Başarılı Araç Fotoğrafları

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
opel_zafira_sportsline_1.jpeg

Opelin mi var derdin var arkadaş, kızlar peşini bırakmaz yapışırlar. Evli adamı yoldan çıkarırlar yani.🤣

20141125_153326+800x600+1422328621.jpg

Burada da bir tane kaderine terkedilmiş 930 Turbo var en sevdiğimden güneş yanıklı spec.😂😂Bağ evinin arka bahçesinden çıksa ne güzel olur ama.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Uzun süredir paylaşım yapmıyordum bu sefer değişik bilgilerle geliyor, hep aynı bindiğim araçların sıkıcılığı ile boğmayacağım. Sık olunca boğuyor farkındayım.

mitsubishi_lancer_1.8_gsr_4wd_1.jpeg

Bunu alamıyor olabiliriz ama ülkemizde ucuz amblemli bir Lancer daha bulunuyor ve 90'lar Japon'u hissiyatı çıkar diye tahmin ediyorum, Lancer 4.th Gen platformlu ve motorlara sahip Proton 400 Serisi.Yurtdışında Persona ve Wira diye de geçer. Zamanında teğet geçtiğim araçlardan biriydi.

proton_persona_4.jpg

Sedan'ı biraz çirkin ama Liftbacklerin tasarımı güzel.

Bir ara alıyordum temalı bir araç, 145 :D 1.4 TS'sine bakmıştık kırmızı renk üff be hala aklımda o uçuk saçık tasarımı, ben hoş veya güzel diyemem ama kesinlikle sıradışıydı.

alfa_romeo_145_2.jpeg

Evet, Clio'dan önce çok bakmıştım, kronik rölanti motoru arızası bulunuyor, eski Ford Kent(Anadol) motorlarının enjeksiyonlusu var üstünde içine binmeniz lazım çok değişik komik detayları var özellikle torpido kapağı bildiğiniz yapboz. Clio almıştım 15 bg fazlanın hakkını Clio'da hep aldım ama Ka'ların içinde bulunmak ve park edildiğinde izlemesi çok daha güzel. Bu görselde torpido belli oluyor. Tabii torpido dediğime bakmayın mini torpido eve alıp götürebiliyorsunuz :D

ford_ka_6.jpg

ford_ka_32.jpeg

Golf 2 'den de teğet geçtiğim oldu 1.6 75 bg'lik temiz bir örneğini bulmuştum, onun da bir kapı açma mandalı vardır ki sormayın dünyanın en nazik açılan en tatlı kapı kolu olabilir.Lütfen kapıyı açarmısınız sayın Golf. O dönemlerdeki Golf'lerin sıkıcı olmadığı kesin, Syncro modelinden tutun da GTi modeline ondan da tutun Cross modeline kadar, Rallilerde Group A'da ter dökmüş otomobillerden biriymiş.

volkswagen_golf_gti_16v_1.jpg

volkswagen_golf_gti_1.jpg

volkswagen_golf_gti_rally_car_1.jpeg

Bu da Mercedes A serisinin atası ve bence BMW'nin Compact modelinden de önce tasarlandığı için Premium C'nin fikir babası denilebilir Mercedes 190 Compact.

volkswagen_golf_schulz_tuning_mercedes-benz_190_2.6_city.jpeg

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@Mt.Akina şu ka'lara çim biçme makinesinden hallice bir motor koymamış olsalardı çok güzel olacaktı.
Hiç sorma ya, Focus 1.6 16v Zetec motora sahip SportKa var aslında ama TR'de neredeyse hiç görmedim.

Aslında elinde motorları vardı Ford'un o yıllar, Fiesta mk4 temelli bir araç Ford Ka, dolayısıyla hani tek düze tüm Ford Ka'ları 60 bg motorla pazarlamaktansa en azından 1.25 16v Zetec 75 bg Zetec motorlarıyla da çıkarabilirlerdi. Hatta 1.4 16v 90bg Zetec bile var o yıllarda Fiesta üstünde.

Focus 1.6 16v biraz daha geç geliyor ondan dolayı zaten Sport Ka'lar geç geldi, Ford o motoru beklemeden de dediğim motorları koymak için hamle yapmalıymış.

Muhtemelen Ka'yı Fiesta'nın altında pazarlamak için çabaladığından oldu veya dediler ki bu aracı alanlara çim biçme motoru da koysak önemli değil onlar için önemli olan işte görünüm vesaire demişlerdir.

Ama cıvıl cıvıl bir araç.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım