Arabalarınızda sevdiğiniz sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Çok eskiler bilir bir ara forumda böyle bir konu açılmıştı :D (sohbet zamanlarıda olabilir tam emin değilim) burada arabalarımızın çıkarttıkları ve sevdiğimiz sesleri paylaşalım :D mesela benim golf 6 da kasis geçerken gelen pıstt pısstt sesleri çok hoşuma gidiyor :D hadi bakalım canlandıralım buraları :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
benim arabada yüksek şekilde şanzıman ağlama sesi var ve benim kasa fiestalarda kronik bu, bayılıyorum bu sese özellikle 2 den 3 e atarken ses tatlı biçimde kesip 3. vitese devam ediyor ya :) düz dişli ve analog hissiyatını çok veriyor ve rev maching yaparken emiş sesi <3

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
ESP'nin çıkardığı o haşin seslere bitiyorummmmmmm (I Love Leon) o_Oo_O. Şaka bir yana sport modda üst devirlerde (3.800 5.500) motorun hafif hırıltısı fena değil ama 1.4 araba yani çok bişey beklememek lazım. V6 Amarok konusunda ise 1.500 devirden 2.800'lere kadar turbonun sesinin bolca içeri gelmesi ve füuuüpp diye çekmesi adamı çok pis gaza getiriyor :p:p.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Konu güzel bende benim R9'un motor sesini sürekli duyduğum(izolasyon sağolsun) için hasret çekip fantazi haline gelmedi ama motor sıcak halde park ettikten sonra arabanın kapısını açıp istop etmeden önce hafif mahalleyi rahatsız etmeyecek gazı tokatlıyorum 1-2 kez tam o tokatlama anında gazdan ayağı hızlıca çektikten sonra bir hafif patırtı çıkıyor egzostan o sese müptelayım.(Egzoz patlatıyorum işte kendi halimce çaktırmayın).:DBir de ilk ehliyetimi aldığım zamanlar 1,6 Focus 1'imize açık hava filtresi takmıştım 3000 küsür devir sonrası o tokatlama sesi motordan kalın bir sesle çıkıyordu ona hastayım bu da iki.:D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corsa C'lerin soğuk havalardaki kronik süspansiyon gacırtısı. Bir de tavandan gelen panelvan gibi tangır tungur yağmur sesi :D

Edit: Fiesta'da kontağı kapattıktan birkaç dk sonraki gacır gacır yavaşça havalandırmanın kapaklarını kapatma sesi :)

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
İlk gaz verdiğim zaman çok güzel ve tok bir ses çıkarıyor ve Ali'nin dediği gibi süspansiyon çalışma sesi, temelde aynı araba zaten, yazın sırf onu dinlemek için camı açıyorum :D Ama asıl olayı unutmuş herkes: el freni sesi :p Gaaarç diye çekeceksin onu varya of off :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım