Ezber mi Bozan ? Fiat Egea

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu zamanda en mantikli araclarda biri. Birde yetkili servisler opar yag kullanmasa, cok daha iyi olacak.
Son bir keşke daha ekleyeyim. Keske beyaz yerine bordo falan olsaydi cok yakistiriyorum :p

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu zamanda en mantikli araclarda biri. Birde yetkili servisler opar yag kullanmasa, cok daha iyi olacak.
Son bir keşke daha ekleyeyim. Keske beyaz yerine bordo falan olsaydi cok yakistiriyorum :p
Renk olayında Fiat ın şöyle bir politikası var. Biz bu arabayı siparişle aldık aldıktan 3 hafta sonra üretildi ancak hiçbir değişiklik yapma hakkı vermediler. Koyu gri ya da bordo rengini düşünüyoduk biz gri üretimi 2 ay sonraya bordo da 1.5 ay sonraya satılmamış sipariş var sadece gibi saçma bi cevapla karşılaştık. Arabaların nasıl üretileceği kararlaştırılıyor sonra üretilmeden satılıyor ama üretilmemiş arabanın rengini bile seçemiyoruz. 2 ay sonrayı beklemek de bizim fazladan 2 ay arabasız kalmamız, renk parası ödememiz (bunu zaten öderiz diye gittik) ama en önemlisi geleceği kesinleşen zamlardan etkilenmemiz demekti. Beyaza zorlandık yani :D

Yağ konusunda da abim çalıştığı şirketin araçları nedeniyle sık sık servisi ziyaret ediyor bikaç kişiyle muhabbeti var, kabul ederlerse yağı kendi götürecek etmezlerse ilk bakımda opar kullanıp 2. yılın sonundaki bakımda garantiden çıkarabiliriz diyor. Bi LPG muhabbeti de var ya hayırlısı :D

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Araç benim olmadığından her şeyinden haberim olmuyor, öğrendikçe egea düşünenlere yardımcı olması açısından yazayım olan biteni. 5bin km ye yaklaştık, 10 küsür yıldır olan sıkıntı bizde de oldu (arıza diyemiyorum tam sıkıntı diyelim şimdilik) City direksiyon havalar soğuyunca sabahları uğultu yapmaya başlamış servise gittik normal diyeceklerini bilerek, maksat kayıt açtırmak. Bir de 4bin km gibi az bi yağ eklettik servisten ona da rodajdır normaldir dediler

Son düzenleme:

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
Bi aralar focusu almadan önce 1.4 hb versiyonlarına bakmıştım herkes 1.4 motorun atmosferik olup yetmeyeceğini sollamalarda yetmediğini söylemişti sizden ricam motor performansı nasıl bahsedermisiniz dip not focus 3,5 1.6 125 HP atmosferik 3bin devir 120 gidiyor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bi aralar focusu almadan önce 1.4 hb versiyonlarına bakmıştım herkes 1.4 motorun atmosferik olup yetmeyeceğini sollamalarda yetmediğini söylemişti sizden ricam motor performansı nasıl bahsedermisiniz dip not focus 3,5 1.6 125 HP atmosferik 3bin devir 120 gidiyor
Bu da 3bin devirde 110-120 civarı gidiyor. Şehir içi yetiyor performans olarak uzun yolda da düzlüklerde 1.6 atmosferiklerden çok geri kalır yanı yok. Ama mesela yokuş yukarı sollamada arka taraf sıkışıkken 1.6 atmosferikte 1 vites düşürüp hızlanıyorsanız bunlarda 2 vites düşersiniz. Ya da 1.3 dizellerle falan vitese ellemeden gazla hızlanabileceğiniz yerlerde seri hareket etmek isterseniz vites düşürüp devirlendirmeniz gerekir. Ortalama bi 1.6 atmosferikten 20-30nm tork eksiği var, 5 vitesli 1.6 lar ile o kadar olmasa da bunun gibi 6 ileri olan 1.6 atmosferiklerden illaki geri kalacaktır bi miktar. Burda da işin içine fiyatlar giriyor işte, ne kadar para verebiliyorsak o kadar yürüyor

slhxkync

Senkromeççi
5 Eyl 2019
13
2
70
28
KONYA
Marka
Fiat
Sizinki yine 3000 devirde 120 iyiymiş. Punto 1.4 fire var bende 5 ileri 3000 devirde 100'le gidiyor. Motor değil eşek resmen. Şehir içi için fena değil ama fire motor uzun yolda kanser ediyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sizinki yine 3000 devirde 120 iyiymiş. Punto 1.4 fire var bende 5 ileri 3000 devirde 100'le gidiyor. Motor değil eşek resmen. Şehir içi için fena değil ama fire motor uzun yolda kanser ediyor.
O motor tam facia ya bu onun biraz geliştirilmiş hali. O 8v 77hp 5 ileri, bu 16v 95hp 6 ileri az biraz daha iyi egeadaki motor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Açtığımız gibi bırakmışız, 5bin km günceli atalım.

Kendisiyle şu günlerde 5250km yi devirdik. Fiatın yıllardır kanayan yarası City Direksiyon bizde de ufaktan uğultu yapmaya başladı çok soğuk havalarda sadece sabah var şuan için. Servise gitti kaydı açıldı normal diyip yolladılar. 4500km gibi bi yağ ekletme durumu oldu, 5200km lerde hafif bi azalma daha vardı. Opar yağ kullanıldığı sürece yağ eksiltmenin durması söz konusu değil gibi görünüyor. Umarız ki sorun arabada değil yağdadır da çözümü kolay olur.

Arabadan genel olarak memnunuz yakıt konusu hariç. Evet motor baya verimsiz kalıyor egea için, kasa 1.4 için ağır geliyor. Gitmeye gidiyor (eh işte) ama bunun yanında tüketim belası geliyor işte. Bir de bu aralar trafik iyice arttı ort. hızımız 13-14km/h civarlarına kadar düştü tüketim 12-12,5 litrelerde. Yakıtta da opeti bırakmayı düşünüyoruz garantiden vazgeçtiğimizde.

Arabayla ben ilgilenmediğim için birçok şeyinden haberim olmuyor, merak edilen birşeyi varsa özellikle öğrenebiliriz :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
8ay - 6 bin km günceli

Stopların ordan su alma sorunu ve klima motorunun (ya da fanı) bir süre kullanımdan sonra ateş böceği gibi ötmesi nedeniyle garantiden parça değişimi ve parça eklenmesi (stopların oraya fitil galiba) yapılacak, parça siparişi verildi bekliyoruz. Direksiyonun ötmesine ısrarla normal diyorlar

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
8ay - 6 bin km günceli

Stopların ordan su alma sorunu ve klima motorunun (ya da fanı) bir süre kullanımdan sonra ateş böceği gibi ötmesi nedeniyle garantiden parça değişimi ve parça eklenmesi (stopların oraya fitil galiba) yapılacak, parça siparişi verildi bekliyoruz. Direksiyonun ötmesine ısrarla normal diyorlar
Ezber bozdu harbi helal adamlara

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arıza yaşamayan tek City direksiyon Stilo'da olan. Şaka gibi ama o arabada işliyor bu sistem.
Bizim puntoda da sorun olmamıştı. Çoğu punto kullanıcısı şikayetçiydi ama bizim şansımızaydı galiba 80bindeyken sorunsuz satmıştık. Bundaki de bir sorun mu emin değilim soğuklarda çevirirken bi ses yapıyo ama boşluk vs yok şikayetlerdeki gibi

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Şöyle bi okudum da ikinci el araba alsaydınız daha az masrafınız olurdu. İnsanlar baş ağrıtmasın diye sıfır araç alır, bu fiyatlara rağmen. Ama sizin araç daha bu kilometrelerde çok sıkıntı çıkarttı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şöyle bi okudum da ikinci el araba alsaydınız daha az masrafınız olurdu. İnsanlar baş ağrıtmasın diye sıfır araç alır, bu fiyatlara rağmen. Ama sizin araç daha bu kilometrelerde çok sıkıntı çıkarttı.
Masraf olarak bi durumu olmadı para vermiyoruz zaten hiçbir şeyine. Garantisi de 5 yıl olduğu için 5 yıl boyunca para verilmeyecek. Bu sorunlar birçok egeada olan şeyler sadece biz fazla inatlaşıyoruz servisle bedavayken değişsin diye.

Mesela klima fanı hepsinde ötüyormuş, fan kömürü sert olduğundan ötüyor değiştirsek de öter dediler, değiştirin öyle ötsün dedik

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Masraf olarak bi durumu olmadı para vermiyoruz zaten hiçbir şeyine. Garantisi de 5 yıl olduğu için 5 yıl boyunca para verilmeyecek. Bu sorunlar birçok egeada olan şeyler sadece biz fazla inatlaşıyoruz servisle bedavayken değişsin diye.

Mesela klima fanı hepsinde ötüyormuş, fan kömürü sert olduğundan ötüyor değiştirsek de öter dediler, değiştirin öyle ötsün dedik
Valla doğrusunu yapıyorsunuz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım