Akaryakıt Fiyatları

Benim güzergahımda ortalama hız 14-15 km arasında değişiyor. Ne kadar dikkat etsemde özellikle kışın ortalama tüketimi 10 litrenin altında tutmak pek mümkün değil. Hangi yöntemi kullanırsam kullanayım arabayı kucağıma alıp taşımadıkça şehir dışı verisinin iki katını yakmaya devam edecektir.

Neydiki senin araba.

Benzinli otomatik Civic ama marka model çok önemli değil benzinli ve otomatik olduktan sonra bu kadar düşük ortalama hıza sahip sürekli dur kalk ve kısa mesafeli güzergahta her C sınıfı araç benzer tüketim gerçekleştiriyor.

Benzinli otomatik Civic ama marka model çok önemli değil benzinli ve otomatik olduktan sonra bu kadar düşük ortalama hıza sahip sürekli dur kalk ve kısa mesafeli güzergahta her C sınıfı araç benzer tüketim gerçekleştiriyor.
Keşke Manual model kullansaydın. Motorun kontrolunu çok daha iyi sağlarsın. Ben henuz motora ve yola bakarak düzgün vites değiştiren adam gibi otomatik şanzıman göremedim. Şu ana kadar en yakın şanzıman Nissan CVT modelleriydi. Ama cvtyide kimse beğenmez.

Son düzenleme:
Kullandığım şanzımanlar arasında en çok sevdiğim şanzıman tipi CVT'dir. Tabi bunu yeni kasa Civic'lerde kullanıldığı için söylemiyorum. 2012 yılında Yaris ile çıkmış olduğum test sürüşünden beri CVT gibi konfor odaklı bir şanzıman yok derim. Vites geçişi yok, güç kesintisi yok, sarsıntı yok, ekonomi odaklı daha ne olsun.

Kullandığım şanzımanlar arasında en çok sevdiğim şanzıman tipi CVT'dir. Tabi bunu yeni kasa Civic'lerde kullanıldığı için söylemiyorum. 2012 yılında Yaris ile çıkmış olduğum test sürüşünden beri CVT gibi konfor odaklı bir şanzıman yok derim. Vites geçişi yok, güç kesintisi yok, sarsıntı yok, ekonomi odaklı daha ne olsun.

Çoğu arkadaşımız cvt şanzımanın üstün sonsuz yapısını, keyif unsurunu baltaladığını düşündüğünden malesef kimse beğenmiyor. İlla o devir kesici moku olacak.

Elektrikli araçlar yaygınlaşınca chip ile aracın yazılımını kırıp vites geçiş efekti yaparlarsa şaşırmam. :)

i20 cvt versiyonu gelicek. Onu 4 gözle bekliyorum. Onun dışında, parası pulu aracın ihtiyaçlarını karşılamadığı halde , sürekli benzin masraflarından şikayetci olan, eli ayağı tutupda zor şartlarda çalışıp, üç kuruş maaş için bir sürü insanın nefes kokusunu çeken emekci arkadaşların, otomatik vites , katlanır ayna gibi gereksiz donanımlara sahip araclara ihtiyacı olmadığını anlaması gerek.
Çok uzun ve devrik oldu ama. işin özeti bu maalesef.

Eğer ekonomi el verirde alabilirsen CVT şanzıman ile çok iyi iş çıkaracaktır. İç mekanı zaten geniş ve rahat bir de iyi bir otomatik vites olursa çok keyifli olur.

Bizim milletimiz genelde "ayranı yok içmeye tahterevanla gider sıçmaya" atasözüne uygun davranır. Elinde Iphone 7 filan olur ama kimseyi arayamaz, son model arabası vardır kaç kuruş yakacak diye bakar. En üst donanım araba alıp benzin parası bulamayabilirler, ülke standartları için normaldir fazla da şey etmeye gerek yok. :)

Son düzenleme:
işte bir zihniyet var ki tutturmuş sürüş zevki CVT de yok kötü diye hangi arabayı kullanıyorsun? diye soruyorum polo dsg diyor oda haklı sürüş zevki yüksek polo gibi bir aracı sürdükten sonra CVT şanzımanı kime beğenmez :d
çok temiz çok sorunsuz ve akıcı bir şanzıman CVT İstanbul trafiği için harika seçim, hee pardon bizim kekolar trafikte bile sürüş zevki arıyor :d

Eğer ekonomi el verirde alabilirsen CVT şanzıman ile çok iyi iş çıkaracaktır. İç mekanı zaten geniş ve rahat bir de iyi bir otomatik vites olursa çok keyifli olur.

Bizim milletimiz genelde "ayranı yok içmeye tahterevanla gider sıçmaya" atasözüne uygun davranır. Elinde Iphone 7 filan olur ama kimseyi arayamaz, son model arabası vardır kaç kuruş yakacak diye bakar. En üst donanım araba alıp benzin parası bulamayabilirler, ülke standartları için normaldir fazla da şey etmeye gerek yok. :)
Cvt şanzıman çoğunda Yok diye biliyorum Honda Toyota bazı modellerinde başka hangi araçlarda var zaten manuel harici benim otomatik tecrübesi bile pek Yok.[emoji3]

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

işte bir zihniyet var ki tutturmuş sürüş zevki CVT de yok kötü diye hangi arabayı kullanıyorsun? diye soruyorum polo dsg diyor oda haklı sürüş zevki yüksek polo gibi bir aracı sürdükten sonra CVT şanzımanı kime beğenmez :d
çok temiz çok sorunsuz ve akıcı bir şanzıman CVT İstanbul trafiği için harika seçim, hee pardon bizim kekolar trafikte bile sürüş zevki arıyor :d

Dsg bilmiyorum ama Powershiftde malesef Nissan cvt'si kadar üstün değildi. Nissan cvtsi derken Xtronic 2 kullanan Qashqai ve Xtrail tecrubelerimden bahsediyorum.

Merhaba, yine ben. Dün geceki zamdan önce yakıt almayı, misafirliğe gittiğim evde sohbete dalınca unuttum. Gece yarısına 5dk kala pompaya yanaştım, ama pompacı yemedi. Bu oyunu bozamadım.
Nasil yani benzin vermedimi? boyle bir lukse sahiplermi gercekten ?

5 dk ne ki, 2 3 saat önceden vermeyen yerler duyuyorum. Anormal değil, sigaraya zam geleceğini duyan tekelciler ellerindeki paketleri saklayıp kalmadı o markadan ama yakında gelcek diyorlar da benzinci mi demicek :D