ki içimden geçen yine beyaz sedan, şirket spec Focus'larla dolup taşacak ortalık. En donanımsızından filolara hitap edecek, son kullanıcıya ise fiyat sebebiyle pek ulaşamayacak diye düşünüyorum.

Oysa hele SW kasası ne kadar güzel duruyor. Zira HB'de bir o kadar güzel...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bence ki, ben genelde yeni arabaları beğenirim, bu araç olmamış veya en azından beklentinin gerisinde kalmış...

Gidip mıncıklamadım, belki yarın yaparım ama dışı ve dahası içi gayet sıradan, şık ta değil, özel de değil...

Mekanik olarak iyidir o ayrı.. her öğesi güzelde çalışıyor olabilir ancak ben bu arabada pek bir şey bulamadım.....

insan bu kadar bekleyince belki beklentiler çok yükseliyor ondandır....

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Demişsin ama bildiğim kadarıyla Ford Focusun jantları Manisa İnci Şirketler grubu ortaklı Maxion Wheels grubuna bağlı Hayes Lemmerz fabrikasında üretiliyor. Üretim bandında çalışana rkadaşıma resimleri attım, geri dönüş yapınca net konuşurum ancak Avrupaya bizden giden jantı bize getirmemelerinde art niyet(3. dünya ülkesi olmamız gerçeği) ararım.

Ahahaha bor mevzusunda uydurulan hikaye burada gerçek olmuş, lozandan ötürü boru çıkarıp işleyemiyorduk amarıkaya verip geri parayla alıyorduk jantı da üretip verip geri alamıyormuşuz:D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ahahaha bor mevzusunda uydurulan hikaye burada gerçek olmuş, lozandan ötürü boru çıkarıp işleyemiyorduk amarıkaya verip geri parayla alıyorduk jantı da üretip verip geri alamıyormuşuz:D
Üretim yetişmediyse, Titanium'daki jantlarla bizi cezalandırıyorlardır :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Elinize, emeğinize sağlık. Objektif yazı için de ayrıca teşekkürler. Videoyu izlemiş kadar olduk. Sedan versiyonun tipini nasıl buldunuz? Ben beğendim açıkçası, tabii ki ST Line 18" Focus farklı olur, ama sedan da fena değil, premium duruyor hakikaten.

sedanı beğendim açıkçası, ön tampon titanium ile biraz çirkin geldi, sis farlarının konumu kötü. ama daha iddialı biraz koyu bi renk ile daha ağır ve premium durabilir.boyutları oldukça büyük çünkü. Bir üst segmente göz kırpıyor.

Demişsin ama bildiğim kadarıyla Ford Focusun jantları Manisa İnci Şirketler grubu ortaklı Maxion Wheels grubuna bağlı Hayes Lemmerz fabrikasında üretiliyor. Üretim bandında çalışana rkadaşıma resimleri attım, geri dönüş yapınca net konuşurum ancak Avrupaya bizden giden jantı bize getirmemelerinde art niyet(3. dünya ülkesi olmamız gerçeği) ararım.

jantları biz üretiyor olabiliriz, yıllardır yan sanayi olarak zaten çok iyiyiz. CMS ve inci jant grubu çok başarılı üretimler yapıyor ancak sonuçta buradan Almanya'daki hatta sıralanıyor. Focus da bizim ülkemize geç geldi. fiesta bizde tutmadı ama oradaki fabrika fiesta üretimini de yetiştiremedi. Dünya'yı bizim ülke kadar görmemek gerek. Bi ara haberler çıktı otosan üretimi durdurdu ama şanzıman bahanesi ile dediler. Courier'de kullanılan şanzıman fiesta ile aynı ve oradaki hatta yetişmeyince siparişler buraya da gecikti.

bunu çok merak ettim. Teslada görmüş olduğumuz deneyime yakın bile bir deneyim sunsa kesinlikle sahip olmak isteyeceğim bir özellik.

Gerçekten çok stabil ve kontrollü çalıştı sistem. ben bir önceki nesilde bu kadar problemsiz çalışma deneyimi yaşamamıştım. zaten bu elektronik güvenlik destekleri karşılaştırıldığında Tesla'dan sonra en çok başarılı test sonucu gösteren araç Focus oldu.
Kaynak:
https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-otomatik-surus-testleri-euro-ncap/

2018-Otomatik-S%C3%BCr%C3%BC%C5%9F-Testleri-1.png

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Abi millette para var kim ne derse desin :D Her ne kadar bu tercih etmeyecegim karosere sahip olsa da alana hayirli ugurlu olsun. Gri ve beyaz sedan focus haricinde baska renk bir focus satildi ya bugunlere de sukurler olsun :D
100-150.000'e kadar olan araçlar cidden satılıyor ama üzeri zor satılır bundan sonra, millet yılbaşına kadar aldık aldık ondan sonra bir şey alamayız kafasında. Araç güzel olmuş aslında. Şu çevirmeli vites alışkanlık gerektiriyor. Arkası baya genişlemiş. Bagaj çok derin değil ama uzun. Fotoğraflardakinden daha yakışıklı ayrıca.

Hayret Ben beyaz dizel focus beklemiştim :D
Onları nasılsa çok göreceğiz.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
100-150.000'e kadar olan araçlar cidden satılıyor ama üzeri zor satılır bundan sonra, millet yılbaşına kadar aldık aldık ondan sonra bir şey alamayız kafasında. Araç güzel olmuş aslında. Şu çevirmeli vites alışkanlık gerektiriyor. Arkası baya genişlemiş. Bagaj çok derin değil ama uzun. Fotoğraflardakinden daha yakışıklı ayrıca.

Onları nasılsa çok göreceğiz.
Vallahi c segment bir araca 180 bin lira vermek degisik bir karar bilemedim. Sedan kasasini gorunce yuzumu ceviriyorum diyemem, fena degil ama dedigim gibi tercih edecegim kombinasyon degil. Gercekte daha iyi duracagindan suphem yok. Ayni durumu fiesta'da yasamistim. Yanina gidip bakinca daha guzel gozukuyor. Ne diyelim hayirli ugurlu olsun sahibine. Darisi st line'larin basina :D

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
ben golf yerine tercih ederdim muhtemelen
Fiyat Listesi

Trend X 1.5 Ti-vct 123 PS Manuel 135.000 TL

Trend X 1.5 Ti-vct 123 PS 6 ileri Otomatik 145.500 TL

Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 151.000 TL

Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 162.000 TL

SW Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 156.000 TL

SW Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 167.000 TL

Titanium 1.5 Ti-vct 123 PS Manuel 151.000 TL

Titanium 1.5 Ti-vct 123 PS 6 ileri Otomatik 162.000 TL

Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 167.000 TL

Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 178.000 TL

SW Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 172.000 TL

SW Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 183.000 TL

5K ST-Line 1.0 EcoBoost 125 PS 8 ileri Otomatik 169.500 TL

5K ST-Line 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 186.500 TL

Fiyatlar belirtilmedikçe 4K ve 5K içindir.

Opsiyonlar

Metalik Boya 1.800 TL

Yakut Kırmızı (Özel Renk) 3.800 TL

Titanium üzerine

• Ford Co-Pilot 360 (EcoBlue motor seçeneği ile) 7.800 TL
  1. Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk(Stop&Go) Özellikli (8 İleri Otomatik Sanzıman)
  2. Adaptif Hız Kontrol Sistemi (Manuel şanzıman)
  3. Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya ve Bisikletli algılama özelliği ile)
  4. Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalam Yardımcısı
  5. Takip Mesafesi Uyarı Sistemi
  6. Acil Durum Manevra Destek Sistemi
  7. Trafik Levhası Tanıma Sistemi
  8. Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar
  • Açılabilir Panoramik Cam Tavan 8.700 TL
  • B&O ses sistemi 3.000 TL
  • Kış Paketi 2.200 TL (Isıtmalı Ön Cam, Direksiyon ve Ön Koltuklar)

• Ford Dinamik LED Ön Far Sitemi (LED arka far ile) 9.200 TL

• Akıllı Bagaj Kapağı (Station Wagon modellerde) 4.400 TL
ST-Line üzerine

• Ford Co-Pilot 360 (EcoBlue ve EcoBoost motor seçeneği ile) 7.800 TL
  1. Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk(Stop&Go) Özellikli (8 İleri Otomatik Sanzıman)
  2. Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya ve Bisikletli algılama özelliği ile)
  3. Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalam Yardımcısı
  4. Takip Mesafesi Uyarı Sistemi
  5. Acil Durum Manevra Destek Sistemi
  6. Trafik Levhası Tanıma Sistemi
  7. Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar
  • Açılabilir Panoramik Cam Tavan 8.700 TL
  • Aktif Park Asistanı (Kapı Kenar Koruması ile) 3.300 TL
  • B&O ses sistemi 3.000 TL
  • Kış Paketi 2.200 TL (Isıtmalı Ön Cam, Direksiyon ve Ön Koltuklar)

• Ford Dinamik LED Ön Far Sitemi (LED arka far ile) 9.200 TL

• Göz Hizası Gösterge Paneli (Head-up Display / HUD) 3.000 TL
Kaynak ; https://www.focusclubtr.com/topic/17263-ford-focus-mk4-türkiye-donanım-motorları-ve-fiyatlar-ilk-mesaj-güncel/?page=1

1.5 ecoboost 150 hp'lik versiyonların üretimi Ekim ayında yeni başladığı için lansmana yetişmedi. Bu motor Türkiye'ye gelecek ama önümüzdeki zamanlarda. 180'lik motorun akıbeti henüz belli değil. 1.5 Ti-vct atmosferik motor, Fiesta'da da sunulan eski nesil 6 ileri tam otomatik şanzımanla ve torsiyonla sunuluyor. 8 ileri yeni şanzıman bunda yok.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım