KAPALI BMW Marka Araç Alırken Neye Dikkat Edilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Aklımda BMW 5.20 serisi var (2004-2005-2006-2007). Bu modellerden araç seçerken yakıtın hangisi olmasını tavsiye edersiniz, 5.20d Dizel mi 5.20i Benzin olan mı daha çok tutuluyor, bu yaştaki arabayı alırken yakıt türünde neye dikkat etmem gerekiyor? Yani kısaca 15-20 yaş arası, 2000 motoru olan araçta hangi yakıt türü öne çıkıyor?

(Baktığım araçlar 75 Bin TL ve 90 Bin TL arası araçlar, lütfen bu konu haricinde cevap yazmayınız, başka araç önerisi istemiyorum, sadece soruma cevap verilirse sevinirim.)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
90 bin lik arabaya apaçi mi biner ya ? :)

826e8efa1bfed4f372d8fde3b1a0ac40.jpg

73b9dff4ba48348409f1a935dd8f47d3.jpg

CX1Ss5PWMAAU7CG.jpg
Egemen abimiz bi ikon yanlız hatatat şaka bi yana artık böyle modifiyeleri bıraktı. Tanışsanız çok iyi biri aslında.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Egemen abimiz bi ikon yanlız hatatat şaka bi yana artık böyle modifiyeleri bıraktı. Tanışsanız çok iyi biri aslında.

bir kaç muhabbetine denk geldim, yıllarda dalga geçilen adam aslında çok farklı biri :) ben de ironi amacıyla paylaştım zaten.

özetle:
bu zamanda 90 bin tl ne yazık ki araba piyasasında büyük bir değer değil. Bırakın 90'ı, güncel rakamları ile 200-250 bin üstü olan bmw'leri bile ne hale getiriyorlar. Bu bmw nin de suçu değil scirocco'nun da veya rcz'nin de. Biraz faça görünümlü arabaysa veya arkadan itişse, azcık para gören baba paralı közcüler böyle arabaları lekeliyor ne yazık ki. Baktığınız arabaların hem km'si yüksek, hem de malum kitle tarafından kullanılmış olması çok yüksek ihtimal. Özellikle galeriye düştüyse, mutlaka badireler atlatmıştır. Böyle arabalar ancak birinci veya ikicni sahibinden, ilana düşmeden bulunan eşten dostan alınabilir. Onda da 177 hp lik 520d olmamasına dikkat edilmelidir.

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
bir kaç muhabbetine denk geldim, yıllarda dalga geçilen adam aslında çok farklı biri :) ben de ironi amacıyla paylaştım zaten.

özetle:
bu zamanda 90 bin tl ne yazık ki araba piyasasında büyük bir değer değil. Bırakın 90'ı, güncel rakamları ile 200-250 bin üstü olan bmw'leri bile ne hale getiriyorlar. Bu bmw nin de suçu değil scirocco'nun da veya rcz'nin de. Biraz faça görünümlü arabaysa veya arkadan itişse, azcık para gören baba paralı közcüler böyle arabaları lekeliyor ne yazık ki. Baktığınız arabaların hem km'si yüksek, hem de malum kitle tarafından kullanılmış olması çok yüksek ihtimal. Özellikle galeriye düştüyse, mutlaka badireler atlatmıştır. Böyle arabalar ancak birinci veya ikicni sahibinden, ilana düşmeden bulunan eşten dostan alınabilir. Onda da 177 hp lik 520d olmamasına dikkat edilmelidir.
Peki bu fiyatlarda 3 serisinden hangisini önerirsiniz ?
Yalnız apaçi sürüyormuş, keko biniyormuş gibi şeyler söylemeyin :) teknik olarak bilgilendirirseniz o şekilde işime yarayacak, çünkü arabaya binen tiplere göre araç almıyorum. Sizin de dediğiniz gibi bu aracın suçu değil,tercih meselesi.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Peki bu fiyatlarda 3 serisinden hangisini önerirsiniz ?
Yalnız apaçi sürüyormuş, keko biniyormuş gibi şeyler söylemeyin :) teknik olarak bilgilendirirseniz o şekilde işime yarayacak, çünkü arabaya binen tiplere göre araç almıyorum. Sizin de dediğiniz gibi bu aracın suçu değil,tercih meselesi.
Binen tiplere gore arac alin almayin diyen yok.

Binen tiplerin kullandiklari araclari almayin diyen var.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Konunun dağılmayacağını söylemiştiniz. Şuana kadar kimse ağzını bozmadan iyisiyle kötüsüyle herşeyi yazdı, bizde şakayla karışık sohbetimizi ettik, kimse darılmadı gücenmedi. Ama bu şekilde bu forum eğer küfürlerle dolu bir forumsa hiç girmeden geri çıkayım admin :/ @Berkin
Burası görebileceğiniz en düzgün forumlardan biridir, kavga-gürültü, hakaret, küfür pek görülmüş şey değil bu forumda. Ancak geldiğinizden beri insanlarla olan iletişiminiz nedeniyle konu bu hâle geldi. Üslup önemli.

Hocam şuana kadar yazılan tek alakalı cevap bu olmuş, diğer arkadaşlar kendi kafalarına göre bir şeyler üretmişler, hiç alakası olmayan şeyler yazmışlar, çok teşekkür ederim ilginiz için.
Şimdi konuyu epey dağıttılar, ben tamda bunu sorcaktım, bu kayış-zincir muhabbeti nedir bundan bahseden olmuştu diğer formlarda.
Araç teknik bilgilerinden ziyade farklı şeyler üzerine odaklanıyorlar, bu şekilde yazdıkları hiçbirşeye dikkat etmedim, teknik bilgi istedim her zaman üstüne basa basa belirttim, önyargısız teknik bilgi lazım bana diye, ama arkadaşlar bmw e60 kasasını kötülemekten başka birşey yapmadılar eski mesajları okursanız anlarsınız, emeğine sağlık üstad, önerilerini dikkate alacağım.
Bunlar ve;
"Ben şuyum her şeyin farkındayım, onu geçin bunu söyleyin."
"Uzanamadığınız ciğere murdar demeyin."
Gibi mesajlarla da tuz biber ektiniz.

Burada konuştuğumuz kişilerin, arkadaşların ne iş yaptıkları ne kadar geliri oldukları hiç kimseyi ilgilendirmiyor emin olun. Burada meslek veya gelir kıyaslamak için bulunmadık, bulunmuyoruz. 20 binlik aracı olan da var 200 binlik aracı olan da. Herkes bilgisi, görüşü dahilinde mesajlar yazıyor. Burada zamanında kişilerin kullandığı arabalara laf edenler oldu, yine olacaktır. Bunu kötü niyetle yapmadıkları düşünüldüğü için sorun edilmiyor.

Konuya gelecek olursak, burada insanlar sizin iyiliğinizi düşünerek yazmış. Bu araçlar kötü ellere düşebiliyor denmiş. Yoksa zevk sizin para sizin. İster 300 binde dizel 520d alırsınız ister 500 binde LPGli 530i alırsınız, hiçbirimizi ilgilendirmez.
İyi niyetle yazılan bu yorumları hasetle yazıldı zannederek karşıt cephe almanıza gerek yok.

Şimdiden alacağınız araba hayırlı olsun, iyi günler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım