batıyomuyuz gençler? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar,
Bizim saha ekibinden bir arkadaş bu gün 7 tane uydu banka şübesini kapattığını açıkladı. Bu uydu şübeler nedir diye soran varsa açıklayım. Hani şu toplu konut ve site insaştları, kentsel dönüşüm merkezlerinde ev kredisi dağıtan kampanyalı banka şübeleri. Ev satışı olmadığından, işlerde kesat gidince, banka tüm uydu şübelerini toplattı. 14 tane şübe 5 günde kapatıldı. :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
200 300 iyi rakam . Bizim kızın bir aylık süt parası.

E sutu ureten firma maliyetlerin yukselmesiyle zam yaparsa ne kazancin kalacak ?
Sen dolar alip kazanacaksin ama karsidaki adam dolarla olan maliyetini fiyata yansitmayacak oyle mi ?
Kisaca alim gucunu korumak disinda bir karin yok. O da kar demek degil ya neyse. Uygularken anlarsin zaten :)

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arkadaşlar,
Bizim saha ekibinden bir arkadaş bu gün 7 tane uydu banka şübesini kapattığını açıkladı. Bu uydu şübeler nedir diye soran varsa açıklayım. Hani şu toplu konut ve site insaştları, kentsel dönüşüm merkezlerinde ev kredisi dağıtan kampanyalı banka şübeleri. Ev satışı olmadığından, işlerde kesat gidince, banka tüm uydu şübelerini toplattı. 14 tane şübe 5 günde kapatıldı. :)

Ben pek gulemiyorum bu duruma
Yani o kadar insan belki farkli bir yere transfer edilmek yerine issiz kalacak veya kalmis olabilir. Sen de yazinin sonuna smile ekliyorsun

Son düzenleme:

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Açıkçası biraz da üzülerek oh olsun diyorum. Kurunun yanında yaş da yanıyor ama bu gidişhata yol açan, itibardan tasarruf olmaz diyen zihniyetim umarım açlıktan nefesi kokar.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben de beter olsun diyordum da şuan çok kötü hissediyorum harbiden. Bugün bize bunları yaşatanlardan hakkımı alırım inşallah, bu satten sonra kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Şuan 6.5tan 6.3 geriledi dolar.. Bakalım neler olucak yarın 7 olur diyorum ben
sıfır atmanın tam sırası bence :D .... bide bu tipler türedi ya sıfr atakda sıfır atak.. ula ileri zekalılar sıfır atınca iyi güzel dolar 60 kuruş olacak da asgari ücret de 160 lira olacak :D millete anlatmaktan yoruldum .. he süper güç oluruz valla keşke yapsalar diyom geçiyom :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
3 ay önce aldığım vw polonun gündüz farı söndüğü için bugün bayiye gittim gelmişken şovrumu gezeyim dedim araç satamıyoruz diyip kişileri gönderiyorlardı bayiden adam isyan etti 110 a sattığımız poloyu ithalatta 140 a çekebiliyoruz dedi doğuş oto satış durdurun dedi dediler.neler oluyor gençler.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bizim insanımız açlığa talimlidir. Kriz de olsa, kıtlık da çıksa değişen bir şey olmaz. Ülkemizde muhalefet o kadar iyi manipüle ediliyor ki; insanlar artık akp gittiğinde ülkenin bittiği gün olacağına inanıyorlar. Dolar yükselmiş diyorsun, bana ne, ben dolarla mı alışveriş yapıyorum diyor. HES yapmışlar sel olmuş diyorsun, bana ne, Ordu'da mı yaşıyorum, fındığım mı var diyorlar.

Bu yüzden aklı başında insanlar olarak önlem almamız lazım. Ben arabayı satılığa çıkararak başladım işe. Gezmemem gerekiyorsa da gezmeyeceğim. Alırım 20 liraya Netflix, oturur izlerim. İşler çok sıkışırsa da makarna stoğu yapacam. Vergiden kaçacak işler yapmaya yönelik adımlar atmaya da başladım. Şimdi onlar düşünsün.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
sen fazla gerginsin. gerç. hepimiz gerginiz ama 3 günlük dünya bukadar gerilmemek lazım

Senin ailen olsun, dolarla iş yap. Sonra gel bu kadar gerilmemek kem küm yaz yine. Herkesi kendiniz gibi sanmayın şu hayatta.
3 ay vadeli dolarla mal alan birinin borcu ne hâle geldi farkında mısın?
Ülkenin iyi yolda olmadığı, yapılan yanlışların bir gün patlayacağı ve kötüyle karşılaşacağını bekliyorduk, yavaş yavaş yaşıyordukta ama şu son günler insanların dengesini alt üst etti.

Doların içinde olmadığı sektör yok gibi bir şey. Bu kafayla gidildiği sürece yarının bugünden iyi olmasını beklemek hayâlcilikten öte değil.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Senin ailen olsun, dolarla iş yap. Sonra gel bu kadar gerilmemek kem küm yaz yine. Herkesi kendiniz gibi sanmayın şu hayatta.
3 ay vadeli dolarla mal alan birinin borcu ne hâle geldi farkında mısın?
Ülkenin iyi yolda olmadığı, yapılan yanlışların bir gün patlayacağı ve kötüyle karşılaşacağını bekliyorduk, yavaş yavaş yaşıyordukta ama şu son günler insanların dengesini alt üst etti.

Doların içinde olmadığı sektör yok gibi bir şey. Bu kafayla gidildiği sürece yarının bugünden iyi olmasını beklemek hayâlcilikten öte değil.
ozaman şukadarını söyleyim. daha kötü olacak.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
baqın krdşlrm nei sawunuorsnz blmyrm ama şmdi bkrsk eğr dolar 6.50 olmş olblr ama olsn bz ekmği dolrla mı alyorz hem dolar dolsa ne olr dolmasa ne olr ; ) bna baqın 15 demmz da tanklrn önüne bz yadmdık mı??? ülkyi halq kurtrmadı mı??? dolara qarşı gl brlik olalm ve suldanahmedde ki turistleri qandırlm :d bnce bzm arab pralarna baqmamz lazm cnkü dolarn üzdnde Abraham lncln fotosu vr ve lincln bi ara galadasray da oyndı ve gladasary da fedö muhbbtleri çkdı! sz yoqsa fedöcü msnz lan he????? dolr ardışı qarşısnda reisimzn arksn da durlım ve desdek olalm bn böle düşünüorm emnm szde aynı dşünüorsnz??

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
baqın krdşlrm nei sawunuorsnz blmyrm ama şmdi bkrsk eğr dolar 6.50 olmş olblr ama olsn bz ekmği dolrla mı alyorz hem dolar dolsa ne olr dolmasa ne olr ; ) bna baqın 15 demmz da tanklrn önüne bz yadmdık mı??? ülkyi halq kurtrmadı mı??? dolara qarşı gl brlik olalm ve suldanahmedde ki turistleri qandırlm :d bnce bzm arab pralarna baqmamz lazm cnkü dolarn üzdnde Abraham lncln fotosu vr ve lincln bi ara galadasray da oyndı ve gladasary da fedö muhbbtleri çkdı! sz yoqsa fedöcü msnz lan he????? dolr ardışı qarşısnda reisimzn arksn da durlım ve desdek olalm bn böle düşünüorm emnm szde aynı dşünüorsnz??
aradığım kafaaa :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Onu bırakta, bakım fiyatları ne kadar arttı sen onu anlat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım