$$$

Seçime kadar dolar ... olur.

• 4-4.5

Kullanılan: 6 6.5%
  • 4.5-5

Kullanılan: 14 15.1%
  • 5-5.5

Kullanılan: 35 37.6%
  • 5.5-6

Kullanılan: 16 17.2%
  • >6

Kullanılan: 22 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    93
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Abi Dünya'nın her yerinde belirli aralıklarla hükümetin değişmesi iyidir. 16 yıldır sıkıldık artık, doldu artık süreleri. Obama da giderken açıklama yapmıştı bizden gençlere yer açmak lazım diye.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Merkez bankası faizlere müdahele edecektir. 4.60 önemli bir sınır derler ekonomistler, hepsi bir şey bilmiyor olamaz. Faiz attırımı ile 4-4.5 arasına çekilecektir. Fakat tabi gaz fayın altında sıkışmaya devam ediyor. Bu faiz artırımı geçici bir çözüm. Ne yapmak lazım? Kemer sıkmak lazım. Her kuruşu dikkatli harcamak lazım. Ekonominin, ekonomiyi bilenler tarafından yönetilmesi lazım.

Hükümet değişince ne olacak?
Olay yabancı sermayenin Türkiye'deki sistemi beğenmeyip girmemesi. Eğer gelen yeni hükümet, hukuksal ve eğitim anlamında bir reform başlatırsa ve ısrarcı devam ederse yabancı yatırımcı illaki gelecektir. Eğer yapmazlarsa, durum aynen devam eder.

Krizde miyiz?
Bence hayır, yine de çok yakınız. Eğer doğru müdaheleler yapılmazsa kriz gelir.

Merkez bankasına karışılmaz, faiz piyasada kendini belirlemelidir. Sert müdahelelerin dönüşü de sert olabilir. Eğer beklenen artırma yapılmazsa çok ciddi sonuçları olabilir
Yeni hükümetle 3.7 lere kalıcı olarak düşünenler var üretmeyen ülkenin sadece hükümet değişimi ile reform olacağına inanıyorlarya ona bitiyorum :)
Eğer doğru adımlar atılırsa neden düşmesin ki? Engel nedir yani? Gelen hükümet anında güven ortamı sunarsa, yatırımcı anında gelecektir.
Sürekli para harcayan, ancak çalışıp para kazanmayan bir insanın sonu ne olur ?
Borcu gelirinden kat kat fazla olan insanın sonu ne olur ?
Şuna benziyor,
Kredi çekip üstüne başına iyi şeyler alıyorsun(Dış borçlar). Ailene (millet)para kazanıyormuş gibi gözüküyorsun, nasıl ödeyeceksin bu krediyi işin bile yok (üretim, katma değeri yüksek olan mal) dediklerinde ise başka kredi alıp onunla öderim diyorsun. Sonra bir gün eve ekmek(duble yol, köprü) getiriyorsun yine kredinle, herkes vaoooooavvvv oluyor tabi. Aile unutuyor tabi ekmeği görünce borcu vs. Hatırlamaya mı başladılar? Bir tane daha ekmek.

Sonunu tahmin etmek zor değil pek.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Allah nasip eder de hükümet değişirse can-ı gönülden talebimdir. Mevcut durumu düzeltmek ve kalkınma hamlelerinde kullanmak için kaynak arayışına gireceklerse önce emekli maaşlarını kessinler. Ben ve eşim çalışıyoruz. Ana babalarımıza durum düzelene kadar bakarız. Herkes de kendi anasını babasını yanına alsın bir süre.

Bu hükümeti ayakta tutan tuzu kuru emekliler bence. Maaşları kesilmeden de kafalarına dank etmeyecek bazı şeyler.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Allah nasip eder de hükümet değişirse can-ı gönülden talebimdir. Mevcut durumu düzeltmek ve kalkınma hamlelerinde kullanmak için kaynak arayışına gireceklerse önce emekli maaşlarını kessinler. Ben ve eşim çalışıyoruz. Ana babalarımıza durum düzelene kadar bakarız. Herkes de kendi anasını babasını yanına alsın bir süre.

Bu hükümeti ayakta tutan tuzu kuru emekliler bence. Maaşları kesilmeden de kafalarına dank etmeyecek bazı şeyler.
O zmn emekliden oy kaybı olur

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti

bnce gelir vergisini arttıralım nie emeklilere karışıon krdş ya

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895

Şunu söylerken troll olduğunuzu düşünmek istiyorum cidden. Bu arada emin olun emekliler falan tutmuyor hükümeti. O kadar rezilki emekli maaşları emekli olanların birçoğu çalışmaya devam ediyor bu yüzden. Emeklilik konusunda zaten gerekli adımlar atıldı. Şu hükümetin yaptığı doğru işlerden biri emeklilik yaşını daha yukarıya çekmekti. 50 yaşında emekli olunurdu buda çalışabilip ekonomiye katkı sağlayabilecek insanların devlete ekstra yük haline gelmesine sebep oluyordu. Şimdi bi nebzede olsa bu durumu düzelttiler.

Olayla alakalı bir şeyler diyecek olursam kriz yok ancak krizin olmayacağı anlamına gelmiyor bu. Çok fazla kaderciyiz aman olursa olur nasılsa bir şekilde hallederiz durumuna bırakıyoruz işleri Türk milleti olarak acilen bu ruh halinden çıkmamız lazım.

Dolar zaten yükseliyordu seçim sebebiyle ekstra ataklar oldu. Yani bu kur yükselişlerini (daha doğrusu paramızın değer kaybını) her zamanki duruma ve seçim sebebiyle olan spekülasyonlara bağlayabiliriz. Kim seçilir kim gelir bilmem ancak kim gelirse gelsin seçim öncesine göre çok daha istikrarlı bir hava hakim olacağından belirsizlik ortadan kalktığı için dolarda düşüş olacaktır ancak eski seyrine dönmeyecektir. Ek olarak siyasilerin söylemlerine dikkat etmesi lazım MB kendi iradesiyle kararlar alıp içinde bulunulan durumu bir nebzede olsa kontrol altına alması gerekiyor. Kısaca 24 Haziran'a kadar dolar yükselişe devam edecektir ondan sonrası Allah kerim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Dolar 4.74'e 10 dakika içinde geriledi... Bu ne oynaklık arkadaş. Dün sahura kalmıştı herhalde iftar yaklaştığı için biraz yoruldu ondan düştü az buçuk.

DOLAR $: DÜŞTÜM

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

biraz vicdansız davranmıyor musun? Yıllarca insanlar çalıştırılıp maaşlarından yüksek kesintiler yapılarak sömürüldü, sırf emekli olunca elden ayaktan düşünce çalışmak zorunda kalmayayım diye. Emekliden önce kesilmesi gereken çok daha fazla yer var.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
biraz vicdansız davranmıyor musun? Yıllarca insanlar çalıştırılıp maaşlarından yüksek kesintiler yapılarak sömürüldü, sırf emekli olunca elden ayaktan düşünce çalışmak zorunda kalmayayım diye. Emekliden önce kesilmesi gereken çok daha fazla yer var.
Bkz. Futbolda dönen para

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault

İnşallah trollemek adına söylüyorsunuzdur. Annem babam emekli, ben öğrenciyim, böyle bi durumda bize de siz bakarsınız beni de siz okutursunuz artık :)

thestig

Profesör
8 Eyl 2016
391
818
1,845

Bu forumda gördüğüm en saçma yorumlardan biriydi. Millet kendi geçinemiyor bir de anne babasına mı bakacak ?
Kesintiyi gariban emekliden yapmak çözüm değil.
Çözüm toplumdaki gelir farkını azaltacak yeni bir vergi sisteminde, üretimde, vergi kaçakçılığını önlemede..

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335

Şaka? Kimsesi olmayan emekliler ne yapacak? Olsa da, herkes anne ve babasına bakabilecek mi? Herkes, üst düzey gelirli değil. Asgari ücret alıp, kirası, faturası, ev geçimi, çocuk masrafları ve öğretim masrafları + anne+baba, varsa eşinin de anne babası.
Allah kolaylık versin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım