En Son Ne Aldınız?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sensörü aldık, taktırdık, boyadık kurumaya bırakıldı.Artık araç Boşline’nın bir tık dolusu :) Maliyet mi?50 ₺ sensör 40₺ montaj totalde 90₺.

Orijinalde FSi Comfortline larda park sensörü varmış tam orijinalinin normalde bulunduğu yere monte etmeye çalıştık.

Şu an yerine tam oturtmadık boyası kurusun oturtacağız

Son düzenleme:

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Sensörü aldık, taktırdık, boyadık kurumaya bırakıldı.Artık araç Boşline’nın bir tık dolusu :) Maliyet mi?50 ₺ sensör 40₺ montaj totalde 90₺.

Orijinalde FSi Comfortline larda park sensörü varmış tam orijinalinin normalde bulunduğu yere monte etmeye çalıştık.

Şu an yerine tam oturtmadık boyası kurusun oturtacağız

Golf 5 FSI mı aldınız? Hayırlı uğurlu olsun. Beyaz renk bu yılların jetta ve golfünde pek tercih edilmez farklı durur.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Golf 5 FSI mı aldınız? Hayırlı uğurlu olsun. Beyaz renk bu yılların jetta ve golfünde pek tercih edilmez farklı durur.
Teşekkür ederiz, alalı 3 belki 4 ay olmuştur, yeni sayılabilir.Clio yu sattıktan sonra aldık.Yalnız FSi değil, 1.6 8v 2004 Primeline Golf 5 Manuel.

Aslında alıştık hoşuma gidiyor “Candyweiss” rengi ama dediğiniz gibi metalik bir renk olsa daha iyi durabilirdi.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Teşekkür ederiz, alalı 3 belki 4 ay olmuştur, yeni sayılabilir.Clio yu sattıktan sonra aldık.Yalnız FSi değil, 1.6 8v 2004 Primeline Golf 5 Manuel.

Aslında alıştık hoşuma gidiyor “Candyweiss” rengi ama dediğiniz gibi metalik bir renk olsa daha iyi durabilirdi.

Rengi gayet hoş ben de severim ama çok yok görünce değişik geliyor. Cliodan sonra golf oldukça iyi gelmiştir. FSI olup olmaması iyi mi kötü mü bilemiyorum. İki motorunuda kullandık LPG’li/Benzinli olarak. Benzer performans sergilediler. Ucuz B6 manuel FSI Passat bulsam alırım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Şeker beyazı ibizamız vardı bildiğimiz düz beyaz valla :D Alışınca güzel renk ama fazla standart.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Rengi gayet hoş ben de severim ama çok yok görünce değişik geliyor. Cliodan sonra golf oldukça iyi gelmiştir. FSI olup olmaması iyi mi kötü mü bilemiyorum. İki motorunuda kullandık LPG’li/Benzinli olarak. Benzer performans sergilediler. Ucuz B6 manuel FSI Passat bulsam alırım.
Evet ailecek rahatladık hacim olarak sınıf atlamanın yanı sıra yalıtım, konfor ve performans olarak da faydaları oldu.Aslında eğer benzinli kullanılacaksa FSİ çok daha iyi çünkü ek bir 6.vites yardımıyla uzun yolda kısa şanzımanı uzatıyor ve araç daha konforlu hale geliyor, ayrıca 15bg lik bir beygir ve çift egzantiriğin verdiği performans var. Fakat LPG de kullanılacaksa Düz motor en sorunsuz seçenek, biz LPG ile kullanacağız diye bu modeli aldık

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
7,090 lt benzin, bu bize 2 hafta yeter :D
Arduino için röle, servo, step motor, yağmur sensörü vb. parçalar. Tedarik sitem: https://www.robolinkmarket.com/ Fiyatları uygun, hemen kargoya veriyorlar paketlemeleri de güzel tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• 2bae716a-09af-4c35-a29e-471cc2a657db.jpg
    2bae716a-09af-4c35-a29e-471cc2a657db.jpg
    280.5 KB · Görüntüleme: 0

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Az önce a-101 de tesadüfen denk geldim piranha silecekler 5,95 tl. Zaten alacaktım vakit bulamıyordum tam denk geldi. Gayet güzel siliyor ve sessiz. İhtiyacı olanlar kaçırmasın

DjiDPC.jpeg
Ben de gördüm de ufaklar satılmış 55cm ler kalmıştı sadece. 6 liraya kışı geçirse yeter bence

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Az önce a-101 de tesadüfen denk geldim piranha silecekler 5,95 tl. Zaten alacaktım vakit bulamıyordum tam denk geldi. Gayet güzel siliyor ve sessiz. İhtiyacı olanlar kaçırmasın

DjiDPC.jpeg
kötü silecek yoktur , kötü cam vardır .
sileceğin yaptığı iş belli malzemesi belli , en kötü ihtimalle erken sertleşir ses yapar . silecekte bir sorun olursa sorun bence camdadır .

atlama yapıyorsa camın o bölgesinde yağlanma olabilir , kayar . takılma yapıyorsa yüzey pürüzsüz değildir vesaire ...

camı " kil barı " ile temizlemek büyük ölçüde sorun çıkmasını engelleyecektir .

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
İstanbulda olsan sana alırdım valla kardo ama ankara uzak kalıyo biraz 😊
Ayrıca gayet kaliteli gibi geldi bana bilmiyorum 6 liraya almanın etkisindede olabilirim 😀
Bakarım bikaç yere daha bulunur illaki. Aslında telli tipe geçmeyi düşünüyodum da kış bitene kadar bundan devam edeyim dedim bakalım denk gelirse alırım tabi önce arabada kaç cm var bakmak lazım :D

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
kötü silecek yoktur , kötü cam vardır .
sileceğin yaptığı iş belli malzemesi belli , en kötü ihtimalle erken sertleşir ses yapar . silecekte bir sorun olursa sorun bence camdadır .

atlama yapıyorsa camın o bölgesinde yağlanma olabilir , kayar . takılma yapıyorsa yüzey pürüzsüz değildir vesaire ...

camı " kil barı " ile temizlemek büyük ölçüde sorun çıkmasını engelleyecektir .
Hocam benim önceki silecekler eski tipti yeni bile taksam gacır gucur ses yapıyordu. Muz tipi dedikler silecek ses yapmıyor gibi duruyor şuan. Enteresan 🤔

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Hocam benim önceki silecekler eski tipti yeni bile taksam gacır gucur ses yapıyordu. Muz tipi dedikler silecek ses yapmıyor gibi duruyor şuan. Enteresan 🤔
sertleşmiştir , uygun kşuularda saklanmamış raf ömrü dolmuş olabilr . Bosch ta yaşanıyor bu durum , ama bu ucuz sileceklerden memnun kalmayanı görmedim .

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım