Continental boykotu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Anlayamadığın bir nokta var, Kilise roket düşmesinin nedeni olarak yanlış dış politika gösteriliyor, muhalefeti iktidarı sevmeyeni falan değil mevcut iktidar bile önceki başbakanı sorumlu tutuyor. Hal böyle olunca da insan ister istemez soruyor kişilerin hatalarını bedelini neden halk ödüyor diye.
Bu noktaya gelmemizin nedenleri tabii ki önemli fakat sizin yüzünüzden diyip de her şeye karşı çıkılması saçmalık. Gerekeni seçimde yaparız :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu noktaya gelmemizin nedenleri tabii ki önemli fakat sizin yüzünüzden diyip de her şeye karşı çıkılması saçmalık. Gerekeni seçimde yaparız :)

Karşı çıktığım nokta roketlerin sorumlusunun bile muhalefetmiş gibi lanse edilmesi, yaşananlara la noliiiyy diyenlerin vatan haini ilan edilmesi.
İstenilen ise iktidarların hamlelerinin sorgulanmaması, sorgulayan vatan haini.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Karşı çıktığım nokta roketlerin sorumlusunun bile muhalefetmiş gibi lanse edilmesi, yaşananlara la noliiiyy diyenlerin vatan haini ilan edilmesi.
İstenilen ise iktidarların hamlelerinin sorgulanmaması, sorgulayan vatan haini.
Haklısın, ben de çok kızıyorum. Ülke meselesi olayı bile iç siyaset malzemesi haline getirenlerin yüzüne tüküresim geliyor. Helikopter düştü deyip tekrardan parti toplantısına devam ediyor. Normal bir şeymiş gibi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Karşı çıktığım nokta roketlerin sorumlusunun bile muhalefetmiş gibi lanse edilmesi
Abi zaten bu ülkede muhalefetin ne gücü, yetkisi var da dış siyasette etken rol oynayacaklar, ülkeyi savaşa sürükleyecekler de Kilise, oraya buraya bomba atılacak. Muhalefetin kendi içinde sözü geçmiyor.. Benim bu ülkede gönül rahatlığı ile destekleyebileceğim hiç bir siyasi ve siyasi parti yok. Gelen ve var olan herkese aynı mesafedeyim. Biz bu hale cehape yüzünden geldik diyenler takkesini önüne koyup bir düşünsün. Chp'nin durumu bu hale getirecek gücü olsa zaten bu kadar basiretsiz hale gelmezdi. Mhp desen akp'nin arka bahçesi, sözünden çıkmıyor. Geriye başka muhalefet falan da kalmadı zaten.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Abi zaten bu ülkede muhalefetin ne gücü, yetkisi var da dış siyasette etken rol oynayacaklar, ülkeyi savaşa sürükleyecekler de Kilise, oraya buraya bomba atılacak. Muhalefetin kendi içinde sözü geçmiyor.. Benim bu ülkede gönül rahatlığı ile destekleyebileceğim hiç bir siyasi ve siyasi parti yok. Gelen ve var olan herkese aynı mesafedeyim. Biz bu hale cehape yüzünden geldik diyenler takkesini önüne koyup bir düşünsün. Chp'nin durumu bu hale getirecek gücü olsa zaten bu kadar basiretsiz hale gelmezdi. Mhp desen akp'nin arka bahçesi, sözünden çıkmıyor. Geriye başka muhalefet falan da kalmadı zaten.

heh aynen katılıyorum, ülkede muhalefet yok hiç bir şey yok. Kendi içinde demokrasiyi sağlayamayan CHP'den MHP'den de cacık olmaz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
heh aynen katılıyorum, ülkede muhalefet yok hiç bir şey yok. Kendi içinde demokrasiyi sağlayamayan CHP'den MHP'den de cacık olmaz.
Olmuyor zaten.. Man adaları belgelerinin gerçek olduğunu ispat edin istifa ederim dedi cumhurbaşkanı. Belgeler savcılığa gitti, bankalarla gerekli yazışmalar yapıldı ve savcılık belgelerin gerçek olduğunu söyledi. Kalemler tek tek yayınlandı. Cumhurbaşkanı ve geniş ailesi kaynağı belli olmayan milyonlarca doları uyduruk bir adadaki paravan şirkette aklamışlar. Mahkeme de vergi kaçırma tespit etmedik o yüzden takipsizlik kararı verdik demiş. Yahu milyonlarca dolar paranın kaynağı neresi ? Hangi yolla bu paralar elde edilmiş ? Bunların hiç önemi yok. Basiretsiz chp yöneticileri daha ellerindeki belgelerin gerçekliğinin savcılık tarafından onaylanmasına rağmen bir halt yapamadılar. Bu salaklar mı dış siyaseti bozacak, etkin rol oynayacak.. Yani gülerler adama.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
-2015 yılında Türkiye'nin toplam ihracatı 142.6 milyar dolar. Bunun 16 milyar doları Almanya'ya gerçekleşmiş. Yani ihracatımızın %10'unu Almanya'ya yapıyoruz.
-2015 yılında Almanya'nın ithalatı 1.1 trilyon dolar. Türkiye'den ithalatı 15-17.8 milyar dolar arasında.

Peki bunlar ne anlama geliyor. Almanya bizim için %10 demekken, biz onlar için ne yazık ki % 1.3 oranındayız. Tamam kendimizi küçük görmeyelim ama lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini de anlayalım. Az konuşup bol çalışmaktan, düşünmekten, tasarlamaktan, üretmekten, markalaşmaktan başka çaremiz yok.
http://www.ihracateksperi.com/almanya-ihracat/

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Valla kimde kusura kalmasin eskiden bende chp ye oy verirdim baktim ataturkun partisi lafda kalmis bir ise yaramiyorlar biraktim sonrasinda.simdi sunda hemfikirim evet muhalefet cok zayif , ustune koltuk sevdalari var.
Ama gene ayni seyi soyluyorum ulke bu kadar kotu durumda iken hala iktidarda kalabilmek basli basina bir basari oykusu basli basina bir zekadir. (Kendisinin bu plani yapmadigini biliyorum o sadece resim ) baska ulkede alim gucu bu kadar dusuk olsun isyan veya ic savas cikar bu halk hala koyun gibi en pahali benzini aliyor . En pahali vergiyi verip en pahali arabaya biniyor. Asgari ucretle ucu ucuna gecinmeye calisan (istanbulda asgari ucretle yasanmaz ) bir evi bile olmayan sehit aileleri var. Onlari es gecip elin suriyelisine ev veriyorsun.

Konya ile benzer yuzolcumune sahip hollandanin bile turkiyeden daha fazla ihracat yaptigi , tum ulkeyi satmis ustune her yeri ozellestirmis, gecmedigimiz kopru icin bile para verdigimiz ( ki daha kopru yapamiyoruz ) bugunlerde halki bu sekilde sakin tutmak kesinlikle basaridir.ben muslumanim dinime baglayim dedikten sonra caldigi paralar , devletin onemli makamlarina yerlestirdigi adamlar ( sinav sorularini verip andavallara yuksek puanlar aldirdilar ) ortaya cikti genede isin icinden siyrildi. Durup dururken savasa soktu , bir gecede herkesi olume surukledi kendi hatasi yuzunden yinede bir kahramanlik oykusu yazildi.
Artik oyle bir hal aldi ki milletin onune simit koysa bakin bu et dese inanacak milyonlarca kisi var. Maalesef karsisina guclu bir insan da cikmadigi icin istedigini yapabiliyor.
Bugun tamamen disa bagimli durumdayiz. Atar yapip tukurdugumuzu yaliyoruz kimsenin yuzu kizarmiyor.oy verilirken elektrikler kesilir arabalar ortaya cikar tarlalara gomulur oylar yollara sacilir halk gene sus pus olur.
Dis borclarimizi bas bas bagirirlar bitanesi cikar sahte bir grafik yapar herkes yine ona inandir. Tabi gene videolar ses kayitlari kutular montaj hepsi hileli.
A dan z ye (neredeyse) dogru olan yanimiz yok.sezarin hakki sezara iyi hale gelen seyler var ama genel resme bakinca insanin morali bozuluyor.
İsin garibi karsima tartisacak adam aldigimda sanki fabrikadan cikar gibi hepsi yok eskiden kuyruk vardi saglik soyleydi vs diye hepsi ayni agizdan ayni metni okuyor. Tum bu olumsuzluklara ragmen ulke vergisini verenler sayesinde bir sekilde donuyor. Donuyorda zenginler coktan kacmaya basladi. Profesorler bilim adamlarida kalmamaya basladi.
Tabi onlari geri kazanmak yerine basarilari yerlerde olan imam hatip liseleri her yere acildi. Hepsi yeni hepsi de guzel tabi kenarda anadolu liseleri kan agliyorken.
Ozet olarak bu donem bir basari oykusudur. Yurtdisinda bize guluyorlar ben soyleyeyim.ve bunda kesinlikle haklilar. Ataturk gibi bir liderden sonra boyle birseye bu halk nasil izin verir ben gercekten anlamiyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Sailor O halkın da Atatürk'ü anladığı meçhul zaten. Fazla derin düşünmenin bir anlamı yok. Varlığı bilmeyen bir milleti yokluğa ikna etmek kolaydır. Bahsettiğin o kitlenin büyük çoğunluğunu bugün o sövdükleri, Avrupa bizi kıskanıyor dedikleri ülkelere gönderip normal gelirli bir işte 10 yıl boyunca ikamet ettirsen döndüğünde burada yaşamak bile istemezler. Dediğim gibi varlığı bilmeyen bir milleti yoklukta daha kolay kandırırsın. Netice itibariyle de savunulan siyasiler savunan halktan daha zengin olup çıkar.

Bu arada ufak bir ekleme yapayım; varlık ve yokluktan kastım sadece maddiyat değildir. Düşük eğitim kalitesi, iş ahlakı kalitesi, kötü ekonomik düzen, adaletsiz düzen, bozuk sosyal yaşam v.b durumlar da varlık ve yokluk konusuna dahildir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Atatürk'ü anlayamıyor oluşumuza çok üzülüyorum. Konuyla hiçbir alakası olmayan bir yorum yaptım mazur görün ama gerçekten bana çok dokunuyor...
Atatürk'e sallayanların hemen hemen büyük bir kesimi dindar kesimdir. Fakat bu kesimin geneline baktığımızda bilmediği bir dini yaşamaya çalıştığını görürüz. Kendi aralarında bağımsız olması gereken devlet ve din olgusunu birbirine karıştırıp harman eden kitleye Atatürk'ü anlatamazsın. Bu noktadan sonra şöyle düşünebiliriz ki bilmediğin bir din üzerinden Atatürk'ü değerlendirmeye çalışmak tabii ki onu anlayamama, yaptıklarını idrak edememe noktasına götürür kişiyi.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Atatürk'e sallayanların hemen hemen büyük bir kesimi dindar kesimdir. Fakat bu kesimin geneline baktığımızda bilmediği bir dini yaşamaya çalıştığını görürüz. Kendi aralarında bağımsız olması gereken devlet ve din olgusunu birbirine karıştırıp harman eden kitleye Atatürk'ü anlatamazsın. Bu noktadan sonra şöyle düşünebiliriz ki bilmediğin bir din üzerinden Atatürk'ü değerlendirmeye çalışmak tabii ki onu anlayamama, yaptıklarını idrak edememe noktasına götürür kişiyi.
Aynı zamanda o kişiler her zaman Osmanlı’yı savunur. Onlara göre Osmanlı fazlasıyla sorunsuzdur ve Atatürk bu düzeni yıkmıştır. Osmanlı’yı öve öve bitiremeyenden uzak dururum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı zamanda o kişiler her zaman Osmanlı’yı savunur. Onlara göre Osmanlı fazlasıyla sorunsuzdur ve Atatürk bu düzeni yıkmıştır. Osmanlı’yı öve öve bitiremeyenden uzak dururum.
Osmanlı İmparatorluğu da bizim ecdadımız. En azından soy olarak hepsi olmasa da kökeni Türklere dayanır. Bunu kabul etsek de etmesek de gerçek değişmez. Ama senin de dediğin gibi Osmanlı'yı göklere çıkarıp Cumhuriyeti ve bununla beraber Atatürk'ü yerle bir etmeye çalışanlara ben de itibar etmem. Çıkarını düşünen siyasilerin ve yobaz cemaatlerin ağzından konuşuyorlar.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Osmanlı İmparatorluğu da bizim ecdadımız. En azından soy olarak hepsi olmasa da kökeni Türklere dayanır. Bunu kabul etsek de etmesek de gerçek değişmez. Ama senin de dediğin gibi Osmanlı'yı göklere çıkarıp Cumhuriyeti ve bununla beraber Atatürk'ü yerle bir etmeye çalışanlara ben de itibar etmem. Çıkarını düşünen siyasilerin ve yobaz cemaatlerin ağzından konuşuyorlar.
Aynen öyle. Atatürk sayesinde Cumhuriyeti kısa zamanda ilan ettiğimiz için bazı insanlar değerini bilmiyor diye düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen öyle. Atatürk sayesinde Cumhuriyeti kısa zamanda ilan ettiğimiz için bazı insanlar değerini bilmiyor diye düşünüyorum.
Söylediğim gibi halk kesiminden Atatürk'e muhalefetin tek sebebi dindar olup dinini bilmeyenlerin serzenişleridir. Onlara göre Osmanlı ve padişahları dindar, Atatürk ve Cumhuriyet dinsizdir. Ama zaten mevzunun dindar yahut dinsiz olmakla bir alakası yok. Devletler, yönetim şekilleri, siyasi rejimler bunların hiç biri dinle bağdaşlaştırılamaz. Din zaten bu olgular için değildir. Neyse bunlar uzun ve karışık mevzular. Zaten kaç yaşına gelmiş koca koca insanlar bu saate kadar bu analizleri yapamadıysa bu saatten sonra da yapamaz. Tek temennimiz alttan gelen nesil mümkün olduğunca az zehirlensin. Hayırlısı olur inşaallah.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Sizin gibi abilerim, kardeşlerim olduğu için ve bizler gibi mantıklı dusunenlerin az da olsa bildiği şeyleri saygılı ve sakin bir şekilde aktarabildigi ortamlar olduğu için tanrıya hamdolsun. Teşekkür ederim gerçekten

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım