Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bence oldukça güzel ve yeterli olmuş. İlerleyen zamanlarda deneyimledikçe yakıt tüketimi gibi detayları da ekleyebilirsin.
Yapıcı yorumların için teşekkür ederim. :) Evet şu an için yaklaşık aracı alalı 500 küsür km oldu, yakıt için net bir şey söyleyemeyeceğim ama tipik 2.0 Atmosferik benzinli uzun yolda 1.4-1.6 lar kadar ekonomik iken şehir içinde hesap kitap karışıyor.hatatat

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Her Ford sevdalısının olduğu gibi benim de hayranı olduğum, ileride projesini yapmak istediğim arabalardan biri Sierra. Mondeonun düşük süratlerde hayret ettiren ama hız arttıkça sönümleme kabiliyeti artan cins süspansiyonu demekki atalarından ona bir yadigarmış :) Şaka bir yana Allah uzun süreler gönül rahatlığıyla binmek nasip etsin. Genelde sierralar yorgun olur ama tracy çok diri duruyor.
İlerleyen zamanlarda daha büyük bir jant düşünürsen diye en yakıştığını düşündüğüm jant takımını da şöyle bırakayım hatatat

EA02F9E4-BD60-4E9A-B714-AF91BEADBC04.jpeg

56B61FA8-C3AF-41C5-A69B-B475C74A2C80.jpeg

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Maşallah yorulmamış, canı alınmamış nadir sierra'lardan. Benim de hep aklımı çelen, hem konfor hem sürüş keyfini bir arada sunabilecek, oldschool çok tatlı makina. Güzel günlerde kazasız belasız kullanın.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Uzun zamandır bu anı beklediğin yazdığın yazıdan belli oluyor :) hayırlı olsun kazasız belasız keyifle bin İnşallah

Ben bi ara bi oturayım bu koltuklara:D

Teşekkürler Toprak, evet uzun zamandan beri bu anı beklediğim doğrudur hatta biraz fazla beklemiş geç bile kalmışım.Tabii ki bir ara o meseleyi halledelim ya. :)
Her Ford sevdalısının olduğu gibi benim de hayranı olduğum, ileride projesini yapmak istediğim arabalardan biri Sierra. Mondeonun düşük süratlerde hayret ettiren ama hız arttıkça sönümleme kabiliyeti artan cins süspansiyonu demekki atalarından ona bir yadigarmış :) Şaka bir yana Allah uzun süreler gönül rahatlığıyla binmek nasip etsin. Genelde sierralar yorgun olur ama tracy çok diri duruyor.
İlerleyen zamanlarda daha büyük bir jant düşünürsen diye en yakıştığını düşündüğüm jant takımını da şöyle bırakayım hatatat

Ekli dosyayı görüntüle 21546

Ekli dosyayı görüntüle 21545

Ümidini kaybetme derim, @bilalyildirim , hurda da gezerken dahi yolları hak eden bir sürü Sierra gördüm.Temizi nispeten bulunan bir araç, özellikle BMW'ler ile kıyaslandığında.Evet, o süspansiyon sistemi beni de çok şaşırttı.hatatatTeşekkür ederim, elimden geldiğince uzun yıllar mutlulukla kullanmayı istiyorum tabii hayat beni sattırmak zorunda kalmazsa.Aracı şu an için ''Stock'' halde tutmak daha masrafsız olduğu için bir müddet böyle kalacak ama ilerleyen süreçlerde belki önümüzdeki 5 yıl içerisinde aracı biraz daha vahşileştirmeyi düşünüyorum.Jant tavsiyesi için teşekkürler, TR'de bunu bulmak zor olacaktır ama imkansız değildir herhalde.:)Genelde O.Z Compotiveleri kullanıyorlar, Sierra'ya cuk diye oturuyor.
Maşallah yorulmamış, canı alınmamış nadir sierra'lardan. Benim de hep aklımı çelen, hem konfor hem sürüş keyfini bir arada sunabilecek, oldschool çok tatlı makina. Güzel günlerde kazasız belasız kullanın.

Teşekkürler @OzanDnz cümlemize inşallah:), evet sürüş keyfi olarak kesinlikle çok zevkli bir makine konfor konusunda da rakiplerinden biraz daha sert olsa da pek aşağı kalmıyor, özellikle yüksek süratlerde.
Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanın 🍀
Teşekkür ederim, cümleten hepimiz için kazasız belasız günlere.:)

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Benimde kısa süreli birlikteliğim olmuştu kendileriyle. Tek beğenmediğim yeri 92 yılına göre çok eski sayılabilecek konsol tasarımıydı. Komforlu güzel bir araçtı. Ağız tadıyla binmek nasip etsin Allah.

29373_2bcb7f08ffc1a65efaeec280328a15f1.jpg

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Benimde kısa süreli birlikteliğim olmuştu kendileriyle. Tek beğenmediğim yeri 92 yılına göre çok eski sayılabilecek konsol tasarımıydı. Komforlu güzel bir araçtı. Ağız tadıyla binmek nasip etsin Allah.

29373_2bcb7f08ffc1a65efaeec280328a15f1.jpg
Evet kesinlikle katılıyorum, konsol tasarımında neredeyse 82 den beri büyük bir değişiklik yapmamışlar, ufak tefek çıta ver yer değiştirmelerle geçiştirmişler yıllar ilerledikçe.Teşekkür ediyorum, cümleten ağız tadıyla binmek nasip olsun araçlarımıza.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,786
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. Yazın içinde eline sağlık. Üç kollu direksiyonuna bayıldığım araba :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. Yazın içinde eline sağlık. Üç kollu direksiyonuna bayıldığım araba :)
Sağolasın iyi yorumların için teşekkürler, @emert20 , yazıyı yine ara ara tecrübe kazandıkça yazacağım, üç kollu direksiyon tasarımı benim de çok hoşuma gidiyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@Mt.Akina Hocam hayırlı olsun, senden tam beklediğim bir araç oldu :) Kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle.
Sağolasın, @Bedirhan , teşekkür ediyorum.Cümleten hepimiz için tekerin düz bassın dostum.:)

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

Teşekkürler, Berkin daha iyisi daha güzelleri, sizlerinde olsun inşallah.
Hayırlı olsun sonunda araba arayışın mutlu sonlandı :) Kazasız belasız binersin inşallah.

Teşekkürler @DuzboruDownpipe , inşallah kazasız belasız günlere.:)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım