dolar 6 tl oldu herkesi alalım buraya kazanıyoruz savaşı!!

ekonomi savaşını kazandıkmı?

• kazandık

• kaybettik

• kazanmak üzereyiz

• kaybetmek üzeriyiz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
herkesin fikrine saygı duyuyorum neden böyle oluyor? 2023 gelince olacakalr için kazanıyoruz 5 e düşsün yeter bize eskiden zaten 1 tl bulamazdık
5e düşsün yeter mi? Ayrıca şu an yarın sabaha ne göreceğimiz belirsizken siz nasıl 5 sene sonrasının hesabını yapabiliyorsunuz?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bor felan illa ki bir nebze rahatlatır bizi ama kurtaramaz ayrıca ne arabası ya :D biz 10 sene daha araç satamayız.
Bu aracın pazarlaması seri üretime geçilmesi dağıtıcı firması ohoooo.
Bor felan hikaye.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
BMW’deki idrive 6-7 senede anca kullanımı kolay yapıldı,birşeylerin oturup rahatça satılabilmesi için zaman lazım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadaşlar şu konuda bi anlaşalım, çevrenize de anlatın. Bor çıkaramıyormuşuz amerikaya veriyomuşuz o bize geri satıyormuş falan hikaye bunlar.

http://www.etimaden.gov.tr/haber/ye...abii-kaynaklar-bakani-berat-albayrak-acikladi

2018-08-16 (1).png

https://www.sabah.com.tr/galeri/turkiye/bor_madeni_460873613666

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben bu olaylarda hükümetin arkasındayım arkadaşlar, neredeyse tüm dünya bize destek veriyor çünkü dünyanın geri kalanı amerikanın bu yaptırımlarından bıkmış vaziyette, diğer ülkeler için maşa konumundayız, sonuç almaya başladık. ŞİMDİ O ŞEREFSİZ ARAÇ MARKALARI HAYVANİ ZAMLAR YAPIP DOLAR DÜŞTÜĞÜNDE ELBETTE FİYATLARINI İNDİRMEYECEK, BU SAATTEN SONRA SIFIR ARABA ALANA İYİ GÖZLE BAKMAYACAĞIM. Benzin 7 lira olmuş hayırlı olsun, geciken bir hamle idi. Dünya’nın en pahalı benzinini kullanırken nası bir anda en ucuz benzinin kullanır olduk anlamıyorum :S

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bu arada faizlerin artması da doların düşmesinfe büyük etken, bakalım ilerleyen günlerde ne olacak, ülkedeki bu stabiletisizlik kafayı yedirtecek. Dolar 7 ye mi sabitleniyo, sabitlensin artık, sürekli fiyatlar bi aşağı bi yukarı, millet zarar mı ediyo kar mı ediyo karar veremedi.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Ben bu olaylarda hükümetin arkasındayım arkadaşlar, neredeyse tüm dünya bize destek veriyor çünkü dünyanın geri kalanı amerikanın bu yaptırımlarından bıkmış vaziyette, diğer ülkeler için maşa konumundayız, sonuç almaya başladık. ŞİMDİ O ŞEREFSİZ ARAÇ MARKALARI HAYVANİ ZAMLAR YAPIP DOLAR DÜŞTÜĞÜNDE ELBETTE FİYATLARINI İNDİRMEYECEK, BU SAATTEN SONRA SIFIR ARABA ALANA İYİ GÖZLE BAKMAYACAĞIM. Benzin 7 lira olmuş hayırlı olsun, geciken bir hamle idi. Dünya’nın en pahalı benzinini kullanırken nası bir anda en ucuz benzinin kullanır olduk anlamıyorum :S
şöyleki beton yerine eğer üretime, tarıma, sanayiye yatırım yapsaydık bu kadar kırılgan bir ekonomi olmazdı. Trump'ın attığı 80 karakterli tweet ile dolar 80 kuruş artmazdı. Ve şimdi bu saatten sonra üretim yapacağız, onlardan almayacağız biz onlara satacağız tarzı açıklamalar komik geliyor. 16 sene boyunca aklınız neredeydi diye.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kimse kusura bakmasın ama bu hükümet vatanperver ve milliyetçi davranmadıktan sonra hiç bir şartta desteklemem. Herkes Amerika'ya sallayıp duruyor ama 16 yıldır bu ülkeyi yönettiğini iddia edenler bugünlerin gelmemesi için ne yaptı ? Forum yönetiminden rica edin, 2-3 sene evvel sohbet başlıklarında yaptığımız yorumları çıkarsınlar. Biz müneccim değiliz ama batmaya doğru gidiyoruz, ekonomimiz kötü durumda, dünyanın bilmem kaçıncı iyi ekonomisiyiz diyenlere aldırmayın, yurt dışından alınan borçları üretim ve getirisi olmayan binalara, köprülere, yandaş müteahitlere yedirip durdular, borcu kapatabilmek için özelleştirme adı altında kurumları yabancı sermayelere sattılar diye bir tarafımızı yırttık. Biz bunları söylerken bize fetöcü dendi, hain dendi, dinsiz dendi, pkk'lı dendi her halt dendi..

Millet Amerika'ya sarıp duruyor, peki 16 yılın sonunda ülkeyi bu hale getirenlerin hiç mi suçu yok ? Bu adamların zihniyetinin bizi ne hale soktuğu ortada hani hesap soran ? Şimdi bu hükümet neyini değiştirdi ki ben destek olayım ? Zaten bu hale gelmemizin sebebi yanlış politikalar değil mi ? Hala çıkıp tv'ye Kanal İstanbul'u yapacağız falan diyorlar. Akıllandıkları yok. Ben bir vatandaş olarak Rusya'nın, Çin'in, İran'ın ABD'nin politikalarına karşı bizi maşa olarak kullanmasına, bizi öne sürüp halkımızın iyice fakirleşmesine karşıyım. Ben bunun için çalışıp çabalayıp 3 kuruş parayla hayatımı sürdürmeye çalışmaya karşıyım. Bence artık vatandaşın biraz daha aklını başına toplaması ve gerçek sorumlular kimse onlardan hesap sormayı bilmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

canmemo

Asfalt Kurutucu
3 Eki 2016
6
7
595
Kimse kusura bakmasın ama bu hükümet vatanperver ve milliyetçi davranmadıktan sonra hiç bir şartta desteklemem. Herkes Amerika'ya sallayıp duruyor ama 16 yıldır bu ülkeyi yönettiğini iddia edenler, bugünlerin gelmemesi için ne yaptı ? Forum yönetiminden rica edin, 2-3 sene evvel sohbet başlıklarında yaptığımız yorumları çıkarsınlar. Biz müneccim değiliz ama batmaya doğru gidiyoruz, ekonomimiz kötü durumda, dünyanın bilmem kaçıncı iyi ekonomisiyiz diyenlere aldırmayın, yurt dışından alınan borçları üretim ve getirisi olmayan binalara, köprülere, yandaş müteahitlere yedirip durdular, borcu kapatabilmek için özelleştirme adı altında kurumları yabancı sermayelere sattılar diye bir tarafımızı yırttık. Biz bunları söylerken bize fetöcü dendi, hain dendi, dinsiz dendi, pkk'lı dendi her halt dendi..

Millet Amerika'ya sarıp duruyor, peki 16 yılın sonunda ülkeyi bu hale getirenlerin hiç mi suçu yok ? Bu adamların zihniyetinin bizi ne hale soktuğu ortada hani hesap soran ? Şimdi bu hükümet neyini değiştirdi ki ben destek olayım ? Zaten bu hale gelmemizin sebebi yanlış politikalar değil mi ? Hala çıkıp tv'ye Kanal İstanbul'u yapacağız falan diyorlar. Akıllandıkları yok. Ben bir vatandaş olarak Rusya'nın, Çin'in, İran'ın ABD'nin politikalarına karşı bizi maşa olarak kullanmasına, bizi öne sürüp halkımızın iyice fakirleşmesine karşıyım. Ben bunun için çalışıp çabalayıp 3 kuruş parayla hayatımı sürdürmeye çalışmaya karşıyım. Bence artık vatandaşın biraz daha aklını başına toplaması ve gerçek sorumlular kimse onlardan hesap sormayı bilmesi gerekiyor.
Sonuna kadar katılıyorum lakin bu millet dolar 7 lira olduğunda bile aklını başına almadıysa bundan sonrada almaz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sonuna kadar katılıyorum lakin bu millet dolar 7 lira olduğunda bile aklını başına almadıysa bundan sonrada almaz.
Hükümet akıllanıp doğru düzgün hamleler yaparsa bu dar boğazdan bir müddet daha kurtuluruz. Ama bu kafayla giderlerse, borcu borçla çevirmeye devam edip saçma sapan yatırımlara para harcarlarsa bugünden daha kötü hale geliriz. Ödeyecek hiç bir şey kalmadığında vatandaşa maaş verememeye, büyük oranda işten çıkarmaya, banka hesaplarına, mallarına el koymaya kadar gider bu iş kimse farkında değil. İnşaallah iş o noktaya varmaz ama o noktaya varırsa ancak o zaman uyanır bu millet.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Şu anda bu sarmaldan (kur, faiz, enflasyon) zararsız çıkmanın yolu yok. Haziran ayında başkan değişip, başka hükümet olsaydı da yoktu, yine yok. Çok sıkı bir perhize grip, ciddi bir disiplinle bir yıl kemerlerin sıkılması lazım .. ondan sonrada sürekli bütçe disipliniyle çalışılması lazım deniyor.....

Millet aç kalmadıkça hiç birşey olmaz, almazlar yeni araba, iPhone veya 10tl ye benzin koyup gezemeler, ne zamanki Ak parti ile eli bollanmış, para görmüş kişiler aç kalır, o zaman iş değişebilir (ben ona da inanmıyorum ayrı) .. bakın, görün ki, Dolar beş ve daha alt seviyeleri gördüğünde, "biz bu savaşı(!) kazandık" naraları atılacak, bundan da oy toplanacak ...

Bu arada Rusya ve Çinden kimse çok birşey beklemesin... bu ülkeler emin olunki ABD den daha acımasız olurlar para verdiklerinde ... hoş onlarında şu sıra çok keyfi yok. Beğenin veya beğenmeyin ama ABD ve Avrupa ile düzeyli ilişkilerimizi korumaktan ve uzun vadede kendi göbeğimizin bağını, kendimiz kesmekten başka çaremiz yok.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Gösterge faizi %28. Swap kısıtlamalarından dolayı piyasada TL yok borsa boyuna ekside. Kurşunlarını hızlı harcıyorlar.
Bir de gittim aptal gibi pazartesi daire satışı yaparken alıcının doları var diye bozdurmadan dolar aldım bana öyle büyük girdi ki. Çıkarken ayrı giriyor inerken ayrı giriyor bana. 3 gündür mal gibi piyasa ekranına bakıyorum.

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
hükümetin hataları da var ama türkiyeye karşı oynanan oyunu görmemek doğru olmaz. Her işte bir hayır vardır. Eğer dolar euro bu kadar artmasaydı ne çinle bu kadar haşır neşir olacaktık ne de rusya iran gibi ülkelerle yerli para kullanacaktık. Krizi daha atlatmadık ama atlatacağız. Eğer çin hamlemiz olumlu sonuçlanır hükümetin ileriye dönük yatırım planları üretmeye dayalı olursa ki öyle olacak çok daha güçlü türkiye olacağız.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Gösterge faizi %28. Swap kısıtlamalarından dolayı piyasada TL yok borsa boyuna ekside. Kurşunlarını hızlı harcıyorlar.
Bir de gittim aptal gibi pazartesi daire satışı yaparken alıcının doları var diye bozdurmadan dolar aldım bana öyle büyük girdi ki. Çıkarken ayrı giriyor inerken ayrı giriyor bana. 3 gündür mal gibi piyasa ekranına bakıyorum.

Geçmiş olsun ... Pazartesi günü çok yüksekti kur ... birden hızlı yükselmişti... belki ileride daha yukarı çıkar, ama o seviyelerden Pazartesi almak, kısa vadede TL ye dönülecekse büyük riskti...

Bende gümrükten mallarını çekmeyen/çekemeyenleri duydum ... "Gümrükten malı çekip rafa veya satışa koysak hangi kurdan fiyatlayacağız" kaygısı olanlar çok ... ciddi bir zarar potansiyeli var...

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Valla artık ben hüloo olan tayfaya acımayı bıraktım. Bunlara her şey müstehak. Gerekirse aç kalsınlar o zaman anlarlar fakirleştiklerini. Forumda birinin dediği gibi dışarı çıkmam,arabayla gezmem, gereksiz harcama yapmam evde oturur dizi film izlerim fakat bu hüloo tayfa ekmek dahi bulamayacak hale geldiklerinde o zaman anlarlar başka türlü anlamalarının imkanı yok.

Bir örnek vermek gerekirse geçen bayram bir akrabamla tartıştım. En basitinden 5 yıl önce ki petrol fiyatlarından açtım konuyu. Şuan 100 tl alıyorum yetiyor bana dedi. Şuan 100 tlye kaç litre alıyorsun dedim daha sonra da 5 yıl önce kaç litre alıyordun dedim. Verdiği cevap: o zamanlar maaşım bu kadardı şimdi daha fazla dedi. O zaman ki maaşını yakıt fiyatına bölünce şu kadar litre alabiliyorken şimdi ki maaşınla neden 150 litre daha az benzin alıyorsun dedim. Olsun ama maaşım zamlandı dedi. O zaman bıraktım ben bunlarla uğraşmayı..

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Geçmiş olsun ... Pazartesi günü çok yüksekti kur ... birden hızlı yükselmişti... belki ileride daha yukarı çıkar, ama o seviyelerden Pazartesi almak, kısa vadede TL ye dönülecekse büyük riskti...

Bende gümrükten mallarını çekmeyen/çekemeyenleri duydum ... "Gümrükten malı çekip rafa veya satışa koysak hangi kurdan fiyatlayacağız" kaygısı olanlar çok ... ciddi bir zarar potansiyeli var...
Parayı kısa vadede kullanmayacağım illa ki çıkacak yerine bir daha ama ne zaman. Acayip koydu normal hayata adapte olamıyorum.

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
herşeye zam geldi bence dolar düşsede bunlar düşmez hiç değilse teknolojik aletler düşer biraz otomoniller belirli değil market vb. düşmeyeceği kesin

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Bu arkadas troll olabilir mi acaba ya geçende 1.5 dynamique megane2yi 24bin tlye aldım diyordu:d
kardeşim cidden buldum 25.500 tuttu toplam 500 tl ağır bakım yaptım 250.000 de ama motor vızır vızır dizel ve :) şans işi 3000 tl hasar kaydı var oda arabanın aynaları kırılmış o yüzden oluşmus motor %86 çıktı 26 bin tlye veren var paraya sıkışıp ama trameri fazla oluyor yani fake vb. değilim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım