En Son Ne Aldınız?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,286
3,919
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Trw ön-arka disk
Trw ön-arka balata
Ate hidrolik yağı
20201130_120427-min.jpg

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,286
3,919
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hidrolik değişiminden sonra pedalda hissiyat olarak bir değişme olursa yazabilir misiniz? Nasıl olacak merak ediyorum.
Az önce değişti yaklaşık bi 10-15 km sürdüm pedal yumuşacık yani bu benim disk ve balataların bitmesinden kaynaklı da olabilir ama. Önceden istediğim dozajlamayı yapamıyordum frene ya çok tutuyor ya hiç tutmuyor gibiydi.
Şimdi pedalın çalışma aralığı çoğalmış gibi geldi hatta bana.
Istediğim dozajda fren yapabiliyorum. Disk ve balata yeni olduğu için çok zorlamadım birbirlerine alışsınlar diye.
Bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl olacak.
Ate nin 2 seri hidrolik yağı varmış birisi normal ve genelde kullanım ömrü olarak 1 sene tavsiye ediliyormuş. Ikinci benim aldığım seri ise 3 yılda bir değiştirmek gerektiğini söylüyor.
Denemek amaçlı aldım yaklaşık 100tl gibi bir fiyatı vardı. 1 litrelik orijinal kutusunda tr distribütörü olan Aldığ yedek parçacısından.
Ofislerine gidip aldım ben ilgi alaka gayet güzeldi bu arada.
Internet siteleri otosupermarket gibi bir şeydi. Tavsiye ederim ben satıcıyı da ürünü de şimdilik kısa tecrübe ile beğendim.

Edit : Hidroliği manüel olarak değiştirdik. Makina olan iki yere sordum benim değiştiririm fiyatın yaklaşık 3 katını verince açıkçası pek işime gelmedi ve kendi ustamda eski usül degistirdim.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,286
3,919
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hidrolik değişiminden sonra pedalda hissiyat olarak bir değişme olursa yazabilir misiniz? Nasıl olacak merak ediyorum.
Az önce değişti yaklaşık bi 10-15 km sürdüm pedal yumuşacık yani bu benim disk ve balataların bitmesinden kaynaklı da olabilir ama. Önceden istediğim dozajlamayı yapamıyordum frene ya çok tutuyor ya hiç tutmuyor gibiydi.
Istediğim dozajda fren yapabiliyorum. Disk ve balata yeni olduğu için çok zorlamadım birbirlerine alışsınlar diye.
Ate nin 2 seri hidrolik yağı varmış birisi normal ve genelde kullanım ömrü olarak 1 sene tavsiye ediliyormuş. Ikinci benim aldığım seri ise 3 yılda bir değiştirmek gerektiğini söylüyor.
Denemek amaçlı aldım yaklaşık 100tl gibi bir fiyatı vardı. 1 litrelik orijinal kutusunda tr distribütörü olan Aldığ yedek parçacısından.
Internet siteleri otosupermarket gibi bir şeydi. Tavsiye ederim ben satıcıyı da ürünü de şimdilik kısa tecrübe ile beğendim.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,076
3,075
4,070
26
İzlenimleriniz için teşekkür ederim hocam

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Paraları HepsiBurada'ya döktük yine;
Bir VAG klasiği soğukta gelen trim sesleri için Würth Silikon Sprey.
Motor pislikten geçilmiyor, Würth Motor Temizleyici Sprey.
Laptop ekranı masaüstünden sonra video düzenlerken, oyun oynarken vs. ufak geliyor, evde kış dönemi atıl duran Balkondaki 82 ekran Led TV'yi monitör olarak kullanacağım onun için 3 Metre HDMI Kablosu.
Taksit için 20 lira daha harcama yapmam gerekiyordu babama aldığımız redmi note 9 pro'ya hediye baabında kılıf aldım o kadar para harcıyor bize, verdiği emeklere karşı az da olsa yüzünü güldürelim hiç olmazsa.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım