Akaryakıt Fiyatları

Dün gelecek olan zammı öğrenir öğrenmez gece saat 11 de dışarı çıkıp arabayı fulledim. Total de EuroDiesel de 5.06 dan aldığım motorin bugün baktım ki 5.21 olmuş. Durum gerçekten işler acısı. Nerde o 3.5 larda dolaşan motorin fiyatları. O zamanlar 1.5 dizel symbolumuz vardı. Elektrikli arabadan çok az daha fazlası vardı maliyet olarak. :)

bir haftadır bekliyordum bu zammı. platts değeri artmıştı ve kur da düşmüyordu. sayenizde borsacı gibi olduk allahın cezaları...

upload_2018-2-27_8-27-37.png

Merhaba Arkadaşlar, LPG takmak isteyenler için kendimden bir istatistik.
1 yıl içinde 16560 km yol yapmışım. Konuyu uzatmadan, litresi 2,80 liradan LPG, 5,5 liradan benzini hesapladığımda, 1882 tl tasarruf yaptığım ortaya çıkıyor. fakat bundan 329 tl benzin parasınıda düşmem gerek. Yani araba ilk çalıştırmalarda ve otobanda yüksek süratte benzine dönebildiği için bu 16560 km yolda 329 liralıkda benzin yakmışım.
Yani en direk ağızdan söyleyerek benim LPG ile 16560 km yolda yaptığım tassaruf sadece 1553 tl.

Varın lpg takıp takmamayı siz düşünün.

Merhaba Arkadaşlar, LPG takmak isteyenler için kendimden bir istatistik.
1 yıl içinde 16560 km yol yapmışım. Konuyu uzatmadan, litresi 2,80 liradan LPG, 5,5 liradan benzini hesapladığımda, 1882 tl tasarruf yaptığım ortaya çıkıyor. fakat bundan 329 tl benzin parasınıda düşmem gerek. Yani araba ilk çalıştırmalarda ve otobanda yüksek süratte benzine dönebildiği için bu 16560 km yolda 329 liralıkda benzin yakmışım.
Yani en direk ağızdan söyleyerek benim LPG ile 16560 km yolda yaptığım tassaruf sadece 1553 tl.

Varın lpg takıp takmamayı siz düşünün.
Yani km de 9 kuruş