Direksiyon alcam, yardım

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
sadece PC içinse G27 29'dan net daha iyi, 29 almak gibi bi hata yapma.
G27'nin tek eksisi daha eski olduğu için temizini bulmak zor, ama illa ki bulunur diye düşünüyorum

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
G25, G27 ve G29 deneyen ve şu anda G29 sahibi biri olarak görüşlerimi aktarıyım.

Bu nalet olası direksiyon setinin mutlaka ama mutlaka ikinci el bile olsa garantisi devam edeni bulunmalı. Logitech'in müşteri hizmeti iyi, bir sorun olursa sıfırıyla ürünü değiştiriyorlar. Malzeme kalitesi pek iyi değil. Pedallar metal ama paslanıyor, direksiyonun üstündeki mavi boya attı. Öte yandan hafif bir boşluğu vardı ileri geri sağa sola kayıyordu.

Ürünün sıfırı geldi. Sonuç olarak sorun çözüldü. Demek istediğim, malzeme kalitesi ve dayanıklılık iyi değil. Mutlaka garantili alın.

G27'yi önermem için tek sebep, yanında vites ile gelmesi. Benim bildiğim kadarıyla G27'de direksiyon kalibrasyonu için mekanik, G29'da ise dijital bir ünite kullanılıyor. Her geçen gün direksiyon kalibre olurken bir sağa bir sola çarpıyor ve gitgide o mekanik parça miladını dolduruyor. Bir süre sonra kalibrasyon yanlış yapıldığı için yamuk bir direksiyonla devam ediyorsunuz.

Ha küçük bir parça değişimiyle çözülüyor ama böyle bir sorun var.

G27'nin tek kronik problemi bu.

G29'u önermem için tek sebep yeni olması. Her zaman yeni olan ürün için destek alabilirsiniz. Tasarım olarak benim G27 daha çok hoşuma gider ama sıfırını bulamadım. Bir de şaka gibi bu direksiyona benim araştırdığım vakit ikinci elinde 800-900 isteyen vardı. Bende gittim 1300'e sıfırını aldım.

Sonuç,

G29 öneririm. Bütçe müsait ise sıfır, değil ise garantisi devam eden faturalı ikinci el şeklinde. G29 PS4 için olan versiyon ama PC'de de kullanılabiliyor. XBOX versiyonu için G920 alman gerekiyor. O da hem PC hem Xbox'da kullanılıyor.

Son düzenleme:

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Selamlar.

Anakart arızalı G27 bulmuştum ve tamir edecek tanıdığım olduğu için riske atarak satın aldım ve çok çektim. Anakartı kurcalamış oldukları için dikiş tutmadı. En fazla üç gün kullanabildim. Onu satıp DFGT aldım. Gamepadden tek farkı 900 derece olması ve force feedback..

Geçen sene ocak ayında Logitech G29 + Shifter'ı 1600 TL'ye sıfır olarak satın aldım. Bir yıldır wheel stand pro (çakma üretim :D) ile kullanıyorum. Memnuniyetim iyi düzeyde.

Benim naçizane önerim shifter şart olmasa bile Berkin'in de dediği gibi garantili G29 olacaktır. Sebebi ise G27'nin saçma fiyatlarda ve garantisiz olmasıdır. En son üretim G27'ler bile 3 yaşını doldurdu. Kronik encoder sorunu var ve en önemlisi kendinden shifterı var ancak bozulduğu an seti kaldır at... Shifter bölümünden bilgisayara USB yoluyla tanıtıyorsunuz ve en küçük shifter arızasından dolayı direksiyon kullanılmıyor.

G29'da yukarıda bahsetmiş olduğum problem yok. Shifter'ı ps kafelerdeki gibi abanarak kullan, rolling yapanlar gibi vites at, heel and toe'de koparacak kadar kendine doğru baskı uygula yine de birşey olmuyor. En kötü ihtimal olarak bozulsa bile ikinci el veya sıfır olarak aynı gün kafan rahat şekilde tak ve kullan olur.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Selamlar.

Anakart arızalı G27 bulmuştum ve tamir edecek tanıdığım olduğu için riske atarak satın aldım ve çok çektim. Anakartı kurcalamış oldukları için dikiş tutmadı. En fazla üç gün kullanabildim. Onu satıp DFGT aldım. Gamepadden tek farkı 900 derece olması ve force feedback..

Geçen sene ocak ayında Logitech G29 + Shifter'ı 1600 TL'ye sıfır olarak satın aldım. Bir yıldır wheel stand pro (çakma üretim :D) ile kullanıyorum. Memnuniyetim iyi düzeyde.

Benim naçizane önerim shifter şart olmasa bile Berkin'in de dediği gibi garantili G29 olacaktır. Sebebi ise G27'nin saçma fiyatlarda ve garantisiz olmasıdır. En son üretim G27'ler bile 3 yaşını doldurdu. Kronik encoder sorunu var ve en önemlisi kendinden shifterı var ancak bozulduğu an seti kaldır at... Shifter bölümünden bilgisayara USB yoluyla tanıtıyorsunuz ve en küçük shifter arızasından dolayı direksiyon kullanılmıyor.

G29'da yukarıda bahsetmiş olduğum problem yok. Shifter'ı ps kafelerdeki gibi abanarak kullan, rolling yapanlar gibi vites at, heel and toe'de koparacak kadar kendine doğru baskı uygula yine de birşey olmuyor. En kötü ihtimal olarak bozulsa bile ikinci el veya sıfır olarak aynı gün kafan rahat şekilde tak ve kullan olur.

Birde bu ürünü nazik kullanmak gerekiyor, ben Gran Turismo'da biraz çıldırmıştım kabul ediyorum.

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Birde bu ürünü nazik kullanmak gerekiyor, ben Gran Turismo'da biraz çıldırmıştım kabul ediyorum.

Bir senedir 800 saatin üzerinde ETS 2 ve Assetto Corsa'da kullandık. Haliyle gelen misafirlerde denemek istedi. Yeri geldi arkadaşıma kullanması için bir ay bıraktım. Şuanlık hiçbir kötü ses veya sorun çıkmadı. Assetto Corsa'da üç saat aralıksız tandem denemeleri yaptım. En fazla avucumu koyduğumda haliyle birazcık ısınma vardı. Hali hazırda eRacingAcademy elemelerinde 300 tur İmola'da süre kastım. Her haftasonu Forza Horizon 4 etkinliklerine katılıyorum. Evde olmadığım zamanlarda bile ürün kullanılıyor.

Geri vitese atmakta güçlük çeken acemi misafirlerim yüzünden iki hafta önce shifter ayakları çatladı ve içini açmadan metal macunu ile standa yapıştırmak zorunda kaldım. :D Tek sorunu şuanlık bu oldu.

UF20

Senkromeççi
29 Mar 2018
4
4
95
Farklı farklı direksiyon konsol oyun kombinasyonları denedim kesinlikle en keyiflisi ps3te logitech dfgt + gran turismo 6 idi tavsiye ederim. Pcde G29 ile ayar yapmaktan assettodan zevk alamadım ve fren pedalı gereksiz sert. Birde logitechlerde dişli çark sistem olduğu için understeer oversteer tarzı tepkiler çok yapay ve kullanışsız. G27-29 yerine ben thrustmaster t300rs öneririm kayışlı sistem kullanıyor.

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Farklı farklı direksiyon konsol oyun kombinasyonları denedim kesinlikle en keyiflisi ps3te logitech dfgt + gran turismo 6 idi tavsiye ederim. Pcde G29 ile ayar yapmaktan assettodan zevk alamadım ve fren pedalı gereksiz sert. Birde logitechlerde dişli çark sistem olduğu için understeer oversteer tarzı tepkiler çok yapay ve kullanışsız. G27-29 yerine ben thrustmaster t300rs öneririm kayışlı sistem kullanıyor.

Konudaki bütçeyi T300 Rs'e falan çıkarırsak biri çıkar ve T300 parasına T500 alınır. T500 çift motor tepkileri daha hızlı ve daha gerçekçi der ve konu 10.000TL'ye fırlar. :D Assetto'da sadece tak çalıştır yapmıştım. Ne ayarında zorlandınız ? Fren pedalına katılıyorum. Az kullandığım bir spor ayakkabımı ilkokulda beden derslerine giderken temizlediğimiz gibi temizleyip oyun oynarken kullanıyorum. :D

UF20

Senkromeççi
29 Mar 2018
4
4
95
Güncel fiyatlarından haberdar değilim açıkçası ama aradaki farka değer bi teknolojiydi zamanında g29 aldığıma pişman olmuştum :)thrustmaster olmayacaksa g27-29 yerine en temizi logitech driving force gt.
Not: Fiyatlara baktım hepsi uçmuş gitmiş vatandan 349tlye almıştım dfgtyi...

Son düzenleme:

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Güncel fiyatlarından haberdar değilim açıkçası ama aradaki farka değer bi teknolojiydi zamanında g29 aldığıma pişman olmuştum :)thrustmaster olmayacaksa g27-29 yerine en temizi logitech driving force gt.
Not: Fiyatlara baktım hepsi uçmuş gitmiş vatandan 349tlye almıştım dfgtyi...

Ocak 2017'de G29 + Shifter 1600 mü 1650tl'ye mi ne aldım. 6 Taksit vade farksızdı. Şuan sadece G29 2400. Shifterın son fiyatı 430 TL idi.
T300 zaten geçen sene 2500 açılıştı. :D Şuan ikinci eli bile 3000 üzerindedir.

G27-G29 yerine DFGT seçimine hiç katılmıyorum. Kusura bakmayın ancak şahsi fikrimdir. DFGT'nin gamepadden tek farkı force feedback ve 900 dereceyi istediğin an çevirebilmen. Pedalları o fiyata daha iyi beklemek hata tabi ama G27 nerede DFGT nerede? Kaldı ki DFGT için 400-500 TL isteniyor. Kozmetiği kötü G27 alırım ama o ilk nesil DFGT'yi almam. Dönüş seslerinden dolayı sattırmıştı.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
G27 ve DFGT sahibi olarak söyleyebileceğim şu, Dfgtnin force feedbacki ciddi güçlü ama hem aşırı sesli çalışması hem de pedallarının oyuncak gibi olması hep bir eksik hissettiriyor.

G27 6 yılı geçti, hala ilk günkü gibi sağlam ne paslanma ne yamulma etme hiçbir sıkıntım yok, sessiz olması da büyük artı.

Direksiyon seti bi alayım da beğenirsem devam ederim diyen biri için DFGT yeterli ama alınca kesin oynarım diyen biri için G27 veya G29 ayarında bir set şart.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım