Akaryakıt Fiyatları

Screenshot_20170731-101622_1.jpg

Lütfen Bana sövmeyin

Kadim ve değerli dostumuz Almanya'nın güzide markasından S600 Maybach alındı, bir yerlerden para gelmesi lazım değil mi? Araba kamuya alındığı için ÖTV ve KDV ödenmiyormuş abartılacak bir şey yokmuş, öyle dediler.

Bir de brent fiyatı $48'dan $52'a yükseldi, onu da es geçmeyelim. Zam geldiği an bam bam bam.

Kadim ve değerli dostumuz Almanya'nın güzide markasından S600 Maybach alındı, bir yerlerden para gelmesi lazım değil mi? Araba kamuya alındığı için ÖTV ve KDV ödenmiyormuş abartılacak bir şey yokmuş, öyle dediler.

Bir de brent fiyatı $48'dan $52'a yükseldi, onu da es geçmeyelim. Zam geldiği an bam bam bam.
Hocam zaten içimiz yangın yeri. Gözünü seveyim körükleme :(

Dün hürriyet gazetesinde yazıyordu, geçen yıla göre LPG taktıranlarda ciddi bir artış olmuş. Sitesinde de vardır herhalde, bulursam atayım. Otogaz tüketiminde (lt bazında) Güney Kore'den sonra dünyada ikinciymişiz. Bir önceki yıl Rusya'nın ardından üçüncüymüşüz.

Buldum: http://www.hurriyet.com.tr/lpg-tuketimi-iki-katina-cikti-40534907
TÜRKİYE, son 10 yılda LPG’de dünyada 14’üncü pazar haline gelirken, otogaz kullanımında ise Rusya’yı geçerek, dünya ikincisi oldu.
Son 10 yılda otogaz tüketimi, artan araç sayısı ile birlikte yüzde yüzü geçen bir artışla 1 buçuk milyon tondan 3.1 milyon tona yükseldi. Bu kapsamda Türkiye otogaz kullanımı açısından dünyada Güney Kore’den sonra ikinci sırada, Avrupa’da ise birinci sırada yer aldı. Otogaz kullanan araç sayısı ve istasyon sayısı bakımından ise Türkiye dünya lideri konumuna yükseldi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yetkilileri, LPG sektöründe lisanslama işlemlerini kolaylaştırma, sektörün önünü açacak yeni düzenlemelerin hayata geçirildiğini belirttiler. Yapılan bir başka düzenleme ile de numunenin hangi aşamada alınacağı konusu netleştirildi.