Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    673

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hep temiz halimizi paylaşacak değiliz ya, biraz da kirli halimizi paylaşalım. Farlarımızın parlatılması lazım, en son pasta cila yapılalı 4 yıl oldu yani pasta cila da yapacam büyük ihtimalle.

Ayların pasını hakkıyla attık. En son burada durduğumda soğutmuş olmama rağmen disklerden çıtırtılar geliyordu ve ortalama tüketim de bayağı artmıştı. 271.xxx km'de bile kondisyonunu korumak için gösterdiğim çabalar karşılığını veriyor ve yüzümü güldürüyor.
WhatsApp Image 2020-06-25 at 13.59.08 - Kopya.jpeg
WhatsApp Image 2020-06-25 at 13.34.26.jpeg

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Dedim, ama içim elvermedi ve arabayı yıkamaya gittim. Uzun bir süre yatacak kendileri, güneşten nispeten korumak amacıyla her ne kadar hoş durmasa da mecburi önlem aldım.
Ekli dosyayı görüntüle 27204
Ekli dosyayı görüntüle 27203
Ekli dosyayı görüntüle 27205
Bu araba bana nedense ideal arabanın tanımıymış gibi geliyor; süsten şatafattan uzak, mütevazi, günümüzün standartlarını iyi karşılayan mühendisliğe ve tasarıma sahip falan.
Herhangi biri kullansa iyi ya bu işimize yarar güzel diyecekmiş gibi sanki.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu araba bana nedense ideal arabanın tanımıymış gibi geliyor; süsten şatafattan uzak, mütevazi, günümüzün standartlarını iyi karşılayan mühendisliğe ve tasarıma sahip falan.
Herhangi biri kullansa iyi ya bu işimize yarar güzel diyecekmiş gibi sanki.
Güzel bir tanım olmuş :)
Harbiden bakıldığında kendince bir araba ama çok kullanışlı ve akıllıca çözümler üretilmiş, geniş-büyük , yol tutuş-konfor gibi konularda iyi ve en önemlisi genel olarak arabanın sıkı hatta taş gibi hissettirmesi var. Yeni octavialarda bunu pek göremiyorum mesela. Tüm bunlara ek olarak şunu belirteyim araba genel olarak şevkatli :D Yani ne hata yaparsan yap hep olgun karşılıyor, tepesine çıkıp saçmasapan hareketler yapıldığında dahi çok olgunca, affeder bir şekilde tepkiler veriyor
Dün mesela çevremizde 2. octavia alındı, bizimkinin makyajlısı. Bizde görüp de harbiden iyi iş görüyor bunlar, güzel arabalarmış diyerek alındı ikisi de.

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Screenshot_20200626_103655_com.android.gallery3d.jpg

Shit box ✖
Noodle box✔

Arkadaş bugün kafadan kopup yoldan çıkartıyordu allahtan frenime tepki verip yavaşladı, havalar ısındı diyedir, biraz da mızmızlanıyor gibi, bakıcaz artık ne yapcaz belki de satarım canım farklı araba çekiyo

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ekli dosyayı görüntüle 27207

Shit box ✖
Noodle box✔

Arkadaş bugün kafadan kopup yoldan çıkartıyordu allahtan frenime tepki verip yavaşladı, havalar ısındı diyedir, biraz da mızmızlanıyor gibi, bakıcaz artık ne yapcaz belki de satarım canım farklı araba çekiyo
Lastiklerdendir muhtemelen Kağan, arabadan sıkıldıysan biraz Stock dışına kaç ufak hamlelerle mesela bir egzoz, açık hava filtresi, arka koltukların sökümü vb. gibi gibi maliyeti fazla olmayan fakat değişikliği hissettiren uygulamaları dene. Motor-egzoz sesinin değişmesi insanı geçici de olsa mutlu ediyor :)

Stock parçaları atma yine yanında dursun, baktın sıkılmaya devam ediyorsun çare olmadı onları geri takıp satarsın.

Ha icabına da bakacaksan da şunu öneririm, okul açılmadan değiştir ne değiştireceksen okul zamanı araba aramakla zaman harcama kafan karışır, odaklanamayabilirsin.

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Lastiklerdendir muhtemelen Kağan, arabadan sıkıldıysan biraz Stock dışına kaç ufak hamlelerle mesela bir egzoz, açık hava filtresi, arka koltukların sökümü vb. gibi gibi maliyeti fazla olmayan fakat değişikliği hissettiren uygulamaları dene. Motor-egzoz sesinin değişmesi insanı geçici de olsa mutlu ediyor :)

Stock parçaları atma yine yanında dursun, baktın sıkılmaya devam ediyorsun çare olmadı icabına bakarsın.

Ha icabına da bakacaksan da şunu öneririm, okul açılmadan değiştir ne değiştireceksen okul zamanı araba aramakla zaman harcama kafan karışır, odaklanamayabilirsin.
Lastikler çok olası ya, 3 yıldan daha yeni olduğuna inanmıyorum, tamir ettirdim falan bide kullanmadan önce...
egzoz da bakıyorum bu aralar, çok ucuza spor susturucular vs var

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Lastikler çok olası ya, 3 yıldan daha yeni olduğuna inanmıyorum, tamir ettirdim falan bide kullanmadan önce...
Bir dene bence susturucu artı kaynak parasına bakar en fazla, polis amcalarında kızmayacağı tondan bir egzoz bir de açık hava filtresi bence seni mutlu eder, bir müddet daha devam edersin :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bazı arabalardaki gibi rolanti sapıtmasına falan neden olmuyosa soğuk hava çekebileceği bi yere açık filtre koy sesinden gaza gelip patlamazsan :D

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
yok sesten gaza gelmiyorum ya, hatta çalışınca korktuğum arabalar oluyo bazen 😅
WRC'de arabalar garajda her çalıştığında irkiliyordum :rolleyes:
Bahsi geçen makineler;
Yasak olduğu için garajda dönenleri atamıyorum halbuki asıl mevzu orda 💁🏻‍♂️
Çok ilginç arabalardı hakikaten, 3000 rölanti, debriyajla kavrama bitmiyor, araba kayaya çarpıyor kaya parçalanıyor falan.
Bir arabanın kayayı parçalayıp, zıplayıp yoluna devam edebilmesini aklım hala almıyor...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ekli dosyayı görüntüle 27207

Shit box ✖
Noodle box✔

Asfalt çok sıcak ondandır. Dün ben de tek şerit yolda viraja 100 gibi hızla daldım, o viraj çift apexti ve ben de bunu unutmuştum. İkinci apexe arabayı fırlattım resmen ve zar zor girebildim :D Ufaktan kafadan kaydı ufaktan arkayı bıraktı ve apexin içinde bir yerde yükselti vardı hafiften sağ ön lastik yerden kesildi falan derken çok tuhaf bir deneyim oldu :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım