Optimus Prime / Toyota C-hr 1.2 turbo dynamic cvt

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Okurken 1 yıl olmadan nasıl 30 bin km yaptığını sorguluyordum zaman hızlı geçmiş. Lastik boyutuna şaşırdım 225 aracın boyutuna göre fazla geniş gibi. Motor teknolojisinin bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum klimadan ise hiç haberim yoktu şaşırdım. Ses sistemi nasıl?
Ses sistemi çok yüksek ses vermiyor.Her ses düzeyinde sesler net.Ancak Bluetooth da sesin tizleri zayıf kalıyor.Onun dışında radyo aux iPod bağlantıları sorunsuz ve bozulma olmadan çalışıyor.Standart golf,corolla gibi modellerden bir tık daha kaliteli ses veriyor ancak Fordta Sony,Volvolardaki standart ses sistemi ya da Bose ler gibi de kaliteli değil.Arada bir yerde.
Aynen zaman hızlı geçiyor bir anda 2 yıl oldu:D

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
8a63r7.jpg

Havaları güzel görünce dayanamadık optimus ve abisi corollayı iç temizlik dış yıkama ve cila öncesi işleme(sadece optimus) aldık.2 si toplam 4,5 saat sürdü.Ayna gibi sonuç aldık

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
ben bu konuyu kaçırmışım yahu. kazasız belasız güzel sürüşler olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 17259
Eyvallah sağolasın.Plakalık çatlağı vs gibi ufak nazarlıklar yaptırmaya sanayiye uğradığımda da aynı tepkiyi veriyor bizim usta.Olum bunu vurmayın vurursanız gelmeyin diye:D Cidden kaporta parçalarının her birinin geometrisi kalınlığı ve çizgi akış yönü farklı maliyetli olacaktır chr sahipleri için bu kaporta olayı:D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
16pXQb.jpg

Pazar günü arabayı detaylıca yıkayıp temizledikten sonra bugün için cilaya hazır hale getirmiştim.Bugün de Butterywax'la 1 saate işlemim bitti.Sonuç olarak boyayı ufak tefek şeylere(toz,rutubet vs) koruyacak bir kimyasal katman bir de hoş bir parlaklık ve saydam görüntü elde etmiş oldum.Ürünün linkini bırakıyorum.
https://www.hepsiburada.com/adam-s-...atici-ve-koruyucu-cila-473-ml-pm-otbkdwsbw216

Bir diğer çalışmayı da ön sağ-sol camlar; ön cam ve arka cama su kaydırıcı uygulamak oldu.Bu hafta bol yağmurlu deneme fırsatım olacak.Ürün Astonish yağmur kaydırıcı.İngiltere ürünü.Ben uygularken memnun kalmadım.Muhtemelen yeterince etkili bir performans seçilemeyecek.
pb5Ldz.jpg

bulentdemirci

Asfalt Kurutucu
11 Şub 2019
24
19
595
Nazarımız değmez inşallah kazasız belasız kullanmaya devam :) Bebeğin gibi bakıyorsun arabaya kıskandım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
288C1B97-3230-4DF0-B679-8E7C5A8A38BB.png

784EA588-3084-4BD4-91F8-FF590D074692.jpeg
288C1B97-3230-4DF0-B679-8E7C5A8A38BB.png

Pistte geliştirilmiş altyapısı olduğunu dile getiriyordum.Ama bu baş mühendisinin röportajlarında yakaladığım bişeydi.Burda ise Gazoo racing in Toyota Türkiye sayfasındaki açıklaması.Seri üretime geçmeden gazoo racingle ring de 600 saat geçirmiş chr

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Ekli dosyayı görüntüle 19348
Ekli dosyayı görüntüle 19349Ekli dosyayı görüntüle 19348
Pistte geliştirilmiş altyapısı olduğunu dile getiriyordum.Ama bu baş mühendisinin röportajlarında yakaladığım bişeydi.Burda ise Gazoo racing in Toyota Türkiye sayfasındaki açıklaması.Seri üretime geçmeden gazoo racingle ring de 600 saat geçirmiş chr
Bana kalırsa bu biraz da satış stratejisi. Altyapısı pistte geliştirilmiş olabilir fakat yine de sürücü otomobili olmaktan uzak

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bana kalırsa bu biraz da satış stratejisi. Altyapısı pistte geliştirilmiş olabilir fakat yine de sürücü otomobili olmaktan uzak
Cvt var:D.üretildiği segmentin sürücü odaklı olmadığı kesin.En azından satış stratejisi olarak parfümlü klima yerine oyuncak yerine alt yapı kasmışlar bu bile çok tatmin edici focus mazda3 golfün torsiyon olduğu piyasada

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ekli dosyayı görüntüle 19348
Ekli dosyayı görüntüle 19349Ekli dosyayı görüntüle 19348

Bu delikanlıyı Pikes Peak'te görmek istiyorum Vitara'lar gibi. (Ya da gördükte ben mi kaçırdım.)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,187
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
10 gündür optimusun yakıt tüketimi bir miktar artmıştı.Klima çalışırken 100 devir yüksek çalışıyordu.Sıcaklara bağlayıp kulak arkası ediyordum.Son 5 gündür de yakıt ortalamasını her kontak kapamada sıfırlamaya arabayı çalıştırdığında klimayı 1 dakka sonra çalıştırmaya başlamıştı.Toyota’yı aradığımda güncellemeyi arabayı servise götürmeden arabaya yükleyeceklerini söylediler.Güncellemeden 2 gün sonra yine aynı sorunlar başladı.Dün arkadaşın evindeki obd yi bağladığımda akü nün 7,2 lerde çalıştığını gördük.Arabayı çalıştırınca 7 ye düşüyordu.Sanayiye bu sabah gitme kararı aldım.Sanayide ustam ölçünce akümün 4 hücresinden 2 sinin üretim hatası olduğunu 1 nin de çok çalışmasıyla bozulduğunu tespit etti.O son 1 i bozulunca araba güvenlik önlemleri alarak motor çok çalışarak idare ediyormuş.Sanayideyken araba çalışır vaziyette kahvaltı ediyorduk tam o esnada araba ötmeye başladı uyarıya baktığımda voltaj düşüklüğü direksiyonu etkisiz hale getirdi servise gidin yazıyordu.Ustam böyle 30 km gitme dedi Toyota’yı ara arabanı çeksinler dedi.Toyotayı aradım akümün mutlu akü olduğunu mutlu akü ellerinde olmadığını Mutlu’ya iş emri gireceklerini en yakın mutlu akü bayiine gidip değişiminizi yapabilirsiniz dedim.Mutluyu aradım aküyü bayii değişirse ücreti benden keseceğini Toyota isterse aküyü onlara fatura edebileceklerini benim de ordan değişebileceğimi söylediler.Ben de tekrar Toyota yı aradım ve olayı anlattım.Onlar aküyü değişin faturalandırın biz mutlu akü fiyatını 40.000 bakımından düşelim dediler.Aküyü varta 60 amperlik ile değiştim 240 tl ye.Faturayı vatsaptan servis müdürüne attım.O da bana bir sonraki bakımda mutlu akü fiyatı 175 yi düşebileceğini garantiden çıkmayacağını teyit etti.Bu şekilde kurtulmuş oldum bu beladan.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım