ETS 2 konvoy

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hadi hayırlı olsun Türkiye geliyor :)
015.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hadi hayırlı olsun Türkiye geliyor :)
015.jpg
Anladigim kadariyla Istanbul'un tamami yok. Edirne ve ist Avrupa yakasina kadar ki arada kalan bolumu koyacaklar ilk etapta.

Son düzenleme:

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Evet daha range t bile gelmedi scsde işler biraz yavaş ilerliyor yapacak bir şey yok. Ama Türkiye 81 il ve Ford Fmax gelirse oyun oldukça keyifli olacaktır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Oyunda yakıt tüketimiyle ilgili çok fazla ilgilenmediğim için hiç merak etmemiştim ama bilen varsa bu ets'de göstergede ki ortalama yakıt tüketimini sıfırlama olayı var mı beyler ?

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,170
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Oyunda yakıt tüketimiyle ilgili çok fazla ilgilenmediğim için hiç merak etmemiştim ama bilen varsa bu ets'de göstergede ki ortalama yakıt tüketimini sıfırlama olayı var mı beyler ?
Ayarlarda yol bilgisayarını sıfırla gibi bir tuş var ona atama yaparsanız sıfırlayabilirsiniz. Km göstergesi olanlarda km yi ve tüm araçlarda tüketimi sıfırlıyor. Baya zevkli oluyo tüketim kasmak ben seviyorum :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ayarlarda yol bilgisayarını sıfırla gibi bir tuş var ona atama yaparsanız sıfırlayabilirsiniz. Km göstergesi olanlarda km yi ve tüm araçlarda tüketimi sıfırlıyor. Baya zevkli oluyo tüketim kasmak ben seviyorum :)
Eyvallah hocam. Nette araştırmıştım ama üstünkörü baktım bir şey bulamadım. Bu ara gerçekçi yakıt tüketimi seçeneğiyle araçları sürmeye başladım o yüzden sıfırlama gerekiyor. Bir bakayım ayarlara :)

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Oyunda gerçekçi tüketim kasmak zevkli olabiliyor hele benim gibi 50 litrenin altına düşemüyorsanız 80 sabit 600 km yapınca 32.4 litrelik ortalama tutturunca sevindirici oluyor :)

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
2-3 gündür oyunda ekonomi kasıyorum değerler bu şekilde

Scania S370 9 Ton yüklü Tulus-Turku (2422 km) 711.3 litre total 29.36 litre 100 km tüketimi

Scania R380 5 Ton yüklü Vilna-Brest (2463 km) 621.2 litre total 25.22 litre 100 km tüketimi

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,170
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Fizikler baya değişmiş. Viraja biraz sert girip ön lastikleri çime kaptırınca önden deli kaydı :D Normalde hemen hemen fark olmazdı asfaltla dümdüz gitti çime girince :D yağmurdandır belki

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fizikler baya değişmiş. Viraja biraz sert girip ön lastikleri çime kaptırınca önden deli kaydı :D Normalde hemen hemen fark olmazdı asfaltla dümdüz gitti çime girince :D yağmurdandır belki
Hele bir de yeni getirilen süspansiyon sertliği ayarını orta veya daha alt seviyeye indir o zaman şenliği gör :D Bence en gerekli şey buydu. 20 ton yükle 120 ile viraj alan tır nerede görülmüş. Şimdi 20 ton yük çekerken keskince bir viraja 80'le girsem tır yatıyor hemen. Tam olması gerektiği gibi oldu.

Ayrıca hala daha oyuna gelmesini beklediğim en önemli, basit ama getirilmeyen detay ise tekerlekte çekerim nedir bilemiyorum. Yük seçerken tonajı yazıyor ama çektiğim sadece yükün ağırlığı değil ki. 20 ton yükse dorse ağırlığı da var bu işin içinde. Dorse çeşitlerine girince hangi dorse kaç ton onu görebiliyoruz ama yük pazarından iş seçerken dorse ağırlığı + yük ağırlığı şeklinde toplam tonajı göstermesi gerek. Neticede tüketimi, performansı hesaplarken bunu da katmam gerekiyor hesaba. Gerçek hayatta tırlar kantara girdiğinde tekerlekte çeker kaç ton bunlara bakılıyor. Oyuna da acilen gelmesi lazım.

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Dün oyun+steam+bilgisayar deli etti beni. Oynayamadım bir türlü 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım