DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
E7607C6D-DE3D-4557-B3E3-1FB2595BF2D7.jpeg

178 km/sa hızla 110 km hız sınırlı yolda ceza yemişiz gibi çek kanka

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
060D85FD-2904-474F-8CF0-651D041BF742.jpeg
26 gündür sanayiye gitmiyorduk şaşırtıyor :D
Bugün katalizördeki sesten dolayı gittim.Katalizör bitmiş.Yeni katalizör takıldı.Spiraller iyiydi sök tak temizlik takıldı.Son susturucu temizlendi.

Neden katalizör yaktı?
Enjektörlerin değişmeden önce pistona işemeleri sonucunda pistona fazla benzin gidip egzoz manifolduna çiğ benzini atmasıyla alev alan katalizör yanıp kül olmuş.

EE1E47C2-CD71-4511-B3FC-CD5BEB60F1FA.jpeg

Yeni katalizörü ucuz yollu çözseydim.Yani kat iptali yada oraya bir susturucu:
Egzoz manifoldunun hemen altında olan katalizörü diğer arabalara benzetmeyin.Susturucu takarsan kavurur.İçini boşaltıp kullanırsan direk ön konsoldan metalik bir ses ve vizeden geçememe vb dertlerin yanında hata verecekti araba.Bu yüzden katalizör takmaya karar verdim.Bir de ucuz pahalı katalizör işi var.Ucuzunu da taktığımda çok geçmeden yakıp geçecek bir konumlamaya sahip olduğunu söylediler.Ben de isviçreli diş hekimlerinin önerisi olan Mahle katalizörü taktım.Toplam maliyet 800 tl
450FFD10-4F7B-46E6-AA30-024DABA9E953.jpeg

060D85FD-2904-474F-8CF0-651D041BF742.jpeg

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ekli dosyayı görüntüle 2733026 gündür sanayiye gitmiyorduk şaşırtıyor :D
Bugün katalizördeki sesten dolayı gittim.Katalizör bitmiş.Yeni katalizör takıldı.Spiraller iyiydi sök tak temizlik takıldı.Son susturucu temizlendi.

Neden katalizör yaktı?
Enjektörlerin değişmeden önce pistona işemeleri sonucunda pistona fazla benzin gidip egzoz manifolduna çiğ benzini atmasıyla alev alan katalizör yanıp kül olmuş.

Ekli dosyayı görüntüle 27328

Yeni katalizörü ucuz yollu çözseydim.Yani kat iptali yada oraya bir susturucu:
Egzoz manifoldunun hemen altında olan katalizörü diğer arabalara benzetmeyin.Susturucu takarsan kavurur.İçini boşaltıp kullanırsan direk ön konsoldan metalik bir ses ve vizeden geçememe vb dertlerin yanında hata verecekti araba.Bu yüzden katalizör takmaya karar verdim.Bir de ucuz pahalı katalizör işi var.Ucuzunu da taktığımda çok geçmeden yakıp geçecek bir konumlamaya sahip olduğunu söylediler.Ben de isviçreli diş hekimlerinin önerisi olan Mahle katalizörü taktım.Toplam maliyet 800 tl
Ekli dosyayı görüntüle 27329
Ekli dosyayı görüntüle 27330
Benimki boş, yenisi çok para. Muayeneden geçerse sıkıntı yok 😁😁

• Haha
Tepkiler: S.Asil

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
D12B78B2-9160-4F08-BD19-A61EC77F651C.jpeg

Muska niyetine Toyota anahtarlığı taktım; 8 gündür sorun yaşamıyorum.Az önce ustam aradı arabayı sattın herhalde dedi.Çekicim mesaj attı hayırdır başka çekiciye çektiriyorsun herhalde dedi...
Ha bir de vidaları falan kontrol ettik stilomun gevşemiyor neyse ki..

UYARI: Şaka ya şaka sonra gelip böyle diyince sağda solda usta aramış falan yazan çıkar 1 yıl boyunca ahahaha.
UYARI2: Evet çekici küsmüş olabilir 2 ay oldu görüşmedik.

Son düzenleme:

revoras

Ersin DOĞAN
Takipçi
21 Ara 2019
2
3
20
29
istanbul
Marka
Opel
Bu arabada Alfa Romeo nazikliği var. Karakteristik bir araba olmakla beraber cam tavanlı versiyonları efsanedir ama nazlı arabalardır. Youtube kanalım için bir arkadaşın arabasını çekmiştim. Araba çok orijinal ama ne emekler var arabada. Bu arabayı bence herkeste alamaz kolay kolay. Biraz sevda ve cesaret işi. Arabanız güzel kazasız belasız binersiniz inşaallah.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu arabada Alfa Romeo nazikliği var. Karakteristik bir araba olmakla beraber cam tavanlı versiyonları efsanedir ama nazlı arabalardır. Youtube kanalım için bir arkadaşın arabasını çekmiştim. Araba çok orijinal ama ne emekler var arabada. Bu arabayı bence herkeste alamaz kolay kolay. Biraz sevda ve cesaret işi. Arabanız güzel kazasız belasız binersiniz inşaallah.
Teşekkürler benim avantajım ve cesaretlendirici eski sahibi @Munferit dir.Çok güzel ve bilinçli bakmıştı o sayede rahatım.Fiat obd si değil ALFA obd si ile bağlanıyor motor alfa vs vs

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bir hafta önce sağ ön teker rulman değişti.Bugün de @Munferit le gittik bir kaç iyileştirme ve sol rulman değişimi ve silecek değişimi yaptık.
Şanzıman yağı değişti,Vida keçesi yenilendi.
Gaz kelebeği temizlendi
Debriyaj merkezleri yağlandı
2 teker rulmanı değişti
El freni sıkıldı
Silecekler değişti
Toplam maliyet 430 tl oldu

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bir hafta önce sağ ön teker rulman değişti.Bugün de @Munferit le gittik bir kaç iyileştirme ve sol rulman değişimi ve silecek değişimi yaptık.
Şanzıman yağı değişti,Vida keçesi yenilendi.
Gaz kelebeği temizlendi
Debriyaj merkezleri yağlandı
2 teker rulmanı değişti
El freni sıkıldı
Silecekler değişti
Toplam maliyet 430 tl oldu

şanzıman yağı çıkma mı koydular o ne la

THE TURK

Bahadır
Profesör
25 Ocak 2020
98
279
1,210
Türkiye
Marka
Renault
Tüm aşamalarını severek okudum iki tarafa da hayırlı olsun zaman geçmiş üstünden ama olsun.Stilo benimde beğendiğim kıymeti bilinmeyen tam bir f/p aracı.Kazasız belasız iyi günlerde binmeniz dileğimle gelecek güncellemeleri bekliyor olacağım :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım