Akaryakıt Fiyatları

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Şerefsizler LPG'ye niye çay kaşığı ile zam yapıyor onu merak ediyorum ben? Yapsın bakayım 1 - 2 gün arayla 15'er kuruş zam.

Yapın LPG'yi de 4 ₺ sıkıysa.. Birde öyle görelim bakalım neler olacak?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Şerefsizler LPG'ye niye çay kaşığı ile zam yapıyor onu merak ediyorum ben? Yapsın bakayım 1 - 2 gün arayla 15'er kuruş zam.

İnsanların canı zaten yanıyor, lpg ile benzin arasında çok da fark yok, dediğiniz gibi olursa tüp daha masraflı olacak anlamına gelir ki durum böyle olsa hoşunuza mı gidecek, yükünüz mü hafifleyecek?

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
İnsanların canı zaten yanıyor, lpg ile benzin arasında çok da fark yok, dediğiniz gibi olursa tüp daha masraflı olacak anlamına gelir ki durum böyle olsa hoşunuza mı gidecek, yükünüz mü hafifleyecek?
Sen benim ne demek istediğimi anlayana kadar yazdığımı tekrar oku ve tekrar düşün, o ana kadar da "yüküm hafifleyecek" san.

İkincisi nasıl bir fark yoksa artık. 2 ₺'den fazla fark var. Hayır 50 litrede 100 ₺'den fazla fark eder de o yüzden bunu da belirteyim istedim. Yoksa sen başka bir ülkede yaşıyorsan onu bilemeyeceğim tabii.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sen benim ne demek istediğimi anlayana kadar yazdığımı tekrar oku ve tekrar düşün, o ana kadar da "yüküm hafifleyecek" san.

İkincisi nasıl bir fark yoksa artık. 2 ₺'den fazla fark var. Hayır 50 litrede 100 ₺'den fazla fark eder de o yüzden bunu da belirteyim istedim. Yoksa sen başka bir ülkede yaşıyorsan onu bilemeyeceğim tabii.
100 km de 10 lira kar ediliyor yaklasik lpg ile.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

Lpg li araba aynı arabanın benzili halinde yüzde %37 fazla yakar. Ama benzin %40 daha pahali olduğundan tüketimde 3/1 daha ekonomik olur. Buda 6 litre benzin yakan arabaya göre 10 tl tasarruf sağlar.
Demek istediğim burada, arabaya verilen zararı da hesaba katarsan eğer pek de karlı olmadığı anlamına gelir benim nezdimde.
Yük hafiflemesi durumu da, eğer gelip niye buna bu kadar çok zam yapılıyor da buna yapılmıyor derseniz bu çıkarılır bu cümleden. Lpg ye zam yapılmıyorsa ve çok karlı ise siz de lpg li araba alın veya arabanıza takın. Sonrasında çıkan masraflardan zaten karlı olmadığını anlarsınız zaten.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes

hocam lpgye de zaten 12 13 13 11 kuruş olmak üzere arka arkaya 4 zam geldi :) ona geldi buna gelmedi olayı yok yani

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Demek istediğim burada, arabaya verilen zararı da hesaba katarsan eğer pek de karlı olmadığı anlamına gelir benim nezdimde.
Yük hafiflemesi durumu da, eğer gelip niye buna bu kadar çok zam yapılıyor da buna yapılmıyor derseniz bu çıkarılır bu cümleden. Lpg ye zam yapılmıyorsa ve çok karlı ise siz de lpg li araba alın veya arabanıza takın. Sonrasında çıkan masraflardan zaten karlı olmadığını anlarsınız zaten.

Daha önce başka konu başlıklarında yazdığım gibi, LPG tavsip etmiyorum. Şu zamanda LPG takmak uygun değil. Bir kere arabanın garantisi gidiyor, İkincisi üçüncü şahıslarla muhattap olmak zorunda kalıyorsun ve motorunda delikler açılıyor. 10 yaşını doldurmamış arabalara takılması mantıklı değil.
Benim aracım gibi lpg yakıt doğası gereği tüketen arabalara diyeceğim bişey yok.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ona yapılıyor, buna neden yapılıyor demişim, öyle mi? Hala anlamamışsın, biraz altında ironi arayın.

sıkıysa LPG'ye abansın bu kadar, o zaman görürüm seçim zamanı demek istiyorum.

Her yazdığımı tek tek açıklamam gerekiyor nedense bu forumda...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ona yapılıyor, buna neden yapılıyor demişim, öyle mi? Hala anlamamışsın, biraz altında ironi arayın.

O zaman ironi yaptığınızda biraz daha açarak yazın, sonuçta yüzyüze olmadığımız için yeteri kadar hislerimizi zaten aktaramıyoruz.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti

aman ağabey sakin ol ya biraz :D daha yeni hastalık belasından kurtuldun. seviyoruz seni :* :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Hocam valla bende anlamadım, tek tek mesajları okudum, bu mesajı okuyunca varmak istediğin noktayı fark ettim lakin konu benim "yavaş zihnim" değil, aslında bu tip bir manevranın (LPG nin 4TL olması) bunların oylarını veya neticeyi değiştirmeyecek olması ...

Bir zamanlar forumda "yapın şu benzinin litresini 5TL de, rahatlayın.. o zaman millet bakalım ne yapacak size" diye herkes söyleniyordu.. oldu .. netice değişmedi .. belkide değişti ama oyları sayanlar hiç değişmedi (bir ironide benden:) )

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hey maşallah .nazar değmesin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-10-30-09-46-35-102_com.mynet.android.mynetapp.png
    Screenshot_2017-10-30-09-46-35-102_com.mynet.android.mynetapp.png
    729.4 KB · Görüntüleme: 243
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım