ETS 2 konvoy

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ben oyuna yeni başladım bir sorum olacak. Online ile normal oyunu aynı kullanıcı ile oynamanın bir yolu var mı? Online'a girdiğimde serbest ve tek seferlik iş çıkmıyordu. Sonra internette bir şey gördüm onu yaptığımda düzeldi ama param 80 milyon oldu ve işçilerin de yetenekleri full oldu.
Sen başka bir kullanıcının kayıt dosyasını aldın sanırım.
İş çıkmama sorununun farklı çözümleri var onları denemeni öneririm bir yerden ekonomi değerini sıfır yapınca geliyordu.
Kendi araban varsa şirketlere direk gidip de iş alabilirsin

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Sen başka bir kullanıcının kayıt dosyasını aldın sanırım.
İş çıkmama sorununun farklı çözümleri var onları denemeni öneririm bir yerden ekonomi değerini sıfır yapınca geliyordu.
Kendi araban varsa şirketlere direk gidip de iş alabilirsin
Oyunu Steam'den alıp yeni kullanıcı oluşturdum. İş sorununu çözdüm ama şimdi de işçilerin yetenekleri tam olmuş ve param da 89 milyon olmuş bunu istemiyorum. Büyük ihtimalle tek kişilik oyunda yeni kullanıcı oluşturup oynayacağım online ayrı olacak.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Oyunu Steam'den alıp yeni kullanıcı oluşturdum. İş sorununu çözdüm ama şimdi de işçilerin yetenekleri tam olmuş ve param da 89 milyon olmuş bunu istemiyorum. Büyük ihtimalle tek kişilik oyunda yeni kullanıcı oluşturup oynayacağım online ayrı olacak.
Online giriş yaperken kullanıcı seçiminde kendi profilini seçip onun üzerinden yapabilirsin

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Beyler, az yaktırmaya başladım taktik bekliyorum nasıl daha az yakarım devri kaçta tutmam gerek, kaç km hızla gideyim yeşillendirin beni bi :)
90 ı geçme .
Uzun bayirlarda stop et yakmasin :) mesela ilerde gişe var uzaktan stop et :)
Cut off var aslında gazı bırakınca anlık tüketim 0 oluyor ama menzilden düşmeye devam ediyor

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Beyler, az yaktırmaya başladım taktik bekliyorum nasıl daha az yakarım devri kaçta tutmam gerek, kaç km hızla gideyim yeşillendirin beni bi :)

Ben 12. Fiteste devir göstergesinde yeşilin tam ortasında tutuyodum bide pedalla oynuyodum ordada boşluklu gaz veriyodum. İşe yarıyomu bilmiyorum ama öndeki tırla tampon tampona gidiyorum zaten fren diye bişi yok yokuşaşşa boşa atıyorum ^1 motorda fren yapmıyor gaza dokunmadan önce n den 12 ye atıyorum sonra gaz veriyorum öyle kavrıyo gaza dokunmadığın sürece kavrama olmuyor.

^1 : klavyede tuş ayarlarında boşa atma gibi bir şeçenek var onu ben klavyenin sonundaki tuş takımının en sağ en üstündeki "-" tuşuna atıyorum güzel oluyor vitesi geri 12 ye taşırken kavramıyor

Son düzenleme:

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Ben 12. Fiteste devir göstergesinde yeşilin tam ortasında tutuyodum bide pedalla oynuyodum ordada boşluklu gaz veriyodum. İşe yarıyomu bilmiyorum ama öndeki tırla tampon tampona gidiyorum zaten fren diye bişi yok yokuşaşşa boşa atıyorum ^1 motorda fren yapmıyor gaza dokunmadan önce n den 12 ye atıyorum sonra gaz veriyorum öyle kavrıyo gaza dokunmadığın sürece kavrama olmuyor.

^1 : klavyede tuş ayarlarında boşa atma gibi bir şeçenek var onu ben klavyenin sonundaki tuş takımının en sağ en üstündeki "-" tuşuna atıyorum güzel oluyor
Bende boş direk alt çok kullanıyorum. Normalde ortalamam 88di 400kmdir hypermilling yapıyorum 70e ancak indirdim yüküm 25ton :(

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,755
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Garajda motor bolumunden araclarin hangi devirler arasinda tork verdigine dikkat etmek gerek. Neticede dizel motorlu alet bunlar. Tork bandini asmadan veya altinda kalmadan ideal devir araliklarinda kullanmak tuketimi direkt etkiliyor.

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Bende boş direk alt çok kullanıyorum. Normalde ortalamam 88di 400kmdir hypermilling yapıyorum 70e ancak indirdim yüküm 25ton :(
Benimki ortalama 62 litre az yaktırmaya çalışınca 57 falan oluyo tır Volvo en üst motor ve şanzıman değişik :)
İlk 3 vitesi kullanmıyorum ve yük hafifse 2-3 vites birden değiştiriyorum :)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,302
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
50 ton taşırken ne yapsan az yakmıyor onu gördüm. Bir de ışıklardan çıkışta filan ilk hızlanmalarda fazla fazla yakıp o menzili takır takır düşürüyor.
Garajda motor bolumunden araclarin hangi devirler arasinda tork verdigine dikkat etmek gerek. Neticede dizel motorlu alet bunlar. Tork bandini asmadan veya altinda kalmadan ideal devir araliklarinda kullanmak tuketimi direkt etkiliyor.
Ben de böyle düşünmüştüm, denedim ama ağır yük taşırken hiç fark etmedi. Bayır aşağı motor kapata kapata 0 mazotla girdim istasyona geçenlerde.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yük karışık çoğu zaman tapagaz uzun dönem tüketim değerlerim şöyle :D
scania.png
volvo1.png

Alttaki Volvo kısa şase 4x2
volvo2.png

Mercedes-Benz New Actros 6x4 Şase 625 bg 12K km ortalaması 61.9lt/100km

Iveco Hi-Way 560bg 4x2 5K km 54.9lt/100km

DAF XF Euro 6 Super Space 6x2 6K km 53.3lt/100km

Benim uzun tüketim değerleri böyle hafif yük seçmem mesafe başına en fazla ücret veren yükü alıyorum :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,755
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de böyle düşünmüştüm, denedim ama ağır yük taşırken hiç fark etmedi. Bayır aşağı motor kapata kapata 0 mazotla girdim istasyona geçenlerde.
Cok buyuk bir fark olusturmuyor zaten. Oyunda tuketim uzerine optimizasyon pek yok. Standart kullanim ve standart degerler diyebiliriz. Ama zaten yapilabilecek fazla bir sey de yok. Yakit tuketimi kasma adina oyunda bir optimizasyon olsaydi dingil kaldirip indirmelerin bile etki etmesi lazimdi ama etmiyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,755
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yük karışık çoğu zaman tapagaz uzun dönem tüketim değerlerim şöyle :D
Ekli dosyayı görüntüle 8159 Ekli dosyayı görüntüle 8160
Alttaki Volvo kısa şase 4x2 Ekli dosyayı görüntüle 8161

Mercedes-Benz New Actros 6x4 Şase 625 bg 12K km ortalaması 61.9lt/100km

Iveco Hi-Way 560bg 4x2 5K km 54.9lt/100km

DAF XF Euro 6 Super Space 6x2 6K km 53.3lt/100km

Benim uzun tüketim değerleri böyle hafif yük seçmem mesafe başına en fazla ücret veren yükü alıyorum :)
1500 hp'lik modlu volvo motoruyla oynarken 100 km'de 110 litre yakiyordu araba :D

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
ben 598hp eski kasa actrosa geçtim 730luk scaniadan ağır yükle kullanıyorum ortalamam 95L falan. Ama genelde yokuşta 2000 devirde çıktığım için normal yükle tahmini 70L falan yakar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım