Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

Kendi rekorumu kırdım. 13,34 lt/lpg

Dün gece sıkışan trafiğe girmeyip bugün sabah yola çıktım. İşe yetişmek için yolda müsaitken aracı otobanda 140a sabitledim. Yer yer 160larda 3. şeritte yürüdüm. Sabuncuyuda olabildiğince devirli tırmandım. 140 km yolu(kuşadası-manisa)1 saat 20 dakikada aldım. MIVEC motor karakterini belli etti, beni sıkıştırırsan görürsün 13leri kendi halime bırakırsan gezersin 7,5-8 litrelerle dedi.

Son düzenleme:
Haftasonu, arabamla gezmeye çıktım. Yola cıkmadan evvel depoyu fulledim. Şilenin köylerini gezdim. Bıçkıdere'ye kadar uzandım. Eve geri döndüğümde depoyu fulledim. 60 km yolu tam 13 liralık yakıtla gezmişim. Hypermilingde yapmadım. Normal düz sürdüm.

Sembol harbiden 5.5 geçmiyor Allah razı olsun. Öğrenci halimle 20 lira mazot sıktım adam soktu çıkardı. Canim acıyor :D

21 kmh ortalama hız + bayramda rutubetli geçen havalar yüzünden 100 km'de ki şehir içi ortalama tüketimim 7 litreye yaklaştı. Yaşadığım bölge yüzünden ortalama hızım can yakıcı şekilde düşük maalesef.
Şurda ilk kez ortalama hızı benden düşük birini görüyorum :D Son zamanlarda trafikten kaçıyorum biraz, hanımın işe git gel olayı da bitti okullar kapanınca. ortalama 25i buldum, tüketim de 6.0 litre.

Şurda ilk kez ortalama hızı benden düşük birini görüyorum :D Son zamanlarda trafikten kaçıyorum biraz, hanımın işe git gel olayı da bitti okullar kapanınca. ortalama 25i buldum, tüketim de 6.0 litre.
Benim ortalama hızım şehir içinde 23 kmh'yi geçmiyor. Yani ben geçtiğine şahit olmadım. Buna bir de yokuşlar, bol trafik, sert hava koşulları eklenince ben aracıma az yaktırmakta zorlanıyorum. İstanbul'a gittiğimde rahat ediyorum aracım daha az yakıyor düşün :D

Benim ortalama hızım şehir içinde 23 kmh'yi geçmiyor. Yani ben geçtiğine şahit olmadım. Buna bir de yokuşlar, bol trafik, sert hava koşulları eklenince ben aracıma az yaktırmakta zorlanıyorum. İstanbul'a gittiğimde rahat ediyorum aracım daha az yakıyor düşün :D
İncivez'in yolları nolmuş öyle Cenk hocam ya, ev bi de orada geçerken içim kan ağladı :confused::(

Benim ortalama hızım sabahları 56 km, Akşam mesai çıkışlarında ise 36 km.
Şu ortalamaya sahip olacağımı bilsem bir daha hayatta dizel almam...

Ben de istanbul'un en yüksek yerlerinden birinde oturuyorum, ortalamamız aşağı yukarı aynı ama orası daha fenaymış yav :D

Ben de istanbul'un en yüksek yerlerinden birinde oturuyorum, ortalamamız aşağı yukarı aynı ama orası daha fenaymış yav :D
İstanbul'un yüksek yerleri de var kesinlikle ve tüketimi arttırıyor ama bir E-5, çevreyolu'na falan çıkınca tüketim yine düşebiliyor, en azından benim düşüyor. Burada öyle bir düzlük de pek yok. Ya uzun yol yapacaksın ya da katlanacaksın :D Ben boşuna benzinli almadım. 21 kmh ortalama hızlı bir şehirde benzinli araç burada 9-10 litre arası yakar rahat :D

Şu ortalamaya sahip olacağımı bilsem bir daha hayatta dizel almam...

Hocam önce sabah işe 1:30 saat erken geliyorsun. ( bu benim servis ile gittiğim süreyle aynı olduğu için aynı hesaba geliyor)
Akşamda google maps güvenerek uygun bir yoldan gidiyorsun. oluyor sana 56 km ortalama

konuyla ilgili videom

İstanbul'un yüksek yerleri de var kesinlikle ve tüketimi arttırıyor ama bir E-5, çevreyolu'na falan çıkınca tüketim yine düşebiliyor, en azından benim düşüyor. Burada öyle bir düzlük de pek yok. Ya uzun yol yapacaksın ya da katlanacaksın :D Ben boşuna benzinli almadım. 21 kmh ortalama hızlı bir şehirde benzinli araç burada 9-10 litre arası yakar rahat :D
evet orası doğru. 1.2 Golf'ü satmaya karar verdiğim zaman ortalamayı düşürmek için gece vakti çevreyoluna çıktığım doğrudur :D

Hocam önce sabah işe 1:30 saat erken geliyorsun. ( bu benim servis ile gittiğim süreyle aynı olduğu için aynı hesaba geliyor)
Akşamda google maps güvenerek uygun bir yoldan gidiyorsun. oluyor sana 56 km ortalama

Benim öyle bi şansım yok malesef, eşim kullanıyor zaten arabayı işe gidip gelirken. sağ salim gidip geldiğine şükrediyoruz :D