Bedelli Askerliğe gidecek var mı ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ekli dosyayı görüntüle 16105
Onumuzde ki mart Amasya cikti beyler..
Bu sevk baslangic dedigi 15 Subat tarihinde subeye gidip sevk kagidigini alacagim, 2 Mart'ta da birlige teslim olacagim galiba ? Benim anladigim boyle ama dogru mudur bilemedim.

Herkese hayirli tezkereler bu arada beyler.

15 Şubat 17 Şubat yol izni, 17sinde teslim olabilirsin hacı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sevk baslangic dedigi subeden sevk kagitlarini alma tarihi degil mi mudur ? Benim sevk tarihi 2 mart gozukuyor. 15 subatta subeden sevk kagidini alacagim. 2 mart'ta da teslim olacagim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
17 degil yahu 2 si degilmi cenk icin
Simdi biraz bakindim saga sola da 15 subat sevk baslangic ve 2 mart sevk tarihi diyor ya arada 15 gun var. Bu 15 gun icinde, 2 mart'a kadar islemlerimi halledip birlige teslim olabiliyormusum. Fakat erken teslim olursam ( Misal 2 mart degil de 16-17 subat'ta ) erken terhis olur muyum onu bilemedim. 1-2 kisi erken terhis olamazsin fazladan askerlik yapmis olursun dedi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
17 degil yahu 2 si degilmi cenk icin
Simdi biraz bakindim saga sola da 15 subat sevk baslangic ve 2 mart sevk tarihi diyor ya arada 15 gun var. Bu 15 gun icinde, 2 mart'a kadar islemlerimi halledip birlige teslim olabiliyormusum. Fakat erken teslim olursam ( Misal 2 mart degil de 16-17 subat'ta ) erken terhis olur muyum onu bilemedim. 1-2 kisi erken terhis olamazsin fazladan askerlik yapmis olursun dedi.
Simdi askerlik subesini aradim dediler ki 15 subat'ta sevk baslangic tarihiniz varsa bu tarihten itibaren askerlik subesinden yahut e devletten sevk kagidinizi alacaksaniz. Bu sevk kagidi uzerinde size 2 mart'tan 1 yahut 2 gun once, 2 mart'i gecmeyecek sekilde sevk suresi verilecek ve o tarihte katilacaksiniz. Yani sizin 15-16-17-18 subat v.b tarihlerde katilmaniz soz konusu degil dediler. Sevk kagidini aldiktan sonra orada belirtilen tarihe gore ( en gec 2 mart ) katilabilirmisim.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sevk baslangic dedigi subeden sevk kagitlarini alma tarihi degil mi mudur ? Benim sevk tarihi 2 mart gozukuyor. 15 subatta subeden sevk kagidini alacagim. 2 mart'ta da teslim olacagim.

Mart 2 yanlış görmüşüm şimdi oldu :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Yok hacı erken bitmez, sevk başlangıcı 2 Mart bitiş 4 Mart. 2sinde teslim olursan 21 gün 19 gün askerlik yapcaksın

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok hacı erken bitmez, sevk başlangıcı 2 Mart bitiş 4 Mart. 2sinde teslim olursan 21 gün 19 gün askerlik yapcaksın
Az yukarida yazdim hocam. Subeyi arayip sordum; 15 itibariyle subeden yahut e devletten sevk kagidi alacagim. O kagitta 2 mart'tan 1 yahut 2 gun once, 2 mart'i gecmeyecek sekilde sevk tarihi verilecekmis. O tarihte katilacagim. Yani sevk kagidini almak gerekiyor once.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Az yukarida yazdim hocam. Subeyi arayip sordum; 15 itibariyle subeden yahut e devletten sevk kagidi alacagim. O kagitta 2 mart'tan 1 yahut 2 gun once, 2 mart'i gecmeyecek sekilde sevk tarihi verilecekmis. O tarihte katilacagim. Yani sevk kagidini almak gerekiyor once.
Evet, kağıdı alıp 2 sine kadar teslim oluyorsun. Zaten silüsü aldığında üzerinde ne zaman teslim olacağın yazar. Ben öyle biliyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet, kağıdı alıp 2 sine kadar teslim oluyorsun. Zaten silüsü aldığında üzerinde ne zaman teslim olacağın yazar. Ben öyle biliyorum
Aynen hocam o sekildeymis. Kagit olayini bilmedigimiz ve arada da 15 gun gibi uzun sure olunca kafa karisti haliyle. Ama durumu netlestirdik cok sukur.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bugun 6-7 aydir sag kalcamda gecmeyen bir agri icin doktora gittim. Bel sinirlerimden birinin sag kalcama uzanan ucunda doktorun betimlemesine gore lanet bir fitik benzeri hastalik cikti. Ilac verdi ama agrin gecmezse igneyle girip sivi enjekte edecegiz dedi.

Ameliyati cok zormus. O bolgeye ulasmak cok zor dedi o yuzden ameliyat son care olacak. 6-7 aydir ara ara duzenli olarak agriyor ama son 2 haftadir surekli siddetli agriyor. 4 ay sonra bedelli gidecegim. O zamana kadar iyilesmezse yahut ameliyat falan olmam gerekir de o zamana denk gelirse bedelli yalan olur mu, raporla ileri bir tarihe atma olur mu yoksa 21 gunden muaf olma durumu olur mu hic bilmiyorum.

Bakalim, 4 ay icinde bedelliyi nasil etkileyecek bu durumum bilmiyorum. Her halimize cok sukur ama su askerlik mevzusu da hep sorun oldu bende.

eğer hareketini engelleyecek durum varsa gidene kadar tekrar sağlık kontrolü olunabiliyordu zaten, ona göre devlet hastanesine sevk edip raporla muaf edebilirler.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aynen hocam o sekildeymis. Kagit olayini bilmedigimiz ve arada da 15 gun gibi uzun sure olunca kafa karisti haliyle. Ama durumu netlestirdik cok sukur.
Telefondan girdiğim için net görememiştim, 15/02/2019 ile 02/03/2019 tarihleri arasında evrak işlemlerini halledeceksin. 02/03/2019 tarihinde askersin, 04/03/2019 tarihinde akşam saat 5te en geç teslim olmak zorundasın

bi de yol parası veriyorlar pttden alıyorsun 111 lira 92 kuruş benim :d

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
eğer hareketini engelleyecek durum varsa gidene kadar tekrar sağlık kontrolü olunabiliyordu zaten, ona göre devlet hastanesine sevk edip raporla muaf edebilirler.
Telefondan girdiğim için net görememiştim, 15/02/2019 ile 02/03/2019 tarihleri arasında evrak işlemlerini halledeceksin. 02/03/2019 tarihinde askersin, 04/03/2019 tarihinde akşam saat 5te en geç teslim olmak zorundasın

bi de yol parası veriyorlar pttden alıyorsun 111 lira 92 kuruş benim :d
4 ay boyunca ilac tedavisi alacagim. O aralikta ise yaramazsa igneyle girip sivi verecekler sinire. Bunlar cozum olmazsa artik o zaman ameliyat olacak hocam. Bakalim, agrim azalir da pek sorunum olmaz hic rapor isine girismem. Hazir guzel zamana cikmis daha sonra ki bir zamana ertelenme riskini goze almam. Askerligi yapamayacak durumda olursam ancak o zaman dusunecegim artik.

Eyvallah mudur. Mevzu biraz karisti ama hallettik cok sukur. Hayirli tezkereler.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
4 ay boyunca ilac tedavisi alacagim. O aralikta ise yaramazsa igneyle girip sivi verecekler sinire. Bunlar cozum olmazsa artik o zaman ameliyat olacak hocam. Bakalim, agrim azalir da pek sorunum olmaz hic rapor isine girismem. Hazir guzel zamana cikmis daha sonra ki bir zamana ertelenme riskini goze almam. Askerligi yapamayacak durumda olursam ancak o zaman dusunecegim artik.

Eyvallah mudur. Mevzu biraz karisti ama hallettik cok sukur. Hayirli tezkereler.
askerlik de bir yana umarım bir an önce iyileşir. ve dediğin gibi erteleme vs gibi durumlar can sıkıcı. ben de şuan keşke erken çıksaydı da hemen gidip gelseydim diyorum ama kısmet böyleymiş. hazır sen de kilo vs gibi sorunları da halletmişken umarım gidip gelebilirsin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
askerlik de bir yana umarım bir an önce iyileşir. ve dediğin gibi erteleme vs gibi durumlar can sıkıcı. ben de şuan keşke erken çıksaydı da hemen gidip gelseydim diyorum ama kısmet böyleymiş. hazır sen de kilo vs gibi sorunları da halletmişken umarım gidip gelebilirsin.
Eyvallah hocam. Benim icin guzel zamana denk geldi. Bir 5-6 kilo daha vermem lazim hedefime ulasmak icin bu aralikta fazla fazla veririm. Bu rahatsizligimin da seyri belli olur zaten. Tam zamanina denk geldi diyebilirim cok sukur. Insaallah herkes rahat sekilde yapar bitirir de bu dert son bulur boylece.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Allah razi olsun hocam. Dedigim gibiymis demek ki tarih muhabbetleri. Artik hayirli olsun diyelim. Simdiden hayirli tezkereler. Allah kolaylik versin hocam.

Cenk hocam tekrardan selamlar. Sevk belgemi ancak alabildim. Sevk belgesinde sevk tarihi ile katılım tarihi ayrı olarak yazıyor. Üstteki bilgi doğruymuş. Yaşadığın ve gideceğin ile göre pazartesi veya salı katılacaksın sevk kağıdında yazacak. İzmir'de yaşayıp Trabzon'da yapanlar salı günü katılmış mesela.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk hocam tekrardan selamlar. Sevk belgemi ancak alabildim. Sevk belgesinde sevk tarihi ile katılım tarihi ayrı olarak yazıyor. Üstteki bilgi doğruymuş. Yaşadığın ve gideceğin ile göre pazartesi veya salı katılacaksın sevk kağıdında yazacak. İzmir'de yaşayıp Trabzon'da yapanlar salı günü katılmış mesela.
Aleykum selam hocam tekrar hayirli tezkereler dilerim. Subeden de oyle demislerdi. Alacaginiz sevk kagidinda katilim tarihiniz yazacak. O tarihe gore gideceksiniz demislerdi. Artik zamani gelince gidip aliriz belgemizi. Insaallah sizin de guzel gecer askerliginiz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım