Akaryakıt Fiyatları

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,176
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Olay dayanılacak gibi değil, hazır LPG tesisatı vardı, kömürlükten çıkardık geri montajladık.Bir ucumuz 7.06 diğer ucumuz 2.78.LPG’ciler para kazanıyor olay o.Bu kadar fiyat uçurumu olması aracını benzinde kullanmaya çalışanlar ya da kullanmak zorunda kalanlar için haksızlık.
Benzinde 10litre yaksa 70 kuruş eder gazda 20 litre yaksan 55-60 kuruş. Ortalama 10 litre benzin yakan arabanın 13-14litre gazı geçmeyeceğini düşünürsek lpg taktırmanın amortisi ciddi düştü

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Olay dayanılacak gibi değil, hazır LPG tesisatı vardı, kömürlükten çıkardık geri montajladık.Bir ucumuz 7.06 diğer ucumuz 2.78.LPG’ciler para kazanıyor olay o.Bu kadar fiyat uçurumu olması aracını benzinde kullanmaya çalışanlar ya da kullanmak zorunda kalanlar için haksızlık.
Benim hala anlamadığım benzin 5.40 ken lpg 3 dü bunadıl oluyo bana kanıtlasın biri sjsljdl. Burda mevzu lpg kullananların ekonomik gezmesi va değil bu işte bi mantıksızlık var.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Benim hala anlamadığım benzin 5.40 ken lpg 3 dü bunadıl oluyo bana kanıtlasın biri sjsljdl. Burda mevzu lpg kullananların ekonomik gezmesi va değil bu işte bi mantıksızlık var.
LPG'li araç kullanmaya tekrar başlamış biri olarak şunu söyleyebilirim.Yaklaşık en pahalı LPG'li araç şu an 100 bin küsür tl lik Civic'ler.Fakat en pahalı benzinli araçlar bilmem kaç milyon'a kadar var.Bunu söylememdeki maksat şu: yetkililer LPG'yi dar gelirli yakıtı olarak düşünüyorlar ve doğal olarak zamlardan nasibini en geç alan LPG oluyor.

Örneğin şu an 60-70 bin tl'ye kadar olan tüm araçlarda LPG'li araç sayısı çok fazla fakat 60-70 bin tl den sonra aşırı azalıyor.(Hem uyumluluk meselesinden hem de bireysel tercihten dolayı).60-70 bin tl altındaki kişi bireysel tercih dahi edemiyor.İşte o sebeptendir ki devlete en çok para kazandıran yakıt Benzin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,013
7
51,336
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Belli ki şu aralar Rusya, Ukrayna ve Kazakistan'la aramız iyi. LPG'nin fırlaması bu ülkelerle aramızın bi bozulmasına bakar. Bir bakmışsın lpg iki haftada 5₺ olmuş, Laleli esnafı kan ağlamış ama domates ucuzlamış. :D

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Şahsen aracıma sıralı sistem taktırdığım halde arada benzin de attığı için sistem buna rağmen karma olarak 50 kuruş bandında kullanıyorum km de bence gayet yüksek Türkiye'de fiyatlar her konuda olduğu gibi. Ama artık arabalar da mecburi oldu lüksten çıkalı çok zaman oldu paşa paşa hepimiz gidip petrol istasyonlarından alıyoruz başka alternatifi yok. Gerçi 50 Tl lik alıyoruz milletçe zamdan etkilenmiyoruz ama :D :D :D :D

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Aracımı sattım, artık bu konuyu takip etmeme gerek kalmadı. Siz değerli arkadaşlarıma bu benzin ve araç işletme masraflarında başarılar dilerim. BU arada ben aracımı sattıktan sonra Bursa'da LPG'nin litre fiyatının 2.99'a düşmesi de biraz üzmedi değil... Ben toplu taşıma kartımı alıp abonman yaptırdım. Ayda 1300 lira yakıta harcıyordum. Şehir dışına çıkmam gerekirse de artık araç kiralayacağım.... Saygılar...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım