Akaryakıt Fiyatları

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arabayı ilk aldığımda lpg 1,94 lira idi. Şu an en son 2,82 liradan gaz aldım.
Arabanın bana 10 aylık dönemde km de kuruş cinsinden yakıt maliyeti ekteki resimden görüyorsunuz

km maliyet.jpg

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hocam daha dun aldim hatta ilk bu nitro ciktiginda sormustim fark varmi diye nitro icin katkili 95 cevabini almistim arasinda kurus oynuyor diye hep nitro alirim gerci
sazan.avi olmuşum.

Bir daha shell'e gidince buna özellikle bakacağım. Çünkü benim gittiğim istasyonda sanki pompada direk 98 yazıyor diye hatırlıyorum. ama yanılıyorsam, reklamcı dayılar bilinç altımı ele geçirmiştir demek!!!!

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
sazan.avi olmuşum.

Bir daha shell'e gidince buna özellikle bakacağım. Çünkü benim gittiğim istasyonda sanki pompada direk 98 yazıyor diye hatırlıyorum. ama yanılıyorsam, reklamcı dayılar bilinç altımı ele geçirmiştir demek!!!!
Abi benim bildigim hicbir benzin markasinda 98 yok. Yaniliyorsam duzeltin 2010 senelerinde vardi bircok insan 1.6 motora o benzinden aldigi icin dava acti sirketlere. Buna benim ailemde dahil. Pompacinin gazina gelip 1.6 eco motor astra ya almistik sonra servis 3 milyar masraf cekti. Araba ne yokus cikabildi ne hizlanabildi tikandi. Ama sonradan shell odedi vallahi haklarini yemeyeyim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi benim bildigim hicbir benzin markasinda 98 yok. Yaniliyorsam duzeltin 2010 senelerinde vardi bircok insan 1.6 motora o benzinden aldigi icin dava acti sirketlere. Buna benim ailemde dahil. Pompacinin gazina gelip 1.6 eco motor astra ya almistik sonra servis 3 milyar masraf cekti. Araba ne yokus cikabildi ne hizlanabildi tikandi. Ama sonradan shell odedi vallahi haklarini yemeyeyim
Doğrudur, o dönemde biz de ateşleme bobinini yaktık 98 oktandan, Km garantisi bitmek üzereyken oradan yaptırmıştık. :)
Edit: Hatta hatırlıyorum, ilk çıkan TSI motorlar direk olarak 98 oktan benzini şart koşuyordu.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Doğrudur, o dönemde biz de ateşleme bobinini yaktık 98 oktandan, Km garantisi bitmek üzereyken oradan yaptırmıştık. :)
Edit: Hatta hatırlıyorum, ilk çıkan TSI motorlar direk olarak 98 oktan benzini şart koşuyordu.

Almanyada 100 oktan benzin, E85 gibi yakıtlar var. Neden Türkiyede bu durumlar oluşuyor.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Scoreboarda aynı arabayı kullanan 18 kişi var, Alayı avrupalı . Türk olarak yazın 7nci sıradaydım, kış ayı sert geçince 10.luğa geriledim. Avrupa listesinde 10ncu sırada olamak güzel bişeyde, topu topu 18 araba var. Benim merak ettiğim gazımızmı kalitesiz yada pompişlerde hilemi var. :)
hile hurda olasılığı yüksek :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,769
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Oktan'ı gerçek anlamda kaliteli ve yüksek bir yakıt türünü, Türkiye piyasasında satmaya başlarlarsa bunun litre bazında fiyatlara yapacağı etkiyi düşünmek bile istemiyorum. Belki de dünyanın en berbat kalitesine sahip yakıtlarını kullanıyoruz ama en fazla fiyatı da biz veriyoruz. Yüksek ve kaliteli oktanlı satışlarda iliğimizi kuruturlar. Ama madem bu kadar bedel ödüyoruz, bari kalitelisini kullanalım da değsin. Battı balık yan gider zaten.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım