bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eyvallah bro tel maşa birşeyle kapı iç kilit mekaniği yapmış sarhoş italyan mühendisleri.Senlik bişey yok:D Benlik de bişey yok:D
Gel gel geldiğinde kahve içeriz. Airbag için 2 saattir telefonla olayı anlatıyorum eve geldikten sonra da tutturmuşlar sarmal hatası bu diye.Artık acelesi olmadığı için boş vakitlerimde airbagcilere baktıracağım biri illa ki sorununu anlar stilonun
KULLANICI HATASI

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
3. Sanayiden 2. Sanayiye geçerken arka yolda opeti az geçince sol kolda büyük bir airbagci var. Baya iyi iş yapıyorlar diye duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam adı airbagçi Oğuz'du. Bir de oraya gösterin isterseniz.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
3. Sanayiden 2. Sanayiye geçerken arka yolda opeti az geçince sol kolda büyük bir airbagci var. Baya iyi iş yapıyorlar diye duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam adı airbagçi Oğuz'du. Bir de oraya gösterin isterseniz.
Gittim ona da 250 TL dedi airbag e bakmadan obd ye takmadan o yüzden güven vermedi.Önerin için teşekkürler dostum

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
4AB3B606-1D0D-493B-BB61-B97CB4580383.jpeg

Optimustan geri kalmasın diye iç dış temizliğini ve cilasını attım artık o da karizmatik

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
34
İstanbul
Marka
Kia
Nihayet lastikleri yenileyebildim. Konunun en başında da dediğim gibi Falken Euroall Season AS210 aldım. F/P ürünü olduğunu düşünüyorum.
Bütçem gereği ya sadece yazlık alabilecektim ya da 4 mevsim. Kışın bir de kışlık almaya bütçe ayıramayacağımdan, kışında yazlık lastikle gezmek yerine 4 mevsim tercihinde bulundum. Fazla bir beklentim yok, bu fiyata parasının karşılığını verse yeter. :)

Şu an da bitik 15 üretim CC'ler üzerinden çıktığı için güzel hissettiriyor haliyle ama ne durumda olacağını 1 yıl falan sonra görmek lazım.
Şu an söyleyebileceğim, yol sesi yok gibi bir şey.

Ekli dosyayı görüntüle 20058

Bu arada takıntılı kişiliğimin kurbanı olarak, "ulan bu alt oksijen sensörünü değiştirdikte, diğerinide değişelim çift çift değişsin" mantığıyla, yine Bosch marka alarak, diğer oksijen sensörünüde değiştirdim.
hayırlı olsun, bu lastikler cidden f/p ürünü, 5 gün önce aldım yol sesi ve tutuşu baya bir fark etti tabi yol sesi farkına önceki lastiklerin 2015te takılmış olması ve ön arka çiftlerin başka marka olması da etken. kazasız belasız sürüşler dilerim

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
hayırlı olsun, bu lastikler cidden f/p ürünü, 5 gün önce aldım yol sesi ve tutuşu baya bir fark etti tabi yol sesi farkına önceki lastiklerin 2015te takılmış olması ve ön arka çiftlerin başka marka olması da etken. kazasız belasız sürüşler dilerim
Sağol seyficim

alper1001

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2019
52
96
560
38
Kocaeli
Marka
Honda
Kazasız belasız sürüşler dilerim, ilk geldiği yılları hatırlıyorum, hakkaten göze ciddi hoş gelen yenilikçi bir tasarımı vardı, iç orta konsolda eski sistem ekran filan pek göremediğimiz aksesuarlardı o zaman çok beğeniyordum, çocukluk ve gençlik yıllarımda çok özendiğim bir araçtı, şu anda dediğiniz gibi f/p için gayet ideal bir araç, ayrıca hala benzinde kullanılmasıda çok güzel, bence fazla sorun yaşanmamasının başlıca nedenlerinden biride bu.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bugün stilo hararet yaptı.Yedek su deposu çatlamış.Neyseki motorda bir sıkıntı yok yapılan testlerde.Yedek su deposunu değiştik hortumları değiştik.Depoya sensör taktık devam ediyoruz.Toplam maliyet 250 tl

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,786
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bugün stilo hararet yaptı.Yedek su deposu çatlamış.Neyseki motorda bir sıkıntı yok yapılan testlerde.Yedek su deposunu değiştik hortumları değiştik.Depoya sensör taktık devam ediyoruz
Geçmiş olsun bro, erken farketmeniz hayat kurtarmış. Depoya sensör takma olayı nasıl oluyor hic bilgim yok. Aydinlatirsan sevinirim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
mX0pMZ.jpg

Geçen pazartesi akşamı yandan Duster baştan sona sürtmüş stiloya. Trafik suçu karşıya %100 buldu.Bugün arabayı teslim aldım @Munferit benim hiç memnun olmadığımız sağ taraftaki macunlu boyalar böylece iyi bir işçilikle macunsuz şekilde düzeltildi.Renk de tutturulmuş çok memnun kaldım ustalarımdan yine.Ellerine sağlık.. Kısmetse sağ taraftaki renk farklarına biri daha kütletirse bize süper olacak
Not: Açıda kaynaklı portakal görünümü var boyada ama portakal yok.Yan taraftan plastik tavandan gelen ışık kandırıyor

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Dün canım sıkkındı stiloyla sanayiye uğradım ustama bıraktım dedim al abi sende dursun 2 saat mıncıklarsın ne yapmak istersen yaparsın(param vardı gözüne çarpan bişey varken sorun yaratmadan çözsün kafası) gaz kelebeğini söktü temizledi taktı usta da.Bu sabah araba kontak çevirmedi alla alla olduk.Neyse babam 5 dk önce sanayiden ustayı evin yakınında oturduğu için işe gitmeden çağırtmış.Kontak içindeki dişlilerden biri kırılmış anahtar dönmüyormuş.Düz kontak yapıp motoru açıp çalıştırmış nasıl yaptıysa.Sanayide 20 liraya kontak değişmişler devam..

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Dün canım sıkkındı stiloyla sanayiye uğradım ustama bıraktım dedim al abi sende dursun 2 saat mıncıklarsın ne yapmak istersen yaparsın(param vardı gözüne çarpan bişey varken sorun yaratmadan çözsün kafası) gaz kelebeğini söktü temizledi taktı usta da.Bu sabah araba kontak çevirmedi alla alla olduk.Neyse babam 5 dk önce sanayiden ustayı evin yakınında oturduğu için işe gitmeden çağırtmış.Kontak içindeki dişlilerden biri kırılmış anahtar dönmüyormuş.Düz kontak yapıp motoru açıp çalıştırmış nasıl yaptıysa.Sanayide 20 liraya kontak değişmişler devam..
Boğaz kelebeği sökülüp takıldıktan sonra adaptasyon yapılması gerekir . Eğer usta onu yapmadiysa aracta bazı gariplikler meydana gelebilir .

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım