Arabalarınızın Bakım Maliyetleri

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
66
89
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda
Keşke araştırsaydınız veya arayıp fiyat sorsaydınız.
Sizin aracı büyük ihtimalle 659 liraya yapıp gönderirlerdi.
Ekli dosyayı görüntüle 30916
Diğer modeller veya 3 yaşın altındakiler diyeyim, şu fiyatmış
Ekli dosyayı görüntüle 30917

AzdBrGF.png

900 lira istiyorlar. ayrica varilden koyduklari "GM" yagin da pek iyi oldugunu soyleyemeyegim.(bence cogu opel sahibi sirf bu yuzden uygun olsa da y. serviste bakim yaptirmiyor)

gunahim olsa vermem yetkili servise :D

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
AzdBrGF.png

900 lira istiyorlar. ayrica varilden koyduklari "GM" yagin da pek iyi oldugunu soyleyemeyegim.(bence cogu opel sahibi sirf bu yuzden uygun olsa da y. serviste bakim yaptirmiyor)

GM yağlarını LUKOİL üretiyor :)

• Haha
Tepkiler: kwolf

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
AzdBrGF.png

Kullanılan çoğu parçanın garantisi olması ve olumsuz bir durumda karşınızda muhatap bulabilmeniz iyi bir durum bence.
Her serviste kullanılan yağ da aynı olmuyor bu arada, opelde durum nedir bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla servisler yağlarını kendileri seçebiliyor. Yani atıyorum castrol kullanan bir servise denk gelebilirsiniz.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kullanılan çoğu parçanın garantisi olması ve olumsuz bir durumda karşınızda muhatap bulabilmeniz iyi bir durum bence.
Her serviste kullanılan yağ da aynı olmuyor bu arada, opelde durum nedir bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla servisler yağlarını kendileri seçebiliyor. Yani atıyorum castrol kullanan bir servise denk gelebilirsiniz.

benim bildiğim duyduğum hep gm kullanıyorlar ya...

GM yağlarını LUKOİL üretiyor :)

bak bunu bilmiyordum

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
66
89
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda

eyv iyi diyorsun da...aracimin ilk bakimini opel yetkili servise yaptirmistim (3 yil once 900 lira para aldilar benden)
neyse para sorun degil. en azindan yetkili servis dedim; icim ferahti. yani, yaptiklari islemleri goremesem de yetkilidir dedim, gene icimi ferah tuttum :)

bundan sonraki bakim icin yag+filtreleri ben alip sanayide bir atolyede degistirttim. adam hava filtresi kutusunu acti icinden filtre ambalajinin karton parcalari cikti. kabin filtresi de yanlis yonde konmustu.

bu kadar basit bir bakimi bile yapmaktan aciz y. servise dert anlatsam %100 isi cirkeflige vuracaklarindan adim gibi eminim. sinirlerimi yiprattigima degmez dedim ve bir daha cok zorda kalmazsam bunlara gitmemeye and ictim :mad:

gidiyorum kendi parcami aliyorum ve gozumun onunde bakimini yaptiriyorum. her daim de daha ucuz. hatta simariklik yapip liqui moly, ravenol veya castrol 0w30 gibi pahali yaglari kullansam bile yine adamlardan ucuz oluyor :)

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
eyv iyi diyorsun da...aracimin ilk bakimini opel yetkili servise yaptirmistim (3 yil once 900 lira para aldilar benden)
neyse para sorun degil. en azindan yetkili servis dedim; icim ferahti. yani, yaptiklari islemleri goremesem de yetkilidir dedim, gene icimi ferah tuttum :)

bundan sonraki bakim icin yag+filtreleri ben alip sanayide bir atolyede degistirttim. adam hava filtresi kutusunu acti icinden filtre ambalajinin karton parcalari cikti. kabin filtresi de yanlis yonde konmustu.

bu kadar basit bir bakimi bile yapmaktan aciz y. servise dert anlatsam %100 isi cirkeflige vuracaklarindan adim gibi eminim. sinirlerimi yiprattigima degmez dedim ve bir daha cok zorda kalmazsam bunlara gitmemeye and ictim

baaağzı opel yetkili servisleri ile ilgili mikrofonlarımızı @bt 'ye uzatıyoruz :))

• Haha
Tepkiler: fujiwara

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

bu kadar basit bir bakimi bile yapmaktan aciz y. servise dert anlatsam %100 isi cirkeflige vuracaklarindan adim gibi eminim. sinirlerimi yiprattigima degmez dedim ve bir daha cok zorda kalmazsam bunlara gitmemeye and ictim
Doğrudur yaşadığınız olaylardan haklılık payınız kesinlikle var. Serviste de iyi araştırmak lazım yada bazı markaların yetkili servisleri de kötü olabiliyor, belki de opel de bunlardan biridir.
Sanayide iyi usta bulmak da çok önemli açıkçası. Ankara gibi bir şehirde yaşıyorsanız hiç sorun yok ancak atıyorum Yozgat'ta yaşıyorsanız (Yozgat'ı kötülemek için değil, küçük Anadolu şehri anlamında dedim) usta bulmanız da apayrı bir olay :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
AzdBrGF.png

baaağzı opel yetkili servisleri ile ilgili mikrofonlarımızı @bt 'ye uzatıyoruz :))
yaa yere batsın Opel'in yetkili servisleri.
sorun olmayacaksa forum kurallari dahilinde o servisin adini sanini da verebilirim. ben yandim baskasi yanmasin :)
Vir vir... Gürses mi? Değer mi? Hangisi :d Daha özel servisler var, onların da %70'i "yetkili servisten çıkma" olduğu için güvenilmeyecek kasaplar. :D

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
66
89
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda
yaa yere batsın Opel'in yetkili servisleri.

Vir vir... Gürses mi? Değer mi? Hangisi :d Daha özel servisler var, onların da %70'i "yetkili servisten çıkma" olduğu için güvenilmeyecek kasaplar. :D

atm opel - pendik. o zamanlar yetkili servisti. simdi degil artik (neden acaba?! :)
sirf bana ve metro duragina yakin diye gitmistim (gitmez olaaaaaydim)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
atm opel - pendik. o zamanlar yetkili servisti. simdi degil artik (neden acaba?! :)
sirf bana ve metro duragina yakin diye gitmistim (gitmez olaaaaaydim)
Heeeh... Bizim 0 km katil araba Christine ayıplı Meriva'yı iteleyen bayii :D @alfhonso
Şaşırtmadı. Artık olmadıkları için saymamıştım :p
Edit: Şu post'um bir şeyleri anlatıyor :d

Son düzenleme:

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
66
89
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda
Heeeh... Bizim 0 km katil araba Christine ayıplı Meriva'yı iteleyen bayii :D @alfhonso
Şaşırtmadı. Artık olmadıkları için saymamıştım :p
Edit: Şu post'um bir şeyleri anlatıyor :d

var midir bir tavsiye (istanbul veya kocaeli icin)? yetkili, yetkisiz, ozel, usta, pokemon farketmez :) yeter ki isini yapip insan gibi davransinlar (biliyorum cok sey istiyorum bunlardan :))

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,808
2,080
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Şahsen servis mi sanayide kendi ustan mı sorusunun iki yanıtı olduğunu düşünüyorum.Eğer maddi olarak çok da sıkıntı olmayacaksa ve benim gibi sanayide kötü anısı olan biriyseniz tabi ki servis.Ayrıca garantinin bozulmaması, insanın yapılan işlemlerden daha emin hissetmesi ve muhatap bulma açısından servis daha mantıklı geliyor.Ancak garanti dolmuşsa, ekonomik davranmak istiyorsanız ve gerçekten tanıdık bir usta varsa tabi ki de ustaya götürmek lazım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eğer konu kaydıysa buralara; garantisi bitmiş arabada yapabildiğini kendin yapıp yapamadığını da işçiliğine güvendiğin ustada maliyeti işçiliğin arkasından düşünerek iş yaptırmakta fayda var. Az para verip hiç iş yaptıramamak, çok paraya iyi iş yaptırmaktan kötüdür.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
  • Marka: Toyota
  • Model: Corolla
  • Yıl: 2016
  • Bakıma girdiği kilometre: 74000
  • Motor: 1.33 vvt-i
  • Şanzıman: Manuel
  • Yapılan İşlemler: Periyodik bakım, NIBK marka disk ve balata değişimi (tümü), Toyota Fren hidroliği, Motul şanzıman yağı, Aisin debriyaj seti
  • Maliyet: 4300₺
  • İşlem yapılan servis: Tem Servis Maslak
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Aşırı dercede memnun kaldım. Tüm Toyota sahiplerine tavsiye edebileceğim bir servis.
  • http://www.temservis.com/tr/iletisim/servis.html

Ekli dosyalar

• DB9DE5B1-F191-41BC-B235-71614E945168.png
    DB9DE5B1-F191-41BC-B235-71614E945168.png
    1,022.7 KB · Görüntüleme: 0
  • DCE9BB6A-EF8C-486A-A9D0-AE4ADE179D9D.png
    DCE9BB6A-EF8C-486A-A9D0-AE4ADE179D9D.png
    1 MB · Görüntüleme: 0
  • 7C5663B8-2992-492A-BDCA-9D8BA49188D5.png
    7C5663B8-2992-492A-BDCA-9D8BA49188D5.png
    1 MB · Görüntüleme: 0
  • B9329A23-F60E-4506-81FE-F6190C03962B.png
    B9329A23-F60E-4506-81FE-F6190C03962B.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 0
  • 97E7A1E8-DEEA-48DF-9BF1-E86BBD6CD275.png
    97E7A1E8-DEEA-48DF-9BF1-E86BBD6CD275.png
    987.6 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
var midir bir tavsiye (istanbul veya kocaeli icin)? yetkili, yetkisiz, ozel, usta, pokemon farketmez :) yeter ki isini yapip insan gibi davransinlar (biliyorum cok sey istiyorum bunlardan :))
İstanbul Kartal oto sanayi girişinde Star Oto. Taa Maşukiye'den oraya gidiyorum bakıma. Sanırsın AstonMartin bakıyoruz hale bak :D
Kocaeli'de başka bulamadım. Yazdığınız beklentileri bir burası karşılıyor. 7 yıllık Opel tecrübem daha iyi bir adres bulamadı

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,120
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
  • Marka: Opel
  • Model: Insignia
  • Yıl: 2012
  • Bakıma girdiği kilometre: 125000
  • Motor: 1.6 turbo
  • Yapılan İşlemler: Aşağıda var :) Her lpg'li opel, bir gün o kapağı açacak. (Lpg'de 60 bin oldu) Bakmayın, bazı parçalar aslında gümlemedi ama açmışken sağlam iş yapalım diye girdik, iyi ki de yapmışız.
  • Maliyet: 7590 tl
  • İşlem yapılan servis: Bertan Otomotiv / Körfez sanayi izmit
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Her zaman gittiğim yer. Oldukça beğenirim ama müşteri seçer şimdiden söyleyeyim :)
Triger kayış ve rulman seti-orijinal GM - 700 tl
Üst takım conta 650 tl
Yağ filtresi 25 tl
Sıvı conta 35 tl
Ön krank keçesi 40 tl
Yağ pompası blok contası 100 tl
4 adet balata spreyi 60 tl
Supap takımı / stellit kaplama-lpg uyumlu 550 tl
Supap gayd takımı 200 tl
5 litre motul 5w30 x-clean efe yağ 250 tl

Yetti mi ? Yetmedii.

3 litre GM organik kırmızı antifriz 150 tl
Kapak saplaması takımı victor reinz 180 tl
Yağ soğutucu komple- orijinal GM (patlamadı ama 20-30 bin içinde patlasa tam kanser, hararet yapsa topladığımız motoru bir daha yaptıracağız, gerek yok) 1900 tl
Turbo yağ geri dönüş hortumu ve bağlantı aparatı komple - orijinal GM 600 tl
Kapak açılmışken silindirler ölçüldü. Bir sıkıntı gözlemlenmedi.

Rektifiyeci 750 tl
Ustanın toplam işçiliği 1400 tl (Kaput altının yarısı söküldü, geri takıldı)

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
  • Yapılan İşlemler: Aşağıda var :) Her lpg'li opel, bir gün o kapağı açacak. (Lpg'de 60 bin oldu) Bakmayın, bazı parçalar aslında gümlemedi ama açmışken sağlam iş yapalım diye girdik, iyi ki de yapmışız.
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Her zaman gittiğim yer. Oldukça beğenirim ama müşteri seçer şimdiden söyleyeyim :)
Üst takım conta 650 tl
Yağ filtresi 25 tl
Sıvı conta 35 tl
Ön krank keçesi 40 tl
Supap gayd takımı 200 tl

Yetti mi ? Yetmedii.

Yağ soğutucu komple- orijinal GM (patlamadı ama 20-30 bin içinde patlasa tam kanser, hararet yapsa topladığımız motoru bir daha yaptıracağız, gerek yok) 1900 tl

Rektifiyeci 750 tl
Uohhhh çiçek 🌸 olmuş çiçekkkkk

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,808
2,080
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Üst takım conta 650 tl
Yağ filtresi 25 tl
Sıvı conta 35 tl
Ön krank keçesi 40 tl
Supap gayd takımı 200 tl

Yetti mi ? Yetmedii.

Rektifiyeci 750 tl
Araç yeniden doğmuş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım