ETS 2 konvoy

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hele bir de yeni getirilen süspansiyon sertliği ayarını orta veya daha alt seviyeye indir o zaman şenliği gör :D Bence en gerekli şey buydu. 20 ton yükle 120 ile viraj alan tır nerede görülmüş. Şimdi 20 ton yük çekerken keskince bir viraja 80'le girsem tır yatıyor hemen. Tam olması gerektiği gibi oldu.

Ayrıca hala daha oyuna gelmesini beklediğim en önemli, basit ama getirilmeyen detay ise tekerlekte çekerim nedir bilemiyorum. Yük seçerken tonajı yazıyor ama çektiğim sadece yükün ağırlığı değil ki. 20 ton yükse dorse ağırlığı da var bu işin içinde. Dorse çeşitlerine girince hangi dorse kaç ton onu görebiliyoruz ama yük pazarından iş seçerken dorse ağırlığı + yük ağırlığı şeklinde toplam tonajı göstermesi gerek. Neticede tüketimi, performansı hesaplarken bunu da katmam gerekiyor hesaba. Gerçek hayatta tırlar kantara girdiğinde tekerlekte çeker kaç ton bunlara bakılıyor. Oyuna da acilen gelmesi lazım.
Aynen fiziklerin o kısmı baya güzel olmuş ama kabin fiziğini düzeltemediler bi türlü. 4 eksenli bişeyler falan diyolardı ben bi fark göremedim. Gerçekte kabinler çok daha fazla sallanıyo bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen fiziklerin o kısmı baya güzel olmuş ama kabin fiziğini düzeltemediler bi türlü. 4 eksenli bişeyler falan diyolardı ben bi fark göremedim. Gerçekte kabinler çok daha fazla sallanıyo bence
4 noktadan kabin süspansiyonu özelliği geldi dediler ama dediğin gibi ben de bir fark göremedim. Şimdilik bahsettiğim süspansiyon sertliği ile idare ediyorum. Dorse kararlılığını da biraz düşürdüm. İşte bu şekilde biraz daha gerçeğe yakın oldu sürüş. İnşaallah kabin içi fizik ayarlarına da el atarlar.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
4 noktadan kabin süspansiyonu özelliği geldi dediler ama dediğin gibi ben de bir fark göremedim. Şimdilik bahsettiğim süspansiyon sertliği ile idare ediyorum. Dorse kararlılığını da biraz düşürdüm. İşte bu şekilde biraz daha gerçeğe yakın oldu sürüş. İnşaallah kabin içi fizik ayarlarına da el atarlar.
Bir de şimdi farkettiğim şeyler yapay zeka baya gelişmiş saçma şerit değiştirmeler kalmamış pek bir de sollamada karşıdan gelenler ya vuruyodu ya çok geç duruyodu şimdi baya erken durup 4lüleri yakıyolar.

MP nin kış modunda dorse freniyle dorse yanımıza kadar yan yan gelebiliyodu, şimdi uzun hızlı virajlarda dorse frenine uzun uzun basınca baya geliyo arkası :D Çok keyifli.
Bu directx11 geçiş şeysi fps ye pek etki etmeyecek herhalde bende yine kötü çünkü

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir de şimdi farkettiğim şeyler yapay zeka baya gelişmiş saçma şerit değiştirmeler kalmamış pek bir de sollamada karşıdan gelenler ya vuruyodu ya çok geç duruyodu şimdi baya erken durup 4lüleri yakıyolar.

MP nin kış modunda dorse freniyle dorse yanımıza kadar yan yan gelebiliyodu, şimdi uzun hızlı virajlarda dorse frenine uzun uzun basınca baya geliyo arkası :D Çok keyifli.
Bu directx11 geçiş şeysi fps ye pek etki etmeyecek herhalde bende yine kötü çünkü
Trafik çok iyi durumda. Net diyeyim yani mp'de oynayanların çoğundan daha güzel sürüyorlar. Oynadığımdan beri saçma sapan şekilde gelip bana vuran olmadı.

DX11'e deneysel beta ile geçiş yapmamışlardı, dün yayınlanan tam beta ile geçiş yapıldı ama sadece altyapısal anlamda geçiş yapıldı. Fakat hala beta sürümü olduğu için gereksiz takılmalar, duraklamalar, fps'de sıkıntılar görülebiliyor. Tam sonuç alabilmek için 1.35'in tam sürüme geçmesi, DX11'in detaylı ayarlarının da zaman içinde yapılması lazım.

Abdullah Durukanoglu

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
18
15
595

Steamdan oyunun başlangıç ayarlariyla ilgili degisiklikleri yaptınız mı? Çünkü dx11 in aktif olması için bu değişiklikler şart. Bende dx11 modunda ciddi anlamda FPS yükselmesi oldu. İzlediğim videolarda da genellikle FPS artışı yaşıyor insanlar. Dx11 ciddi manada rahatlattı bilgisayarları.

DX11'e deneysel beta ile geçiş yapmamışlardı, dün yayınlanan tam beta ile geçiş yapıldı ama sadece altyapısal anlamda geçiş yapıldı. Fakat hala beta sürümü olduğu için gereksiz takılmalar, duraklamalar, fps'de sıkıntılar görülebiliyor. Tam sonuç alabilmek için 1.35'in tam sürüme geçmesi, DX11'in detaylı ayarlarının da zaman içinde yapılması lazım.

Deneysel betada da dx11 vardı. Başlangıç ayarlarından veya config dosyasından aynı şekilde aktif ediliyordu. Ama screenshot ve Steam arayüzü çalışmıyordu. Açık betada bunlara el atmışlar muhtemelen.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Steamdan oyunun başlangıç ayarlariyla ilgili degisiklikleri yaptınız mı? Çünkü dx11 in aktif olması için bu değişiklikler şart. Bende dx11 modunda ciddi anlamda FPS yükselmesi oldu. İzlediğim videolarda da genellikle FPS artışı yaşıyor insanlar. Dx11 ciddi manada rahatlattı bilgisayarları.

Deneysel betada da dx11 vardı. Başlangıç ayarlarından veya config dosyasından aynı şekilde aktif ediliyordu. Ama screenshot ve Steam arayüzü çalışmıyordu. Açık betada bunlara el atmışlar muhtemelen.
Nasıl bir değişiklik yapmamız gerekiyor? Ben kendi kendine oluyor sanmıştım o yüzden ellemedim hiç

-rdevice dx11 yazmak gerekiyormuş, güncelleme gelmiş yapsın deneyeceğim

Sonuç: Denedim şehir içlerinde 20-25fps arası alırken 35 civarlarını görüyorum şuan baya gelişme var

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
ETS ve DLC'leri indirime girmiş.
18827

Bende bir tane daha DLC almayı düşünüyorum Fransa mı alayım İtalya'mı ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ETS ve DLC'leri indirime girmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 18827

Bende bir tane daha DLC almayı düşünüyorum Fransa mı alayım İtalya'mı ?
Harita güzelliği açısından Fransa'nın tek şeritli, dar, köy yolları ve manzarası güzel. İtalya'nın ise bağlantı yolları, şehirleşmesi güzel ama dümdüz. Yani otoyolda sürekli dümdüz gidiyorsun. Bu benim çok canımı sıktığı için Fransa'da oynamayı daha çok seviyorum.

Bu arada kesinleşmemiş ufak bir detay; yeni gelecek road to black sea haritasında feribotla seyahat opsiyonlarından biri de İtalya'ya olacak deniyor. İtalya dlc'sini road to black sea dlc'sine sahip olmak için şart koşarlar mı bilemiyorum. Going east dlc'si şart çünkü. Bunu da göz önünde bulundurup tercih yapabilirsin.

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Yeni güncelleme ile sesli navigasyon sistemi gelmiş. Türkçe dil desteği de sunuyor. Ben şahsen beğendim. Bu tarz yenilikler oyunu canlandırıyor. Ah bi de harici sözleşme işlerini kendi dorsemizle alsak süper olur.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yeni güncelleme ile sesli navigasyon sistemi gelmiş. Türkçe dil desteği de sunuyor. Ben şahsen beğendim. Bu tarz yenilikler oyunu canlandırıyor. Ah bi de harici sözleşme işlerini kendi dorsemizle alsak süper olur.

Uzun zamandır oynamıyorum , cam açma , klima açma ve thermo king ayarı gibi şeyler geldi mi acaba ? :D

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Dün birşey denedim, bana teklif edilen iş Birmingham(GB) den Stavanger(N) e 22tonluk km başı düşük ücretli. İşi alma ekranında 1940km karayolu gözüküyordu fakat ben alternatif bir rota ile bunu 690km karayoluna düşürdüm ve teslimat ekranında total ücret 1940km için yazılan ücret ile aynı. Sonuç, işi alırken yazan total ücret üzerinden değerlendiriliyorsunuz daha kısa bir rotadan gitmeyi başarırsanız ücretiniz aynı kalıyor.

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Uzun zamandır oynamıyorum , cam açma , klima açma ve thermo king ayarı gibi şeyler geldi mi acaba ? :D
Ne yazık ki ama bir ara duyduğuma göre yeni ses motoru gelecekmiş (F-mod) ve bu tarz yapılması gereken işlerin yapımı daha kolay olacakmış. Şimdilik vantilatör ile psikolojik olarak devam :) :) :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dün birşey denedim, bana teklif edilen iş Birmingham(GB) den Stavanger(N) e 22tonluk km başı düşük ücretli. İşi alma ekranında 1940km karayolu gözüküyordu fakat ben alternatif bir rota ile bunu 690km karayoluna düşürdüm ve teslimat ekranında total ücret 1940km için yazılan ücret ile aynı. Sonuç, işi alırken yazan total ücret üzerinden değerlendiriliyorsunuz daha kısa bir rotadan gitmeyi başarırsanız ücretiniz aynı kalıyor.
Bir kaç yıldır bu taktik var oyunda. Daha doğrusu güzergahı kendin seçme imkanın var. Oyunda seviye kasmak isteyenler bu taktiği uygulamadan çok uğraşırlar zaten. Mümkün olan en yüksek mesafe başı ücretli yükü seçip navigasyondan kendin kısaltacaksın yolları. Başta anlaştığın para neyse yolu kısaltsan bile yine aynısını veriyor oyun. Daha önce başlıkta da örnek güzergahlar paylaşmıştım. Şimdi Baltık denizi haritasıyla beraber bir çok kısaltılmış güzergahtan sadece bir örnek bu. En karlı örneklerden biri. 3 bin küsür km'lik yolu yaklaşık 1-1200 km'de bitiriyorsun. Geliri de 300-320 bin euro arası.

Kırmızıyla çizilen oyunun kendi güzergahı, sarıyla çizilense benim kısaltmam. Yol kısaltmak istiyorsanız gemi rotalarının olduğu bölgelerden geçmek gerekiyor.
örnek.jpg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.35 ile bu özellik geldi diye biliyorum. Şu sitede ki haberde oyun özellikleri kısmına bakıver. Orada aşağıda ki gibi bir ibare var.

Kişisel dorseleriniz için Harici Piyasa ekranı(artık World of Trucks üzerinden online yük işleri alınabilecek)

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bu oyuna acilen kabin içindeki her şeyin (camlar, tuşlar vs.) kontrol edilebilmesinin gelmesi lazım. Klavye kısayolları ile değil, fare ile ilgili tuşa veya öğeye tıklayabilmemiz ve kontrol edebilmemiz lazım. İşte o zaman simülasyona bir adım daha yaklaşır.

Ama sanırım baya yolu var çünkü kabin içindeki bir çok tuş şu anda oyuna yer almıyor. Önce fonksiyonellik kazandırmaları gerekecek.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım