$$$

Seçime kadar dolar ... olur.

• 4-4.5

Kullanılan: 6 6.5%
  • 4.5-5

Kullanılan: 14 15.1%
  • 5-5.5

Kullanılan: 35 37.6%
  • 5.5-6

Kullanılan: 16 17.2%
  • >6

Kullanılan: 22 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    93
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Dolar dan her şey beklenir bu saatten sonra önünü kesmek o kadar kolay değil az çok etki etse de yinede çok fazla bir şey olmayacak.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Doları uzun dönemli durdurmanın ya da reel olarak düşmesini sağlamanın tek yolu siyasi inatların sona erdirilmesi ile mümkün olduğu aşikardır. Ohali bitirmesi gibi. Özel bir yasa çıkartıp, fetö ile ilgisi tespit edilenlere şu şu şu işlemler yapılacaktır deseler ve Ohal'e son verseler döviz yine sakinler. Ama fetö ayağına fetö dışı işleri de bakanlar kurulundan 1 - 2 günde geçirmek için (torba yasalar vs) ohal'i kaldırmıyorlar. Kendiler bilir. Geldiğimiz durum ortada.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Doları uzun dönemli durdurmanın ya da reel olarak düşmesini sağlamanın tek yolu siyasi inatların sona erdirilmesi ile mümkün olduğu aşikardır. Ohali bitirmesi gibi. Özel bir yasa çıkartıp, fetö ile ilgisi tespit edilenlere şu şu şu işlemler yapılacaktır deseler ve Ohal'e son verseler döviz yine sakinler. Ama fetö ayağına fetö dışı işleri de bakanlar kurulundan 1 - 2 günde geçirmek için (torba yasalar vs) ohal'i kaldırmıyorlar. Kendiler bilir. Geldiğimiz durum ortada.
Bilmediğim için soruyorum. Ohalin doların yükselmesine etkisi nedir?

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
dün faiz arttırımı gelince oohh noldu düştü bak gördünüz mü diyorlardı. (sadece 24 saat önceki haline düşmüştü oysa ki)
Bugün yine gördük :) gülüyoruz ağlanacak halimize.
seçime kadar 5i geçer. Seçim sonrası 6-7 bekliyorum. Mübalağa değildir yatırım tavsiyesi de değildir.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Yatırımcı dediğin güvenli/ sakin liman arar veya gözü karartır büyük risk karşılığı büyük karşılık bekler. Ohal kapsamında herhangi bir şirkete el konulabilir, insanlar sorgusuz sualsiz işten atılabilir, demokrasinin ve kanunun yerini kolluk kuvvetinin alması demektir. 5-10 yıl önce ülkeye para getiren yatırımcı lan bu Türkiye'de ne olacağı belli değil ben en iyisi bu parayı xx ülkesine götüreyim der. Yabancı yatırımcı ülkeye para getirince ekonomi çok iyi, yükselen Türkiye, BMW/ Mercedes, gökdelen vb, yabancı yatırımcı parayı başka ülkeye götürünce dış güçler bize operasyon yapıyor...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ohal'de Bakanlar Kurulu kısa sürede meclise sunmadan istediği yasayı geçirebilir. Bundan tedirgin olan piyasalar diken üstünde kaldıkları için dövizin tansiyonu düşmüyor. Yani piyasalar için olumlu & olumsuz yasalar çıkabilir ve öngörülemez endişesi vardır. Gerçi evet, bu ohal Fetö olayı dışında kimsenin gündelik hayatını sekteye uğratmadı, haklarını vermek lazım ama işte piyasaları böyle etkilemiyor bu işler.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O'halde kopuyoz mu gençler ? üççüs beşşüs üççüs beşşüs bu doların ucunu durdurmak çok zor artık. Ülke ekonomisi darboğazda falan değil dibe vurdu vuruyor. Seçim sonrası iktidarda bir değişim olsa bile dursun özbek sonrası rekor zararla teslim alınan Galatasaray gibi gelir yok gider çok moduyla bi süre sallanırız. Taraftarın da desteğiyle şampiyonluk gelirse ekonomi canlanır, haşa kaybeden takım taraftarları ormanlara gömdüüüümüzü çıkartırıkkkk demeye devam ederse yine sıkıntı yaşarız. :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ne güzel eğleniyorduk :D Eğlencemiz seçimden sonrasına kaldı gibi, hayırlısı...
seçime kadar baskılamak için kırk takla atılıyor. bugün abd piyasası açılınca ve mb yine müdahale edince biraz düştü ama kısa sürede yine eski 4.55-4.60 bandına oturdu. direnç göstermeye devam ediyor. 7 haziran sonrası çok farklı şeyler olabilir. Halkbankasının cezası belli olacak daha .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım