Audi A4 B7 2008 1.6 #AAK607

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ekli dosyayı görüntüle 13878

Merhabalar, bugün audinin lastikleri ön arka yaptık. Tahminimize göre 4 lastik takıldığından beri hiç yapılmamış çünkü ön lastikler arkalara göre daha fazla yıpranmış haldeydi. Hazır lastik çıkmışken bi ön takıma doğru kafamı soktum.

Normalde süspansiyon sistemlerinden çok anlamam. @motorsinann 'ın süspansiyon başlığı sayesinde bilgi edinmiştim. Bir kaç fotoğraf çektim, @bt abiye de attım. o da double wishbone sanırım dedi, emin olmak için sinana attım o da doğruladı. Audinin muazzam konforunu borçlu olduğu double wishbone ahanda alttaki fotolarda

Ekli dosyayı görüntüle 13879 Ekli dosyayı görüntüle 13880 Ekli dosyayı görüntüle 13881 Ekli dosyayı görüntüle 13882
Audi'nin Audi olduğu zamanlar işte. Demek ki neymiş, VAG alınacaksa en az 10 yıllık atmosferik alacaksın. :D Sonra isteyen tüp taksın, isteyen depoya işesin kim ne yaparsa yapsın :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Oha:confused: maşallah:D

Yenilerde macpherson mu var?
yok tabi ki ama o zaman ki kullanılabilen imkanın el verdiği teknolojiyle üretilen süspansiyona bak birde şimdi ki.. yeni A4 yine iyi A3 dediğimiz araba da halen piramit yapımında kullanılan arabaların süspansiyonu var.
aracın üretildiği zamanda ki teknoloji ve imkanlarla birlikte kıyaslamak lazım, 98 de focusa bağımsız süspansiyon koyup 2018 de bile aynı süspansiyona rağmen sınıfının en iyi yol tutan arabası olması gibi...

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bu arabayla küçük hız tümseklerinden endişe etmeden geçebiliyorsunuz o çok güzel oluyor. Ne ses duyuyorsun ne sallantı hissediyorsun hiç bir şey yokmuş gibi fıt fıt geçiyorsun.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu arabayla küçük hız tümseklerinden endişe etmeden geçebiliyorsunuz o çok güzel oluyor. Ne ses duyuyorsun ne sallantı hissediyorsun hiç bir şey yokmuş gibi fıt fıt geçiyorsun.

Dİmi dimi servergazinin öte yanda @Koraykaya la hızlı girdiğimiz tümsek geldi aklıma :D vuracak derken tıs tıs geçtiydi :D

Demin alfayla 70le geçtim ordan arka amortisörler ciğerime ciğerime vurdu dhsgagsg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
ve alüminyum kollar var, esneme daha fazla olacağı için konfor artar ama maliyeti yüksektir + olarak direksiyon kutusunun üstte konumlandırılmasının sebebi, süspansiyona gelen yol darbelerinin direksiyon kutusuna daha az yansıyarak ömrünü uzatmak.. Hondanın uzun yıllardır Lada nın hep kullandığı sistem... şimdi ki audilere bak birde..

Direksiyon kutusunun konumlandırmasının öyle bir faydasının olacağını düşünmemiştim cidden sağolasın hacım

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Ufak bi yol şeysi çekimi. Bi kaç tane daha var, onlar için vegas pro ve türevi program lazım bi ara bakacağım :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Belli hızlarda titreme var. Ona bir baktırın. Lastikten mi janttan mı yoksa ön düzenden mi :)

Asfalt reis, virajlardan ötürü asfaltın bazı yerlerinde büyük tırtıklar var. Kışın bu yolu inip çıkması sıkıntı oluyor. Rot balansa yeni girdik ön takım temiz :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım