Akaryakıt Fiyatları

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bir yerden çıkması lazımdı da neden bize kaydı arkadaş ya... Birde her zaman bir gün önce verilen zam haberi ne olduda zamla aynı gün düştü ulan...

8241BAD7-3EEA-48E0-BB92-621E409E1AC7.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,791
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu arada burda ilginçtir sabah 6,79 gördüm shell de. Dün mesela 6,62 idi mazotun iyisi. Gün içinde bişeyler oldu sanırım dönüşte yine bakacağım. Bereket arabam dizel şeytan kulağına.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Gerçekten yazık günah şu insanlara ya. Belirli bir güruh yüzünden düştüğümüz duruma bak. Artık depo 511 TL'ye dolacak. Çıldırıyorum. Akıl sağlığımı koruyamıyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kapanmanın faturası, esnafın dükkan ödenekleri kime kesildi nereden çıktı anlaşılıyor, iyi ki benzinli araca biniyoruz. İyi ki şehir içinde 10 litre üstüne biniyoruz, yakıta para vermekten canım acıyor artık. Allaha şükür verme gücüm var bugün ama yarından emin değilim LPG de bağlatmak istemiyorum yazık bize ya. Önceden yine haber verirlerdi depo doldururduk şimdi vurgun-baskın yaparmış gibi o günün sabahına uyanır olduk. Bu siyasi içerikli bir serzeniş değil bir yerden doldur öte yerden boşalt yapılması canımı sıktı sadece. Bu haftaya hiç iyi başlamamıştım bu da tuzu biber oldu kafama füze düşmese bari.
Esnafa destek yapmadilar ki . Su esnaflarin hepsi isyanda

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Zam icin genel olarak soyleyebilecegim turklerin balik hafizali oldugu. Zam oncesi cok ucuzami aliyorduk ? Simdimi pahali hale geldi? Kac senedir dunyanin en pahali yakitini kullaniyorduk.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Akaryakıttan alınan ötv'ye zam yapmışlar durum da bu hale geldi. Zaten kaşıkla verip kepçeyle almak her zaman yapilan is.

O degil de simdi gidadan, tekstile kadar tasimacilikla satisi gerceklestirilen her sektorun urunune de zam gelir bu guncellemeden sonra. Keske cebimizden cikan para sadece akaryakit zammiyla sinirli kalsa. Arabasi olmayan bile akaryakit zamminin sonucuna maruz kaliyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Akaryakıttan alınan ötv'ye zam yapmışlar durum da bu hale geldi. Zaten kaşıkla verip kepçeyle almak her zaman yapilan is.

O degil de simdi gidadan, tekstile kadar tasimacilikla satisi gerceklestirilen her sektorun urunune de zam gelir bu guncellemeden sonra. Keske cebimizden cikan para sadece akaryakit zammiyla sinirli kalsa. Arabasi olmayan bile akaryakit zamminin sonucuna maruz kaliyor.
Zaten problemin asıl sonucu bu ...
Arabası olan sadece pompaya gidince bu "hissediyor" ... lakin farkında olmadan, marketten aldığı domatesin fiyatı bile bundan artıyor, ama algılayamıyor...

İnşallah petrol fiyatları daha da yükselmez de, bu haliyle kalır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten problemin asıl sonucu bu ...
Arabası olan sadece pompaya gidince bu "hissediyor" ... lakin farkında olmadan, marketten aldığı domatesin fiyatı bile bundan artıyor, ama algılayamıyor...

İnşallah petrol fiyatları daha da yükselmez de, bu haliyle kalır.
Bizim milletimiz gıdaya gelecek bu zammı satıcının aç gözlülüğüne bağlayacağı için zammın ne sebeple olduğunu algılama kapasitelerinin buna yeteceğini düşünmüyorum dediğin gibi hocam. Petrol fiyatları ise maalesef yükselmeye devam eder özellikle aşılamanın gecikmesi ve dolayısıyla pandeminin devam etmesi sürecinde bu etkileri ekonomik olarak daha çok görürüz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Belirli bir ödenek çıktı onlara hani “hakkımı helal etmiyorum” mevzusu oldu ya yöneticilerle esnaf arasında iyi de esnafın hakkını biraz biraz verdin diyelim benimkini aldın bu ne olacak?
Esnafada lojistik ek masraf olarak geri donuyor zaten :D
Bu guncelleme sadece vatandasi degil her kesimi etkileyecek

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Belirli bir ödenek çıktı onlara hani “hakkımı helal etmiyorum” mevzusu oldu ya yöneticilerle esnaf arasında iyi de esnafın hakkını biraz biraz verdin diyelim benimkini aldın bu ne olacak?
restoran cafe gibi belli başlı bi kaç alandakilere çıktı sanki tüm esnaflara ödenek verildi gibi bi algı oluşmasın. tek kuruş almadık.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aile işletmelerimiz sanayide küçük bir çay ocağı ve yine sanayide küçük bir esnaf lokantasından ibaret. Birini annem, birini babam işletmeye çalışıyordu. Herhangi bir kira yardımı alamadılar maalesef. 1000'er TL bir destek aldılar bir ara ve pandemi başında verilen 6 ay ödemesiz krediyi aldılar.

Sonuç: Lokanta kısmı kapanmak zorunda kaldı. Maalesef devam ettiremediler, döndüremediler. Şimdi ne olacak, nasıl olacak bilmiyoruz. Nasip kısmet Allah herkese yardım etsin şu dönemde...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aile işletmelerimiz sanayide küçük bir çay ocağı ve yine sanayide küçük bir esnaf lokantasından ibaret. Birini annem, birini babam işletmeye çalışıyordu. Herhangi bir kira yardımı alamadılar maalesef. 1000'er TL bir destek aldılar bir ara ve pandemi başında verilen 6 ay ödemesiz krediyi aldılar.

Sonuç: Lokanta kısmı kapanmak zorunda kaldı. Maalesef devam ettiremediler, döndüremediler. Şimdi ne olacak, nasıl olacak bilmiyoruz. Nasip kısmet Allah herkese yardım etsin şu dönemde...
Hedef 2023 hocam sabredin. Bugün millet işsizlikle, işlerini kaybetmekle, yüksek vergilerle, pahalılıkla, devletten alamadığı desteklerin sıkıntısıyla boğuşuyor ama 1,5-2 seneye kalmaz 2023'te süper güç olacağız Allah'ın izniyle.

Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşaallah mümkün olan en az zararla bu süreci atlatıp işleri tekrar yoluna koyarsınız hocam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım