2016 Honda Civic Sedan Şasi İnceleme Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben onu bile alamıyorum. Fiyatlarına bakmadım ama dolu falan olsun dersem benzinli otomatik ibiza'dan fazlasını alamıyorum 80-83 liraya.

İbiza da alma zaten abi :) Biz de comfort 1.0 tsi dsg polo alırız bi tane :D Aynı gün Mustang GT ile donut yap zevkten kudur ondan sonra git rezil ibiza test et :) Yaşam enerjimi aldı arka tarafta zıp zıp zıp

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,367
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İbiza da alma zaten abi :) Biz de comfort 1.0 tsi dsg polo alırız bi tane :D Aynı gün Mustang GT ile donut yap zevkten kudur ondan sonra git rezil ibiza test et :) Yaşam enerjimi aldı arka tarafta zıp zıp zıp

Yok zaten öyle bir şey olsa sıfır otomobillere bakmam bile. 2.el 1.6 tdci style yeni mondeo alırım. Her şey oyuncak demek değil. Tamam ihtiyaçlarımızı karşılasın diye otomobil alıyoruz ama o kadar uzun boylu değil. Bu işin de bir zevki var hepten ölmedik :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
söylediklerinizin bir kısmına katılmamak mümkün değil. bence de bir sınıfın kesin kralı budur demek yanlış olur. bu biraz kullanıcının isteklerine göre değişen bir durum. lider herkes için farklı olabilir ancak mesela otoritelerin de ortalamasını aldığınızda golf c'de lider çıkıyor fiesta da b'de. mercedes S de F'de. ama otoriteler ne derse desin kişisel kullanım amacı talepler ve mutluluk faktörü bence araba seçme konusunda büyük etmen. turbo motorlu versiyonu olsa mazda 3 alabilecekken sırf bu nedenden dolayı mazda 3 yanından geçemem mesela. bir de tabi kişiselleştirme konusu da var. o da benim için büyük kriter. zaten en iyisi şudur tartışması her zaman kısır döngüye dönen bir tartışma oluyor. bir kişinin beklentileri kişinin kendi sınıf liderini belirliyor..
Aynen oyle kesinlikle katiliyorum. Zaten piyasada gercekten bir tane en iyisi olsaydi bugun diger modelleri goremezdik. Herkes icin ayri ayri oncelik zevk begeni degisir ama otomobil forumlarinda bu kısır dongu asla sona ermiyor .

Cunku genelde turkler sahip olduklari malin kotu olduguna inanmak istemezler. Kendilerinin piyasanin en iyi f/p urunu aldiklarina inanir oda yetmez sanki marka kendilerininmis gibi tartisigi insanlarida kendi arabasinin en iyisi olduguna inandirmaya calisir. Ben bu tur konusmalari ve tavirlari artik yas ve bilgi ile orantiliyorum. Tabiri caizse belirli doygunluga ulasmis araba severlerin yorumlari daha cok cuvaldizi once kendine sonra karsindakine batirmak seklindedir. Ama tam tersi durumda kisi marka kendisininmis gibi veya markadan para aliyormus gibi karsinkine var gucuyle saldiriyor. Basariya ulassa bile kendisinin birsey kazanamadigini anlayamiyorlar o yuzden herkesin tercihine secimine zevkine saygim sonsuz. Her marka her modelinden cok satsin , satsin ki piyasa da rekabet olup fiyatlar dusun tuketiciye yarasin.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
come on guyss @Cenk @DuzboruDownpipe türkiye'de hiçbir zaman bir arabayı 2 3 sene kullanıp üstüne para koymadan gidip daha iyi ya da denk 0km araç alamıyorduk zaten. yine alamıyoruz. kendimden şöyle çarpıcı bir örnek vereyim:

kasım 2013'de şuan kullandığım aracı cam tavan opsiyonu dahil 49500tl'ye almıştım. o zaman leon cupra 120k idi. kendi kendime demiştim ki bir daha seat almam zaten bunu da seat olduğundan değil kendi kriterlerimi karşıladığı için alıyorum ama bir daha seat alacak olursam bu sadece leon cupra olur. ülkenin o günki enflasyon değerlerini düşündüğümüzde şuanki aldığım ücretin eğer iki katını kazanırsam 4 sene sonra leon cupra alırım demiştim. hesap bunu gösteriyordu. 4 sene geçti. bu esnada 2 kat para kazanmaya başladım başlamasına ama satıştan kaldırılmadan önce leon cupra en son 208k idi.. bu çarpıcı örnek aslında yıllar içinde nasıl geri gittiğimizin bir örneği

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
QUOTE="Renard, post: 221824, member: 113"]come on guyss @Cenk @DuzboruDownpipe türkiye'de hiçbir zaman bir arabayı 2 3 sene kullanıp üstüne para koymadan gidip daha iyi ya da denk 0km araç alamıyorduk zaten. yine alamıyoruz. kendimden şöyle çarpıcı bir örnek vereyim:

kasım 2013'de şuan kullandığım aracı cam tavan opsiyonu dahil 49500tl'ye almıştım. o zaman leon cupra 120k idi. kendi kendime demiştim ki bir daha seat almam zaten bunu da seat olduğundan değil kendi kriterlerimi karşıladığı için alıyorum ama bir daha seat alacak olursam bu sadece leon cupra olur. ülkenin o günki enflasyon değerlerini düşündüğümüzde şuanki aldığım ücretin eğer iki katını kazanırsam 4 sene sonra leon cupra alırım demiştim. hesap bunu gösteriyordu. 4 sene geçti. bu esnada 2 kat para kazanmaya başladım başlamasına ama satıştan kaldırılmadan önce leon cupra en son 208k idi.. bu çarpıcı örnek aslında yıllar içinde nasıl geri gittiğimizin bir örneği[/QUOTE]
Kusura bakmayinda mustahak. Boyle cahil millete bu fiyatlar az bile. A dan z ye bu ulkede her gecen gun yasamak daha da zorlasiyor.
Normalde arabanin vergisinin seneden seneye ucuzlamasi lazim bu sene gecen senekinden 80 lira daha fazla verdim beter olsun bu millet hakediyoruz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bugunlerimizi bile mumla arayacagiz bunun tum suclusu turk halki. Benzin olmus 6 lira b segmenti arac 90 lira halk sokaga cikmayip arac almaya devam ediyorsa hakediyoruz demektir dahada binerler milletin tepesine insallah

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,367
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
come on guyss @Cenk @DuzboruDownpipe türkiye'de hiçbir zaman bir arabayı 2 3 sene kullanıp üstüne para koymadan gidip daha iyi ya da denk 0km araç alamıyorduk zaten. yine alamıyoruz. kendimden şöyle çarpıcı bir örnek vereyim:

kasım 2013'de şuan kullandığım aracı cam tavan opsiyonu dahil 49500tl'ye almıştım. o zaman leon cupra 120k idi. kendi kendime demiştim ki bir daha seat almam zaten bunu da seat olduğundan değil kendi kriterlerimi karşıladığı için alıyorum ama bir daha seat alacak olursam bu sadece leon cupra olur. ülkenin o günki enflasyon değerlerini düşündüğümüzde şuanki aldığım ücretin eğer iki katını kazanırsam 4 sene sonra leon cupra alırım demiştim. hesap bunu gösteriyordu. 4 sene geçti. bu esnada 2 kat para kazanmaya başladım başlamasına ama satıştan kaldırılmadan önce leon cupra en son 208k idi.. bu çarpıcı örnek aslında yıllar içinde nasıl geri gittiğimizin bir örneği
Benim durumum da farklı değil. 2015'de 50 liraya sattığım aracımın üstüne 25 bin lira koyup focus'u alabildim. Şuan 80'e satsam 40 bin lira koymam gerekiyor ki o parayı imkanı yok bulup çıkaramam. Zaten öyle bir param olsa bile 120 liraya c segment araba almam. Senin de dediğin gibi kazançlar ile fiyatlar doğru orantılı olarak artmıyor maalesef.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

2016 da 2010 85 bindeki Golf6 mızı satıp model yenilemek amacıyla Golf7 aldık 2015 model.O zaman Golf6 mızın üstüne 20-22k arası bi miktar eklemiştik.Şimdi bunun üstüne en az 30k eklememiz gerek ki eli yüzü düzgün bir araba alabilelim.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
2016 da 2010 85 bindeki Golf6 mızı satıp model yenilemek amacıyla Golf7 aldık 2015 model.O zaman Golf6 mızın üstüne 20-22k arası bi miktar eklemiştik.Şimdi bunun üstüne en az 30k eklememiz gerek ki eli yüzü düzgün bir araba alabilelim.

Golf 6 ile 7 arasında nasıl farklar var ya bana daha saglam ve güzel geliyor golf 6
@DuzboruDownpipe

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Golf 6 ile 7 arasında nasıl farklar var ya bana da saglam ve güzel geliyor golf 6
@DuzboruDownpipe

Genel özetleyecek olursam Golf6 nın içi daha kaliteli.Koltuklarının süngeri ve kumaşı daha kaliteli.Arka kapı üstü yumuşak mesela golf7 de sert.Konfor olarak 2 si de yakın sayılır.Ama virajlarda golf6 yatıyor biraz golf7 o konuda daha iyi.Golf7 nin arkası daha geniş bagajı daha daha geniş hacimde artma var.2 si de tdi dsg idi Golf6 daki cay kodlu tdi,Golf 7 deli cxx kodlu tdi motora sahip.Motorda ilerleme büyük.Eski motor traktör gibiydi yenisi gayet medeni.Performans olarak da hem mqb ile hafiflemesi hem de daha verimli olması sebebiyle 7 daha iyi gidiyor.Tüketim olarak da şehir içi yaklaşık 1 litre az yakıyor golf7.Başka soru varsa cevaplayayım :)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Genel özetleyecek olursam Golf6 nın içi daha kaliteli.Koltuklarının süngeri ve kumaşı daha kaliteli.Arka kapı üstü yumuşak mesela golf7 de sert.Konfor olarak 2 si de yakın sayılır.Ama virajlarda golf6 yatıyor biraz golf7 o konuda daha iyi.Golf7 nin arkası daha geniş bagajı daha daha geniş hacimde artma var.2 si de tdi dsg idi Golf6 daki cay kodlu tdi,Golf 7 deli cxx kodlu tdi motora sahip.Motorda ilerleme büyük.Eski motor traktör gibiydi yenisi gayet medeni.Performans olarak da hem mqb ile hafiflemesi hem de daha verimli olması sebebiyle 7 daha iyi gidiyor.Tüketim olarak da şehir içi yaklaşık 1 litre az yakıyor golf7.Başka soru varsa cevaplayayım :)

Teşekkür ettim bu kadar bilgi yeterli:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,367
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk hocam 2014 2015 mercedes e180 ini satan biri şu an 0 dizel highline dsg golf alabiliyor senin durum çokta kötü değil aslında.
Ne yazık ki premium kullanıcıları bu durumdan daha çok etkileniyor. Artan ötv oranları sıfır premium modellerin fiyatını uzaya çıkardı desek abartmış olmayız. Güncel premium aracını satan biri yerine sıfır premium koymakta daha fazla zorlanıyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ötvsiz araç alma hakkımız var en son bu gidişle kullanacağız mart nisan gibi.Ya v40 ya da mazda 3 alıp uzun süreler boyunca bineriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım