Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    153

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Moderatör tarafında düzenlendi:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@bt Huawei nova 5t ye baktın mı abi. NFC ve bildirim ledi var. Android 10 ve emui 10 sürümlerinide aldı. Kirin 980 kullanıyor işlemci olarak. Bende yeni aldım daha sabah ulaştı elime ilk görünüş olarak hoş duruyor. Uzun süreli iPhone kullanmamin ardından memnun edicek gibi duruyor beni. 3500 gibi fiyatlara bulabiliyor. En ucuz Evkur satıyor sanırım şuan.
çok iyi zamanda almışsın abim çok iyi zamanda

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
YAAAA, bi telefon bakayım dedim, fav.a aldığım cihazlara bugün bi baktım ben şokkkk.
Sebebini tesadüfen az önce öğrendim:
Bu video da bugün düşmüş daha

Yaaa, a****s**** yaa

cinnet geçircem

• Üzgün
Tepkiler: bt

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
432
445
1,445
İstanbul
Oppo a5 2020 nasıl telefondur arkadaşlar ?daha fazla telefonlar zamlanmadan alayım diyorum, mevcut telefonum htc desire 816 ömrünün son günlerini dolduruyor gibi artık

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
432
445
1,445
İstanbul
Maksimum bütçeniz ve beklentiniz nedir hocam ?
Bütçem 2000tl ve altı kendi görüşüm pahalı telefon almayı mantıklı bulmuyorum telefonda çok fazla oyun oynamam arada pubg falan belki daha çok internet ve sosyal medya için kullanıyorum şarjı mümkün olduğunca uzun süre gitmeli kamera kaliteside çok kötü olmasın yeterli

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bütçem 2000tl ve altı kendi görüşüm pahalı telefon almayı mantıklı bulmuyorum telefonda çok fazla oyun oynamam arada pubg falan belki daha çok internet ve sosyal medya için kullanıyorum şarjı mümkün olduğunca uzun süre gitmeli kamera kaliteside çok kötü olmasın yeterli
Realme 6i, Oppo A9, Redmi note 8 bu üçü belirttiğiniz telefondan daha iyi. 2000 lira civarına bulabilirseniz bunlardan birini alabilirsiniz. Oppo A9 ve Redmi note 8

Note 8'in ekranı daha iyi, hızlı şarj var, kameralar denk sayılır, Oppo'nun batarya kapasitesi daha iyi, bluetooth 5.0 desteği var, stereo hoparlör var.

2 bin lira seviyesinde bu ikisinden daha iyi model bulamadım açıkçası. Gözden kaçırdığım varsa eklerler muhakkak. Hangisi sizin için daha öncelikliyse ona göre karar verebilirsiniz.

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
432
445
1,445
İstanbul
Realme 6i, Oppo A9, Redmi note 8 bu üçü belirttiğiniz telefondan daha iyi. 2000 lira civarına bulabilirseniz bunlardan birini alabilirsiniz. Oppo A9 ve Redmi note 8

Note 8'in ekranı daha iyi, hızlı şarj var, kameralar denk sayılır, Oppo'nun batarya kapasitesi daha iyi, bluetooth 5.0 desteği var, stereo hoparlör var.

2 bin lira seviyesinde bu ikisinden daha iyi model bulamadım açıkçası. Gözden kaçırdığım varsa eklerler muhakkak. Hangisi sizin için daha öncelikliyse ona göre karar verebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Evofone Xiaomi TR distribütörü.

Bu aralar ben de takipteyim bu fiyat bandındaki yeni telefonları. O yüzden yeri gelmişken sorayım: Aklımda Realme 6 var. Fakat benim kullanım alışkanlıklarımı ciddi sekteye uğratacak iki eksiği var: NFC ve bildirim led'i. Hadi bildirim led'ini artık always on fonksiyonu sayesinde amoled ekranlarda fazla aramıyoruz ama bu cihazdaki ekran amoled de değil. :/
NFC'li, bildirim led'li veya amoled ekranlı, 3000₺ içerisinde, tercihen Android 10 ile gelen, Samsung-Huawei-Casper-Vestel dışında önerileriniz varsa alırım.
4000 bandında s10e tavsiye ederim abi. Samsung istemem demişsin ama bi bak derim. Elime geleli 4 gün oldu ama canavar gibi. Ben 4300 e aldım, 300 lira artmış fiyatı. Aradığın özelliklerin fazlası var. Android 10 ve One Ui 2.0 arayüzü çok iyi olmuş kaymak gibi akıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
4000 bandında s10e tavsiye ederim abi. Samsung istemem demişsin ama bi bak derim. Elime geleli 4 gün oldu ama canavar gibi. Ben 4300 e aldım, 300 lira artmış fiyatı. Aradığın özelliklerin fazlası var. Android 10 ve One Ui 2.0 arayüzü çok iyi olmuş kaymak gibi akıyor.
son kazıktan sonra mecburen caydım abim. her ihtimale karşı eski telefonumu adam etmeye çalıştım biraz kenara koydum. piyasayı da takipte kalarak eldekiler gidebildiği kadar gitsin diye beklicem.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Screenshot_20200510_042954_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Fiyatlar biraz insancıl hale çekildi, sizce hangisi? Veya başka seçenek var mı

Özellikleri karşılaştırdığımda note 9s daha mantıklı duruyor, daha yeni telefon ve Android 10 yüklü geliyor. Batarya da daha vs. Ama fiyat daha uygun ona şaşırdım. Üstelik arttırılabilir hafıza var, yani 64 GB versiyonu da 2700 falan o da alınabilir.

Aklımı karıştırdı açıkcası

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Ekli dosyayı görüntüle 26110

Fiyatlar biraz insancıl hale çekildi, sizce hangisi? Veya başka seçenek var mı

Son dönemde pek telefonlara bakmadım şimdi de sadece teknik veriler üzerinden söyleyeceğim.
Bunlar özellik bakımından bayağı yakınlarmış birbirine, bir kaç ufak fark var onlardan hangisi sizin için önemliyse o telefon ön plana çıkar mesela batarya konusunda note 9s %25 daha büyük,
ekran konusunda amoled olmasından ötürü mi9t daha iyi diyebiliriz ama boyut olarak da ufaktan diğerinden küçük,
çinli telefonlarda çıkış yılı bence önemli bu konuda note 9s daha iyi,
birinde olup diğerinde olmayanlardan mi 9tde nfc var diğerinde kızılötesi var, örneğin ben alıştım sürekli kullanıyorum kızılötesi olması büyük kolaylık,
işlemci olarak ikisi de iyi bir tık 9s önde gözüküyor, kamera konusunda da yakın gözüküyorlar ama farkı anlamak için internetten veya YouTubedan çektikleri fotoğrafları kıyaslamak lazım.
Sar değeri de 9sde iyi.

Velhasıl ben note 9s alırdım büyük ihtimal, örneğin illa nfc olmalı gibi bir önceliğiniz yoksa fiyatı da daha uygun ve daha yeni çıkmış telefon tercih edilebilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Son dönemde pek telefonlara bakmadım şimdi de sadece teknik veriler üzerinden söyleyeceğim.
Bunlar özellik bakımından bayağı yakınlarmış birbirine, bir kaç ufak fark var onlardan hangisi sizin için önemliyse o telefon ön plana çıkar mesela batarya konusunda note 9s %25 daha büyük,
ekran konusunda amoled olmasından ötürü mi9t daha iyi diyebiliriz ama boyut olarak da ufaktan diğerinden küçük,
çinli telefonlarda çıkış yılı bence önemli bu konuda note 9s daha iyi,
birinde olup diğerinde olmayanlardan mi 9tde nfc var diğerinde kızılötesi var, örneğin ben alıştım sürekli kullanıyorum kızılötesi olması büyük kolaylık,
işlemci olarak ikisi de iyi bir tık 9s önde gözüküyor, kamera konusunda da yakın gözüküyorlar ama farkı anlamak için internetten veya YouTubedan çektikleri fotoğrafları kıyaslamak lazım.
Sar değeri de 9sde iyi.

Velhasıl ben note 9s alırdım büyük ihtimal, örneğin illa nfc olmalı gibi bir önceliğiniz yoksa fiyatı da daha uygun ve daha yeni çıkmış telefon tercih edilebilir.
Aynen oldukça yakınlar ben de note 9se yakınım gibi. Yalnız @Cenk önceki sayfada reidmi serileri güncellemeleri de geç alıyor. 2nci planda benim için demiştim aklımı karıştırdı o yüzden buraya sizlere sorayım istedim

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
  • Haha
Tepkiler: alfhonso

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aynen oldukça yakınlar ben de note 9se yakınım gibi. Yalnız @Cenk önceki sayfada reidmi serileri güncellemeleri de geç alıyor. 2nci planda benim için demiştim aklımı karıştırdı o yüzden buraya sizlere sorayım istedim

mi9t'ye dönüyorm sanırım :D çok kişiyi aradım yazdım videoları inceledim sordm, mi9tye yöneldim. fikrimi değiştiren sebepleri yazacağım, @Cenk gelsin bi de :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
mi9t'ye dönüyorm sanırım :D çok kişiyi aradım yazdım videoları inceledim sordm, mi9tye yöneldim. fikrimi değiştiren sebepleri yazacağım, @Cenk gelsin bi de :D
Mudur iki telefon arasinda ki en bariz fark ekran deneyimlerinde.
Mi 9t'de centiksiz tam ekran amoled panel var. Bu panel ips ekrana gore renkleri daha guzel gosterir. Siyahlar ve karanlik kisimlar daha gercekcidir. Always on display ozelligi olur ve daha az guc tuketir. Markalar ips paneli sadece maliyeti dusuk oldugu icin kullanir.

Onun haricinde iki telefon arasinda bariz farklar yok. İslemcilerde bile uc asagi bes yukari benzerler. 9s'de ki islemci 720G oyun icin uretilen modellerden. Ama mi 9t'de ki 730 ile aralarinda bariz fark yok. Batarya kapasiteleri arasinda ki farkin da gunun sonunda bariz fark olusturacagini dusunmuyorum. Cunku pil testlerinde 4000 mahlik mi 9t, nice 4500 - 5000lik telefondan daha iyi ya da benzer sonuclar alabildi. 9s'de ki ips panelden dolayi guc tuketimleri arasinda bariz fark olmayacaktir. Belki 9s'de ekran acik suresini 1 2 saat daha fazla alirsin onda 1000 mahlik fark oldugu icin.

Hangisini alirsin diye sorarsan o tamamen senin beklentine kalmis bir sey. İki telefon da uzmez pisman etmez.

Ben telefonda metal ya da aluminyum kasa isterim. Tutarken verdigi kalite hissi ve dayaniklilik icin. Tam ekran deneyimi yaninda amoled panel olmasi benim icin oncelikli. Cunku ips panel sevmiyorum. Ayrica guncellemelere takintili oldugumdan mi serisi tercih ediyorum. Guncelleme konusu soyle; mi ve redmi serilerinin hepsi benzer sayida guncelleme alir. Bazen mi serileri biraz daha fazla alabiliyor. Ama iki seri arasinda ki fark zamanlama oluyor genelde. Redmiler biraz daha gec alir.

Telefonlarin karsilastirmasiyla ilgili herhangi bir video falan izleyemedim. O yuzden yazdiklarim tamamen okuduklarimdan cikardigim tahmin. Dedigim gibi mudur iki telefon da iyi neye ihtiyacin varsa ona gore tercih yap derim. Youtube'dan da inceleme videolarina bak muhakkak.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Mudur iki telefon arasinda ki en bariz fark ekran deneyimlerinde.
Mi 9t'de centiksiz tam ekran amoled panel var. Bu panel ips ekrana gore renkleri daha guzel gosterir. Siyahlar ve karanlik kisimlar daha gercekcidir. Always on display ozelligi olur ve daha az guc tuketir. Markalar ips paneli sadece maliyeti dusuk oldugu icin kullanir.

Onun haricinde iki telefon arasinda bariz farklar yok. İslemcilerde bile uc asagi bes yukari benzerler. 9s'de ki islemci 720G oyun icin uretilen modellerden. Ama mi 9t'de ki 730 ile aralarinda bariz fark yok. Batarya kapasiteleri arasinda ki farkin da gunun sonunda bariz fark olusturacagini dusunmuyorum. Cunku pil testlerinde 4000 mahlik mi 9t, nice 4500 - 5000lik telefondan daha iyi ya da benzer sonuclar alabildi. 9s'de ki ips panelden dolayi guc tuketimleri arasinda bariz fark olmayacaktir. Belki 9s'de ekran acik suresini 1 2 saat daha fazla alirsin onda 1000 mahlik fark oldugu icin.

Hangisini alirsin diye sorarsan o tamamen senin beklentine kalmis bir sey. İki telefon da uzmez pisman etmez.

Ben telefonda metal ya da aluminyum kasa isterim. Tutarken verdigi kalite hissi ve dayaniklilik icin. Tam ekran deneyimi yaninda amoled panel olmasi benim icin oncelikli. Cunku ips panel sevmiyorum. Ayrica guncellemelere takintili oldugumdan mi serisi tercih ediyorum. Guncelleme konusu soyle; mi ve redmi serilerinin hepsi benzer sayida guncelleme alir. Bazen mi serileri biraz daha fazla alabiliyor. Ama iki seri arasinda ki fark zamanlama oluyor genelde. Redmiler biraz daha gec alir.

Telefonlarin karsilastirmasiyla ilgili herhangi bir video falan izleyemedim. O yuzden yazdiklarim tamamen okuduklarimdan cikardigim tahmin. Dedigim gibi mudur iki telefon da iyi neye ihtiyacin varsa ona gore tercih yap derim. Youtube'dan da inceleme videolarina bak muhakkak.
Sağolasın reis yorumların için 😊 şimdi bi ufak işim var onu halledeyim, son anda fikir değiştirmezsem eğer mi 9t alacağım.

@bt @Sailor ve @Alcantara ile de görüştüm, fikir aldım. Videoları izledim.

İşimi hallettikten sonra neden mi9t tercih ettiğime dair bir şeyler yazacağım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım